مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه غیرفعال کردن فایروال در ویندوز 10 و 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

برای عیب یابی، آزمایش یا سایر اهداف مشابه، ممکن است لازم باشد فایروال ویندوز 10 یا ویندوز 11 خود را خاموش کنید. غیرفعال کردن این ویژگی در رایانه شخصی آسان است و ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آنرا خاموش کنید

فایروال را غیرفعال نکنید مگر اینکه دلیل قوی داشته باشید

خاموش کردن فایروال ویندوز اجازه دسترسی غیرمجاز به شبکه را در رایانه شخصی شما می دهد. بنابراین، مگر اینکه دلیل محکمی برای غیرفعال کردن این ویژگی داشته باشید، باید فایروال را همیشه روشن نگه دارید.

تنها زمانی که ممکن است لازم باشد فایروال خود را غیرفعال کنید، زمانی است که در حال عیب یابی مشکل، آزمایش یک برنامه یا استفاده از فایروال شخص ثالث در رایانه خود هستید. حتی در این صورت، اگر فایروال را غیرفعال می کنید تا به برنامه ای اجازه ورود به شبکه خود را بدهد، به جای خاموش کردن کل ویژگی، آن برنامه را به لیست استثنای فایروال اضافه کنید.

مرتبط:نحوه باز کردن فایل های HEIC در ویندوز

وقتی کارتان تمام شد، به خاطر داشته باشید که برای ایمن ماندن، فایروال را دوباره روشن کنید. همانطور که در زیر توضیح خواهیم داد، می توانید این کار را با چند کلیک آسان انجام دهید.

نحوه خاموش کردن فایروال در ویندوز 10 و 11

در هر دو ویندوز 10 و 11، از برنامه امنیتی داخلی ویندوز برای غیرفعال کردن و فعال کردن فایروال استفاده خواهید کرد. در مراحل زیر از رایانه شخصی ویندوز 11 استفاده می کنیم.

برای شروع، Windows Security را روی رایانه شخصی خود راه اندازی کنید. این کار را با باز کردن منوی «شروع»، جستجوی «Windows Security» و کلیک کردن روی برنامه در نتایج جستجو انجام دهید.

"Windows Security" را در لیست انتخاب کنید.

در پنجره امنیتی ویندوز، روی “Firewall & Network Protection” کلیک کنید.

"Firewall & Network Protection" را انتخاب کنید.

در صفحه «دیوار آتش و محافظت از شبکه»، نمایه شبکه خود را انتخاب کنید. برای غیرفعال کردن فایروال برای نمایه فعلی خود، “فعال” را در کنار آن نمایه خواهید دید، بنابراین روی آن گزینه کلیک کنید.

نوع شبکه را انتخاب کنید.

در بخش “Microsoft Defender Firewall”، گزینه را خاموش کنید.

نکته: بعداً برای فعال کردن مجدد فایروال، گزینه را تغییر دهید.

ضامن فایروال را خاموش کنید.

در اعلان «کنترل حساب کاربری» «بله» را انتخاب کنید و فایروال ویندوز شما اکنون غیرفعال است. اکنون می توانید به عیب یابی، آزمایش یا سایر کارهای مشابه خود ادامه دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *