مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه ریست کردن PS5

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

سونی پلی استیشن 5 اینجاست، و اگرچه یک کنسول قدرتمند است، اما بدون مشکل نیست. مهم نیست که آیا مشکلی را عیب یابی می کنید یا کنسول خود را برای فروش آماده می کنید، آموزش ما در مورد نحوه تنظیم مجدد PS5 به شما نشان می دهد که چگونه کنسول را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازگردانید.

با این حال، این تنها گزینه تنظیم مجدد نیست که PS5 ارائه می دهد. ما دستورالعمل های خود را به دو بخش تقسیم کرده ایم: گام به گام و حرفه ای. دستورالعمل‌های گام به گام، PS5 شما را در سریع‌ترین زمان ممکن بازنشانی می‌کنند، اما اگر می‌خواهید چند گزینه بیشتر داشته باشید یا اگر می‌خواهید در هنگام تنظیم مجدد مراقب باشید، توصیه می‌کنیم در عوض دستورالعمل‌های حرفه ای ما را بخوانید. قبل از اینکه PS5 خود را بازنشانی کنید، ممکن است بخواهید از تاریخ بازی و تنظیمات کاربر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
ایا میشه از دسته ps4 روی ps5استفاده کرد؟
 

نحوه ریست کردن PS5 مرحله به مرحله

 
چند گزینه ریست مختلف در PS5 وجود دارد که در زیر به تفصیل آنها را توضیح خواهیم داد. اگر فقط می خواهید PS5 خود را به طور کامل پاک کنید، می توانید مراحل این بخش را دنبال کنید. توجه داشته باشید که با استفاده از این روش همه چیز در کنسول شما از جمله اطلاعات کاربر و ذخیره‌ها پاک می‌شود. اگر می‌خواهید ابتدا از ذخیره‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، به راهنمای عمیق ما در زیر ادامه دهید.
به منوی تنظیمات (نماد چرخ دنده) بروید
نرم افزار System را انتخاب کنید
گزینه های Reset را انتخاب کنید
Reset your console را انتخاب کنید
Reset را انتخاب کنید
پس از چند دقیقه، PS5 شما به طور خودکار خود را بازنشانی می کند و در صفحه تنظیمات استاندارد راه اندازی می شود. اگر در کنسول خود می فروشید یا معامله می کنید، می توانید در اینجا توقف کنید. اگر برای عیب‌یابی یا هر چیز دیگری بازنشانی می‌کنید، به‌طور معمول تنظیمات را انجام دهید.

نحوه ریست PS5 بصورت حرفه ای

بازنشانی PS5 به پیش‌فرض‌های کارخانه‌اش به اندازه کافی ساده است، اما چند گزینه بازنشانی وجود دارد که کنسول توضیح نمی‌دهد. ما سه گزینه تنظیم مجدد را در زیر به همراه نگاهی عمیق به نحوه یافتن آنها شرح داده ایم.

مرحله 1: به System Software بروید

ریست کردن ps5
برای شروع، PS5 خود را بوت کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. سپس از صفحه اصلی به منوی تنظیمات بروید. اگر در یک بازی هستید، می توانید با فشار دادن و نگه داشتن دکمه PS در مرکز کنترلر DualSense، بازگشت به صفحه اصلی را پیدا کنید.
در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی، یک چرخ دنده را مشاهده خواهید کرد. به آنجا بروید تا منوی تنظیمات باز شود، سپس سیستم > نرم افزار سیستم را دنبال کنید. گزینه های تنظیم مجدد PS5 را در اینجا خواهید یافت، اما هنوز آنها را انتخاب نکنید.

مرحله 2 (اختیاری): از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تنظیمات کارخانه پلی استیشن ۵
 
قبل از انتخاب Reset Options، Back Up and Restore را انتخاب کنید. در این منو، می‌توانید قبل از انجام بازنشانی، از بازی‌ها، برنامه‌ها و سایر داده‌های خود در یک دستگاه USB نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر مشترک پلی استیشن پلاس نیستید، این امر به ویژه مهم است، زیرا همه ذخیره‌های شما به صورت محلی در کنسول ذخیره می‌شوند.
حتی اگر مشترک پلی استیشن پلاس هستید، بهتر است این مرحله را به هر حال انجام دهید. این نه تنها در صورتی که ذخیره‌های شما همگام‌سازی نشده باشد، یک شبکه ایمنی است، بلکه به شما این امکان را می‌دهد تا در آینده بازی‌ها و برنامه‌های خود را به‌طور خودکار به PS5 بازیابی کنید.
برای تخلیه داده های خود، به یک دستگاه ذخیره سازی USB 3.0 نیاز دارید. راهنمای ما در مورد بهترین هارد دیسک های اکسترنال می تواند به شما کمک کند

مرحله 3: گزینه تنظیم مجدد خود را انتخاب کنید

 
ریست ps5
پس از اتمام پشتیبان گیری از داده های خود، به نرم افزار سیستم برگردید و Reset Options را انتخاب کنید. PS5 دارای سه گزینه تنظیم مجدد است و به جز گزینه Reset Your Console، نام ها مبهم هستند. در اینجا کاری است که هر یک از تنظیمات انجام می دهند:
پاک کردن فرهنگ لغت یادگیری: تمام عباراتی را که در PS5 خود وارد کرده اید حذف می کند. PS5 از عباراتی که شما وارد کرده اید برای پیش بینی آنچه ممکن است به دنبال آن باشید استفاده می کند. این تنظیم شرایط ذخیره شده کنسول را بازنشانی می کند. بر ذخیره داده ها، بازی ها، برنامه ها یا داده های کاربر تأثیری نمی گذارد.
بازیابی تنظیمات پیش فرض: تمام تنظیمات کنسول را به حالت پیش فرض بازیابی می کند. این گزینه روی ذخیره داده ها، بازی ها، برنامه ها یا داده های کاربر تأثیری ندارد.
کنسول خود را بازنشانی کنید: همه چیز را از PS5 شما حذف می کند و آن را به طور کامل بازنشانی می کند. فقط اگر در حال فروش یا معامله با PS5 خود هستید یا می خواهید از ابتدا شروع کنید از این گزینه استفاده کنید.
گزینه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، و آماده هستید. اگر می خواهید بازنشانی کارخانه ای انجام دهید، Reset your console را انتخاب کنید. یک بار دیگر، توصیه می کنیم قبل از بازنشانی به تنظیمات کارخانه، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، حتی اگر مشترک پلی استیشن پلاس هستید.
 

2 دیدگاه دربارهٔ «نحوه ریست کردن PS5»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *