مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه طولانی کردن کابل HDMI

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

کابل‌های HDMI استاندارد که به کابل‌های HDMI غیرفعال نیز معروف هستند، دارای محدودیت‌هایی در طول هستند. آنها فقط می توانند تعداد معینی از پاها را مدت ها قبل از خطر مشکلات عملکردی داشته باشند. بنابراین برای افزایش طول اتصال HDMI خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

محدودیت های طول کابل HDMI

رابط چندرسانه‌ای با وضوح بالا (HDMI) با اجازه دادن به دستگاه برای ارسال سیگنال‌های صوتی و تصویری از طریق یک کابل، در کاهش بهم ریختگی کابل بسیار مفید است. در نتیجه، تلویزیون ها، رایانه ها، پروژکتورها، ساینیج های دیجیتال و دستگاه های مختلف دیگر به طور گسترده ای از آن استفاده کردند. اما همانطور که قابلیت های استاندارد در طول سال ها افزایش یافته است، تقاضا برای کابل های HDMI طولانی تر نیز افزایش یافته است.

کابل hdmi

اما مانند کابل های USB و اترنت، کابل های HDMI استاندارد محدودیت های طول عملی دارند. به عنوان مثال، یک کابل HDMI غیرفعال با سرعت فوق العاده بالا تنها می تواند حدود پنج متر باشد. به طور مشابه، کابل های HDMI پر سرعت غیرفعال پریمیوم حداکثر طولی در حدود 25 متر دارند.

خوشبختانه برای شما، راه‌هایی برای دور زدن این محدودیت‌های طول کابل و گسترش اتصال HDMI در فواصل بسیار طولانی‌تر بدون هیچ مشکلی در عملکرد وجود دارد.

مرتبط:HDMI 2.1a چیست و چه تفاوتی با بقیه دارد؟

توسعه دهنده های HDMI

توسعه دهنده HDMI Tripp Lite

توسعه دهنده های HDMI رایج ترین راه برای افزایش طول اتصال HDMI بدون از دست دادن کیفیت صدا یا تصویر هستند. یک اکستندر سه بخش اصلی دارد: فرستنده، گیرنده و کابل. بسیاری از توسعه دهنده ها از کابل های اترنت دسته 5 یا 6 استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از کابل های فیبر نوری استفاده می کند.

مرتبط:4 مشکل رایج DisplayPort و نحوه رفع آنها

توسعه دهنده های HDMI از طریق اترنت معمولا می توانند تا پهنای باند HDMI 2.0 (18 گیگابیت بر ثانیه) و طول تا 100 متر را پشتیبانی کنند. اما اگر می‌خواهید از این هم فراتر بروید، توسعه‌دهنده‌های HDMI روی فیبر نوری بهترین گزینه برای شما هستند. اینها به شما این امکان را می دهند که اتصال HDMI خود را تا 1000 متر یا حتی بیشتر در برخی موارد گسترش دهید، اگرچه این برای اکثر مردم بیش از حد است.

 

تکرار کننده های HDMI

تکرار کننده ها یا تقویت کننده های HDMI برای گسترش اتصال HDMI زمانی که به طول کمی بیشتر نیاز دارید اما به طول زمین فوتبال نیاز ندارید، بسیار مفید هستند. یک تکرار کننده سیگنال HDMI را برای جبران افزایش طول اتصال تقویت می کند. این یک دستگاه کوچک با دو پورت HDMI زن است که به شما امکان می دهد دو کابل HDMI را برای گسترش اتصال کلی HDMI متصل کنید.

یک تکرار کننده HDMI معمولاً در نیمه راه قرار می گیرد و به دو برابر کردن طول اتصال ممکن با کابل HDMI غیرفعال کمک می کند. با این حال، ممکن است برخی از تکرارکننده ها برای تقویت سیگنال HDMI به برق خارجی نیاز داشته باشند.

 

توسعه دهنده های HDMI بی سیم

Monoprice Blackbird Pro به مانیتور متصل است.

توسعه دهنده HDMI بی سیم روشی نسبتاً کمتر محبوب برای افزایش طول اتصال HDMI است، اما زمانی که اجرای کابل بین منبع و نمایشگر چالش برانگیز است مفید است. این شامل دو بخش است – یکی به منبع و دیگری به صفحه نمایش متصل می شود. هر دو بخش از طریق سیگنال امواج رادیویی، معمولاً در باندهای 5 گیگاهرتز یا 60 گیگاهرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

متأسفانه، بیشتر توسعه دهنده های HDMI بی سیم موجود در بازار، تنها قادر به انتقال موفقیت آمیز سیگنال 1080p 60 هرتز هستند. چند گزینه نادر مانند Monoprice Blackbird Pro وجود دارد که می تواند سیگنال 4K 30 هرتز را در یک اتاق گسترش دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *