مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه ریست Oculus Quest 2

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

Oculus Quest 2 دستگاه محکمی است، اما اگر مشکل پیش آمده باشد یا از شر آن خلاص شوید، می‌خواهید بازنشانی به تنظیمات کارخانه انجام دهید. دو راه برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه وجود دارد: از طریق برنامه تلفن یا هدست.

هشدار: قبل از تنظیم مجدد، این را بخوانید!
هنگامی که Quest 2 خود را با موفقیت به تنظیمات کارخانه بازنشانی کردید، زمانی که برای اولین بار آن را از جعبه خارج کردید، در همان حالت قرار می گیرد. همه داده‌های شما، از جمله داده‌های حساب، بازی‌ها، اسکرین‌شات‌ها، کلیپ‌های ویدیویی و ذخیره‌های بازی از بین خواهند رفت. در صورت امکان، قبل از تنظیم مجدد، مطمئن شوید که Quest خود را با حساب آنلاین خود همگام سازی کنید. اگر این کار را نکنید، این اطلاعات برای همیشه از بین خواهد رفت.
اگر برای همگام‌سازی عکس‌ها یا ویدیوها وقت ندارید، می‌توانید Quest 2 خود را با استفاده از کابل USB-C به رایانه شخصی متصل کنید. در هدست، از شما خواسته می شود که دسترسی به داده ها را از رایانه تأیید کنید. پس از تأیید، Quest 2 به عنوان یک درایو در File Explorer ظاهر می شود. از آنجا می توانید از اطلاعات خود در مکان مورد نظر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نحوه بازنشانی Oculus Quest 2 با برنامه

با فرض اینکه برنامه موبایل Oculus برای iPhone یا Android را روی گوشی خود نصب کرده اید، وارد سیستم شده اید و Quest 2 شما در بین دستگاه های ثبت شده در برنامه لیست شده است، می توانید به راحتی بازنشانی کارخانه ای را انجام دهید. این راحت‌ترین راه برای تنظیم مجدد هدست Quest است، اما اگر هدست شما مشکل دارد، همیشه کار نخواهد کرد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:
ابتدا مطمئن شوید که Quest شارژ شده است، سپس اپلیکیشن Oculus را در گوشی خود باز کنید.
برای شروع روی دکمه “منو” ضربه بزنید.
Quest 2 بازنشانی کارخانه ای مرحله 1
برای پیدا کردن هدست خود روی «دستگاه‌ها» ضربه بزنید.
Quest 2 بازنشانی مرحله 2
روی هدستی که می‌خواهید بازنشانی کنید ضربه بزنید و سپس روی «تنظیمات پیشرفته» ضربه بزنید.
Quest 2 Reset مرحله 3
در این منو روی «بازنشانی کارخانه» ضربه بزنید و با ضربه زدن روی «تنظیم مجدد» انتخاب خود را تأیید کنید.
Quest Reset مرحله 4
اکنون فقط منتظر بمانید تا هدست شما به تنظیمات کارخانه برگردد.

نحوه تنظیم مجدد Oculus Quest 2 در هدست

اگر Quest 2 شما به برنامه متصل نیست یا به برنامه دسترسی ندارید، می‌توانید با استفاده از دکمه‌های روی هدست بازنشانی کارخانه‌ای انجام دهید:
مطمئن شوید که Quest شما شارژ شده است، هدست خود را خاموش کنید، هدست را روشن کنید. دکمه روشن/خاموش و کاهش صدا را نگه دارید تا صفحه بوت را ببینید. لطفاً توجه داشته باشید که اینها نمایش هایی از صفحه بوت توسط Oculus هستند. ممکن است در کوئست شما کمی متفاوت به نظر برسد، اما اصل یکسان است.
Quest Boot Screen
از دکمه های میزان صدا برای برجسته کردن “بازنشانی کارخانه” استفاده کنید و دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا آن را انتخاب کنید.
Quest 2 Boot Screen 3
یک بار دیگر دکمه پاور را فشار دهید تا انتخاب خود را تأیید کنید.
Quest 2 Boot Screen 3
اکنون منتظر بمانید تا ریست کامل شود و می توانید Quest 2 را از ابتدا تنظیم کنید یا آن را برای فروش یا هدیه در جعبه قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *