مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه ریست فکتوری ویندوز 11 و 10

نحوه ریست فکتوری ویندوز 11 و 10 :اگر دستگاه ویندوز 10 یا ویندوز 11 شما در حالت فریتز است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که رایانه را به تنظیمات خارج از جعبه خود بازگردانید. در اینجا نحوه بازنشانی رایانه شخصی به تنظیمات کارخانه آورده شده است.

نحوه ریست فکتوری ویندوز 11 و 10

اگر دستگاه ویندوز شما کار می کند، اجرای ابزار Refresh Windows مایکروسافت یا حذف نصب به روز رسانی اخیر ممکن است این کار را انجام دهد. شما حتی می توانید تست های تشخیصی خود را برای اطمینان از سالم بودن هارد دیسک خود انجام دهید. اما اگر رایانه شما ضعیف کار می کند یا قصد دارید از شر دستگاه فعلی خود خلاص شوید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که رایانه شخصی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.
خواه هنوز از ویندوز 10 استفاده می کنید یا به ویندوز 11 ارتقا داده اید، مراحل زیر عمدتاً یکسان است. این فرآیند بسته به گزینه‌هایی که انتخاب می‌کنید می‌تواند فایل‌ها و تنظیمات فعلی شما را پاک کند، بنابراین ابتدا از فایل‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

تنظیمات بازیابی در ویندوز 10

نحوه ریست فکتوری ویندوز 11 و 10
در ویندوز 10، روی منوی استارت کلیک کنید و نماد چرخ دنده را در پایین سمت چپ انتخاب کنید تا پنجره تنظیمات باز شود. همچنین می توانید برنامه تنظیمات را از لیست برنامه ها انتخاب کنید. در قسمت تنظیمات، روی Update & Security > Recovery کلیک کنید، سپس در قسمت Reset this PC گزینه Get start را انتخاب کنید.

تنظیمات بازیابی در ویندوز 11

تنظیمات بازیابی در ویندوز 11
برد 11 ریکاوری
در ویندوز 11، Settings > System > Recovery (یا Settings > Windows Updates > Advanced options > Recovery) را باز کنید. روی Reset PC در کنار گزینه Reset this PC کلیک کنید.

چه چیزی پاک شود را انتخاب کنید

چه چیزی پاک شود را انتخاب کنید
ذخیره یا حذف فایل ها
در هر دو سیستم عامل، می‌توانید Keep my files را انتخاب کنید تا فقط برنامه‌ها و تنظیمات دانلود شده را حذف کنید. این فایل‌های شخصی شما را حفظ می‌کند و اگر می‌خواهید مشکلی را برطرف کنید توصیه می‌شود.
بیشتر بدانید: نحوه تنظیم دو مانیتور در ویندوز 11
اگر درایو شما فراتر از ذخیره‌سازی است یا قصد دارید از شر رایانه خلاص شوید، Remove Everything را انتخاب کنید، که با حذف برنامه‌ها، تنظیمات و فایل‌های شخصی دانلود شده، درایو را پاک می‌کند.
ذخیره یا حذف فایل ها

win 10 را دوباره نصب کنید

win 10 را دوباره نصب کنید

قبل از زدن دکمه ریست، باید نحوه نصب مجدد ویندوز را مشخص کنید. اگر روش عملی تر نصب ویندوز از حافظه محلی را ترجیح می دهید، Local reinstall را انتخاب کنید.
بیشتر بدانید:نحوه استفاده از ریموت دسکتاپ در ویندوز 11

win 11 را دوباره نصب کنید

اگر مسیر آسان‌تری می‌خواهید، روی دانلود ابری کلیک کنید تا فایل‌ها را مستقیماً از سرورهای مایکروسافت بیرون بکشید. این گزینه به بیش از 4 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس نیاز دارد، اما قرار است جایگزینی سریعتر و قابل اعتمادتر برای بوت شدن از USB است.
win 11 را دوباره نصب کنید
تنظیمات اضافی را سفارشی کنید

گزینه های فایل های من را نگه دارم

گزینه های فایل های من را نگه دارم
پس از انتخاب شما، بسته به آنچه انتخاب کرده اید، چند تنظیمات اضافی وجود دارد که می توانید آن را سفارشی کنید. برای مشاهده گزینه های خود روی تغییر تنظیمات در صفحه تنظیمات اضافی کلیک کنید. اگر گزینه Keep my files را انتخاب کرده باشید، برنامه‌ها و تنظیمات به‌طور پیش‌فرض در زمانی که رایانه شخصی کاملاً جدید بوده است، خواهند بود. با این حال، می توانید با غیرفعال کردن بازیابی برنامه های از پیش نصب شده، این مورد را تغییر دهید.
تنظیمات را پاک کنید
با انتخاب Remove Everything، ویندوز تمامی فایل های شما را پاک می کند. این گزینه پیش‌فرض است و سریع‌ترین راه برای حذف فایل‌های شخصی شماست. با این حال، این کمتر امن است، زیرا آن فایل ها را می توان با نرم افزار مناسب بازیابی کرد. اگر قصد دارید دستگاه را بفروشید، چیزی قوی تر می خواهید.

تنظیمات را پاک کنید

سوئیچ را در قسمت Clean data فعال کنید تا مطمئن شوید که فایل‌های شما به جای حذف ساده، رونویسی شده‌اند. این بیشتر از گزینه پیش‌فرض طول می‌کشد، اما اگر چندین ساعت وقت دارید، ارزش صبر کردن را دارد.
توسط ویراستاران ما توصیه شده است
نحوه بازنشانی کارخانه ای تصویر مک
نحوه بازنشانی کارخانه ای مک
نحوه به تاخیر انداختن به‌روزرسانی‌های اصلی ویندوز 10
چگونه آپدیت ویندوز 10 را به تاخیر بیندازیم
نحوه فعال کردن حالت تاریک در تصویر ویندوز 10

نحوه فعال کردن حالت تاریک در ویندوز 10

شما قبلاً انتخاب کرده اید که چگونه می خواهید ویندوز را دوباره نصب کنید، اما می توانید این پاسخ را از این منو تغییر دهید. دانلود ویندوز را فعال یا غیرفعال کنید؟ گزینه. با علامت گذاری گزینه به عنوان بله، به دانلود از راه دور سیستم عامل سوئیچ خواهید کرد.

نحوه ریست فکتوری ویندوز 11 و 10

اگر چندین درایو نصب کرده‌اید، گزینه‌ای برای کنترل پاک شدن آنها نیز وجود خواهد داشت. اگر تنظیمات خاصی از طریق شغل شما تنظیم شده باشد، ممکن است گزینه دیگری برای حذف منابع محل کار وجود داشته باشد. قبل از تغییر این مورد، با بخش فناوری اطلاعات شرکت خود مشورت کنید.
نحوه ریست فکتوری ویندوز 11 و 10

حذف برنامه ها

هنگامی که تمام تصمیمات خود را گرفتید، روی Next کلیک کنید، و ویندوز صفحه ای ایجاد می کند که آنها را خلاصه می کند. اگر Keep my files را انتخاب کرده باشید، می‌توانید فهرستی از برنامه‌هایی را که با بازنشانی حذف می‌شوند، نگاه کنید.

بازنشانی بررسی

هنگامی که برای commit آماده شدید، روی Reset کلیک کنید. رایانه شما مجدداً راه اندازی می شود و پس از مدتی مجدداً بوت می شود. اگر در حال خلاص شدن از شر کامپیوتر هستید، کار شما تمام شده است. در غیر این صورت، دوباره وارد ویندوز شوید و مطمئن شوید که آنچه را که انتخاب کرده اید از دستگاه پاک شده است. اگر با استفاده از سرویس پشتیبان آنلاین یا Recover از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید
بیشتر بدانید: نحوه تنظیم دو مانیتور در ویندوز 11
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا