مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه سازماندهی نمایش اسلاید مایکروسافت پاورپوینت با استفاده از بخش ها

اگر ارائه طولانی دارید، منظم نگه داشتن آن مهم است. یکی از راه های انجام این کار در مایکروسافت پاورپوینت استفاده از بخش هاست. ما به شما نشان خواهیم داد که آنها چیست و چگونه می توانید از آنها استفاده کنید.
می‌توانید اسلایدها را در بخش‌های مختلف گروه‌بندی کنید تا همه چیز مرتب و مرتب باشد. یک بخش را گسترش دهید و بقیه را جمع کنید تا بتوانید روی چیزی که روی آن کار می کنید تمرکز کنید. همچنین اگر می‌خواهید ارائه خود را دوباره تنظیم کنید، می‌توانید به راحتی بخش‌ها را جابه‌جا کنید.
اگر به دنبال راه بهتری برای سازماندهی نمایش اسلاید پاورپوینت خود هستید، بیایید نحوه استفاده از بخش ها را بررسی کنیم.

درباره بخش ها در مایکروسافت پاورپوینت

اگر از مایکروسافت ورد استفاده می کنید، ممکن است با نحوه عملکرد بخش ها در آن برنامه آشنا باشید. اما بخش های پاورپوینت کاملاً متفاوت است. به جای شکستن یک سند، مانند بخش ها در Word، بخش ها بیشتر شبیه پوشه ها در پاورپوینت کار می کنند.
بخش ها حاوی گروه هایی از اسلایدها فقط برای اهداف سازمانی هستند. بخش‌ها هنگام ارائه نمایش شما قابل مشاهده نیستند، و پس از ایجاد بخش‌ها، همچنان می‌توانید اسلایدهای خود را جابه‌جا کنید تا آنها را طبق معمول مرتب کنید.
بخش‌ها در Microsoft PowerPoint در Windows، Mac و وب در دسترس هستند. از آنجایی که ویژگی ها در وب و دسکتاپ کمی متفاوت است، ما هر کدام را جداگانه بررسی خواهیم کرد.

از بخش ها در پاورپوینت در ویندوز یا مک استفاده کنید

می‌توانید نمایش اسلاید خود را به راحتی با بخش‌هایی در ویندوز یا مک سازماندهی کنید. این به ویژه اگر با دیگران همکاری می کنید مفید است. به عنوان مثال، ممکن است بخش های خاصی را به افراد خاصی اختصاص دهید.

یک بخش ایجاد کنید

می توانید با استفاده از نمای Normal یا Slide Sorter و همچنین با برگه Home یک بخش ایجاد کنید.
در برگه View، “Normal” یا “Slide Sorter” را انتخاب کنید و تصویر بند انگشتی را برای اولین اسلاید مورد نظر خود در بخش انتخاب کنید. راست کلیک کرده و از منوی میانبر «Add Section» را انتخاب کنید.
مدیریت در مایکروسافت
برای استفاده از برگه Home، اسلاید را انتخاب کنید تا بخش با تبدیل آن به اسلاید فعال شروع شود. سپس، روی فلش کشویی بخش کلیک کنید و «Add Section» را انتخاب کنید.
تنظیمات در مایکروسافت
بلافاصله یک پنجره بازشو خواهید دید که از شما می خواهد بخش خود را نام ببرید. نام را وارد کنید و روی “Rename” کلیک کنید.
گزینه Rename در مایکروسافت
اگر اسلایدی که برای شروع یک بخش انتخاب می کنید اولین اسلاید ارائه شما نباشد، یک بخش پیش فرض به طور خودکار ایجاد می شود و شامل همه اسلایدهای قبل از بخش ایجاد شده شما می شود.
گزینه اول را انتخاب کنید
 
پس از تنظیم بخش ها، تعداد اسلایدها را در هر یک مشاهده خواهید کرد. روی فلش کنار سرصفحه بخش کلیک کنید تا آن را جمع کنید یا بزرگ کنید.

مدیریت بخش ها

می توانید همه بخش ها را در نمایش اسلاید خود تغییر نام داده و کوچک کنید یا گسترش دهید. و مانند ایجاد یک بخش، می‌توانید این کار را در نمای عادی، نمای مرتب‌سازی اسلاید یا با استفاده از تب Home انجام دهید.
یا روی بخش در یکی از نماهای ذکر شده کلیک راست کنید یا فلش کشویی بخش را در برگه صفحه اصلی انتخاب کنید تا اقدامی در بخش خود انجام دهید.
گزینه ها را نگاه کنید
اگر می خواهید بخشی را حذف کنید، سه گزینه مختلف دارید. می توانید بخش انتخاب شده را حذف کنید، بخش و اسلایدهای موجود در آن را حذف کنید یا تمام بخش ها را در نمایش اسلاید حذف کنید.
روی گزینه Home کلیک کنید
روی بخش کلیک راست کرده و یکی از اقدامات حذف را انتخاب کنید.
یکی از گزینه هارا حذف کنید
اگر از تب Home برای مدیریت بخش‌های خود استفاده می‌کنید، فقط دو مورد از اقدامات حذف را در کادر کشویی بخش مشاهده خواهید کرد. می توانید بخش انتخاب شده یا همه بخش ها را حذف کنید. بنابراین اگر می خواهید یک بخش و اسلایدهای آن را نیز حذف کنید، از روش بالا کلیک راست کنید.
یکی از گزینه هارا حذف کنید

یک بخش را جابجا کنید

ممکن است تصمیم بگیرید که بخشی را که شامل آن گروه از اسلایدها می شود، به نقطه دیگری از ارائه خود منتقل کنید.
در نمای Normal یا Slide Sorter، بخش را انتخاب کنید، آن را به مکان جدید خود در نمایش اسلاید بکشید و رها کنید.
روی گزینه سوم کلیک کنید
همچنین، روی بخش کلیک راست کرده و “Move Section Up” یا “Move Section Down” را انتخاب کنید.
یکی از دو گزینه را انتخاب کنید

از بخش ها در پاورپوینت در وب استفاده کنید

در مایکروسافت پاورپوینت در وب، می توانید بخش هایی ایجاد و استفاده کنید. با این حال، شما اقدامات محدودی دارید.

یک بخش ایجاد کنید

برای ایجاد یک بخش، تب View را انتخاب کنید و “Slide Sorter” را در بالا انتخاب کنید. سپس، روی اولین اسلاید مورد نظر خود در بخش کلیک راست کرده و از منوی میانبر «Add Section» را انتخاب کنید.

وقتی بخش ظاهر شد، نام مورد نظر خود را جایگزین «Untitled Section» کنید و Enter یا Return را فشار دهید.
NameSectionWeb
فقط می‌توانید بخش‌هایی را که در نمای Slide Sorter ایجاد می‌کنید ببینید. آنها مانند برنامه دسکتاپ قابل جمع شدن یا گسترش نیستند.

مدیریت بخش ها

برای تغییر نام، حذف یا انتقال یک بخش، به View > Slide Sorter برگردید. برای انجام یک اقدام، روی هدر بخش کلیک راست کنید.
تنظیمات مایکروسافت
بخش‌های پاورپوینت راه خوبی برای پیگیری و مدیریت اسلایدها در اختیار شما قرار می‌دهد. چه به تنهایی کار کنید یا نمایش اسلاید را با دیگران به اشتراک بگذارید، مطمئناً ارائه خود را منظم نگه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *