مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع مشکل “Not Registered on Network” در تلفن های اندرویدی

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مشکلات شبکه ای که کاربران اندروید به خصوص در فوری ترین زمان خود تجربه می کنند اکنون اجتناب ناپذیر است. خطای Not Registered on Network یکی از این خطاها است. عدم ثبت نام در شبکه که از تماس و پیام رسانی جلوگیری می کند، یکی از خطاهای اجتناب ناپذیر اکثر کاربران اندروید است.

Not Registered on Network

خطای Not Registered on Network یک مشکل رایج در اکثر گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید است و زمانی رخ می دهد که انتظارش را ندارید یا بیشتر به اتصال به شبکه نیاز دارید.

این خطا معمولاً زمانی ظاهر می شود که می خواهید تماس بگیرید یا پیامی ارسال کنید. برخی از مشکلات مربوط به شبکه در پس‌زمینه گوشی هوشمند اندرویدی شما باعث می‌شود که در فوری‌ترین حالت با خطای ثبت نشده در شبکه مواجه شوید. پس دلایل خطای Not registered on the network چیست؟

Not registered on the network

چه چیزی باعث خطای “در شبکه ثبت نشده” می شود؟

  • مشکلات ناشی از سیم کارت شما
  • سیم کارت جدید یا مشکل تامین
  • مشکل شبکه ناشناخته
  • خطاهای نرم افزاری گوشی هوشمند
  • برنامه های شخص ثالثی که بر اتصال شبکه شما تأثیر می گذارند

در اکثر مواقع ممکن است نتوان با یک مرحله خطای Not registered on network را برطرف کرد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و برای رفع این خطا ممکن است چندین مرحله پشت سر هم انجام شود.

در راه حل های خطای شبکه ثبت نشده است:

روش شماره 1: گوشی را ریستارت کنید.
روش شماره 2: مطمئن شوید که سیم کارت شما فعال است.
روش شماره 3: سیم کارت را دوباره وارد کنید.
روش شماره 4: به روز رسانی های تلفن را نصب کنید.
روش شماره 5: تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید.
روش شماره 6: گوشی را در حالت امن قرار دهید.
روش شماره 7: گوشی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

پس از اعمال این روش ها، خطای Not registered on network را به راحتی و به سرعت حذف خواهید کرد. پس از اعمال تمام روش ها با جزئیات، قطعاً باید یک بار گوشی خود را ریستارت کنید. دلیل این امر این است که به شما توصیه می شود حداقل یک بار گوشی خود را ریستارت کنید تا تاثیر برخی از تغییرات نرم افزاری که بر روی گوشی خود ایجاد کرده اید را مشاهده کنید.

روش شماره 1: گوشی را ریستارت کنید:

ری استارت کردن اندروید

برخی از مشکلات شبکه می تواند خطاهای جزئی باشد که به دلیل باگ های موقت در تلفن شما به جا می ماند. اگر گوشی هوشمند برای مدت طولانی به طور مداوم کار می کند یا اگر اندروید تغییراتی در کدنویسی داشته باشد که به تنهایی قادر به رفع آن ها نیست، این خطاها می توانند باعث افزایش این خطاها شوند و ممکن است اندروید به تنهایی نتواند این خطاها را برطرف کند. در بیشتر موارد، خطاهایی مانند Not registered on the network به خودی خود ناپدید می شوند. اما با راه اندازی مجدد گوشی نیز می توان آن را برطرف کرد.

اگر به راحتی می توانید باتری گوشی اندرویدی خود را خارج کنید، به جای راه اندازی مجدد گوشی، می توانید باتری را خارج کرده و چند ثانیه صبر کنید. اگر نمی‌توانید مانند اکثر گوشی‌های اندرویدی نسل جدید باتری خود را به راحتی جدا کنید، می‌توانید در گوگل جستجو کنید که چگونه گوشی خود را سالم و سریع راه‌اندازی کنید.

مرتبط:نحوه بدست آوردن پین کد سیمکارت

 

روش شماره 2: مطمئن شوید سیم کارت شما فعال است:

مطمعن شوید سیمکارت شما فعال است

اگر خط شما هنوز توسط اپراتور شما فعال نشده است، ممکن است همچنان با خطای ثبت نشده در شبکه مواجه شوید. اگر خط خود را به اپراتور جدیدی منتقل کرده اید، ممکن است شرکت مخابراتی شما در حال فعال سازی سیم کارت شما باشد. در چنین مواردی، ممکن است نتوانید از خدمات پشتیبانی شده توسط کارت خود استفاده کنید زیرا سیم کارت شما هنوز فعال نیست.

برای حل این مشکل، باید با خدمات مشتری اپراتور خود تماس بگیرید. پس از اتمام مدت زمانی که اپراتور شما در اختیار شما قرار داده است، سیم کارت شما در دسترس خواهد بود و به طور خودکار خطای ثبت نشدن شبکه را برطرف می کند.

روش شماره 3: سیم کارت خود را دوباره وارد کنید:

نصب مجدد سیمکارت

مرحله اول: گوشی خود را خاموش کنید تا اطلاعات شما از بین نرود.
مرحله 2: سیم کارت خود را به آرامی از شیار بیرون بکشید.
مرحله سوم: اطراف لانه را با یک پارچه خشک یا کمی مرطوب تمیز کنید تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.
مرحله چهارم: سیم کارت خود را مجدداً در شکاف قرار دهید و تلفن خود را روشن کنید.

راه حل دیگر برای خطای عدم ثبت نام در شبکه، نصب مجدد سیم کارت است. تلفن اندرویدی شما ممکن است به دلیل برخی مشکلات تماس در شکافی که سیم کارت خود را قرار داده اید، نتواند سیم کارت شما را شناسایی کند. بنابراین، ممکن است نتوانید با استفاده از سیم کارت خود هیچ تماس یا پیامی ارسال کنید.

روش شماره 4: به روز رسانی های تلفن را نصب کنید:

نصب بروز رسانی های اندروید

به‌روزرسانی‌هایی که به گوشی هوشمند شما می‌آیند برای نوآوری‌ها و حل خطاها در تلفن بسیار مهم هستند. برای این کار، به جای نادیده گرفتن به‌روزرسانی‌هایی که هر از چند گاهی به گوشی هوشمند شما می‌آیند، نصب آن‌ها به گوشی شما کمک می‌کند تا اینگونه خطاها را به تنهایی حل کند، مثلاً در شبکه ثبت نشده است.

اگر به‌روزرسانی‌های خودکار گوشی هوشمندتان فعال نیست، می‌توانید به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را به‌صورت دستی از تنظیمات گوشی بررسی و نصب کنید. جدای از این، به روز رسانی برنامه های شما نیز در رفع خطاها بسیار موثر است. اگر نمی‌خواهید دائماً به‌روزرسانی‌ها را پیگیری کنید، می‌توانید ویژگی به‌روزرسانی خودکار را فعال کنید.

روش شماره 5: تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید:

ریست کردن تنظیمات شبکه

مرحله شماره 1: به تنظیمات، عمومی بروید.
مرحله 2: روی Backup and Reset کلیک کنید.
قبل از انجام این روش مطمئن شوید که از تمام اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.
مرحله 3: روی دکمه Reset Network Settings کلیک کنید.
مرحله 4: تنظیمات شبکه خود را با تأیید مرحله بازنشانی کنید.

بازنشانی تنظیمات شبکه یک راه حل معمول برای همه مشکلات مرتبط با شبکه است که با آن مواجه می شوید. این بازنشانی منجر به از دست رفتن کامل اطلاعات نمی شود، اما تمام تنظیمات Wi-Fi، اتصالات بلوتوث، شبکه های تلفن همراه ذخیره شده، تنظیمات VPN و APN شما به طور کامل با این تنظیم مجدد پاک می شوند.

مرتبط:نحوه ریست تنظیمات شبکه در آیفون

روش شماره 6: گوشی را در حالت امن قرار دهید:

قرار دادن تلفن در حالت امن

حالت ایمن حالتی است که در آن می‌توانید عملکرد برنامه‌های شخص ثالث را به سادگی با فعال کردن آن‌ها در زمانی که فکر می‌کنید برنامه‌ای به گوشی شما آسیب می‌زند، متوقف کنید. در حالت ایمن، تلفن شما همه برنامه های شخص ثالث را به حالت تعلیق در می آورد. همه برنامه‌ها، از جمله برنامه‌های اصلی برای تلفن شما، به استثنای سرویس‌های Google، شخص ثالث محسوب می‌شوند.

مرتبط:نحوه وارد شدن به حالت ایمن در اندروید

اگر پس از قرار دادن تلفن خود در حالت ایمن، دوباره خطای Network not registered را دریافت نکردید، می توانید متوجه شوید که برنامه های شخص ثالث باعث این خطا می شوند. هر گوشی اندرویدی راه مخصوص به خود را برای بوت شدن در حالت ایمن دارد. می‌توانید با توجه به برند و مدل گوشی خود، کلیدهای ترکیبی را در گوگل جستجو کنید.

روش شماره 7: گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید:

ریست فکتوری

آخرین روشی که می توانید انجام دهید این است که گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید. توصیه نمی کنیم قبل از امتحان روش های اول به این روش تغییر دهید. زیرا زمانی که گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید؛ هر چیزی که در گوشی شما ذخیره شده است به طور کامل پاک می شود و گوشی به حالت اولیه خود باز می گردد.

 

اساساً، محیط نرم افزاری گوشی شما پاک می شود و به حالت کار کارخانه شناخته شده خود بازیابی می شود. این فرآیند باعث می شود تا برنامه ها، تصاویر، پیام ها، تنظیمات شبکه و بسیاری از موارد موجود در گوشی خود را بازنشانی کنید. “خطای ثبت نشده در شبکه” را نیز می توان حل کرد زیرا تمام تنظیمات شما، از جمله تنظیمات شبکه، بازنشانی خواهند شد. قبل از امتحان این روش، باید از اطلاعات مهم خود در گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *