مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه غیر فعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۱۱

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

رایانه های شخصی ویندوز 10 و 11 به طور خودکار به روزرسانی ها را بررسی می کنند و هر به روز رسانی را که پیدا می کنند نصب می کنند. شما می توانید نحوه غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز را در این مطلب یاد گرفته و از ویندوز بخواهید به روز رسانی ها را در برنامه خود نصب نکند، اما این گزینه ها پنهان هستند.

نسخه‌های حرفه‌ای، سازمانی و آموزشی ویندوز 10 و ویندوز 11 به تنظیمات گروهی و تنظیمات رجیستری برای این کار دسترسی دارند، اما حتی نسخه‌های خانگی ویندوز 10 و ویندوز 11 راهی برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز به شما می‌دهند.

از دانلود خودکار به‌روزرسانی‌ها در یک اتصال خاص جلوگیری کنید

هنگامی که یک اتصال را به عنوان “مترد” تنظیم می کنید، ویندوز به طور خودکار به روز رسانی ها را روی آن دانلود نمی کند. ویندوز به طور خودکار انواع خاصی از اتصالات – برای مثال اتصالات داده سلولی – را به صورت اندازه‌گیری شده تنظیم می‌کند. با این حال، می توانید هر اتصالی را به عنوان یک اتصال اندازه گیری شده تنظیم کنید.
بنابراین، اگر نمی‌خواهید ویندوز 10 یا ویندوز 11 به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌ها را در اتصال شبکه خانگی شما دانلود کند، فقط آن را به عنوان یک اتصال اندازه‌گیری شده تنظیم کنید. هنگامی که دستگاه خود را به یک شبکه بدون اندازه‌گیری وصل می‌کنید، یا هنگامی که شبکه‌ای که به آن متصل است را مجدداً بدون اندازه‌گیری تنظیم می‌کنید، ویندوز به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌ها را دانلود می‌کند. و بله، ویندوز این تنظیمات را برای هر شبکه جداگانه به خاطر می‌آورد، بنابراین می‌توانید از آن شبکه جدا شده و هر چه دوست دارید دوباره وصل شوید.
آیا اتصال اینترنت با داده های محدود دارید؟ فقط آن را به عنوان اندازه‌گیری شده علامت‌گذاری کنید و ویندوز 10 به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌ها را روی آن دانلود نمی‌کند. اگر اتصال شما دانلودهای نامحدودی را در یک زمان خاص ارائه می دهد – به عنوان مثال، در نیمه شب – می توانید در این زمان ها برای دانلود به روز رسانی ها، اتصال را به عنوان نامحدود علامت گذاری کنید و پس از دانلود به روز رسانی ها، آن را به عنوان اندازه گیری شده علامت بزنید.
برای تغییر این گزینه برای یک شبکه Wi-Fi، برنامه تنظیمات را باز کنید، به Network & Internet > Wi-Fi بروید و روی نام شبکه Wi-Fi که در حال حاضر به آن متصل هستید کلیک کنید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، روی سوئیچ گزینه “Set as metered connection” در صفحه ویژگی ها کلیک کنید. در ویندوز 11 روی سوئیچ کنار “Metered Connection” کلیک کنید. این گزینه فقط روی شبکه Wi-Fi که در حال ویرایش آن هستید تأثیر می گذارد، اما ویندوز این تنظیم را برای هر شبکه Wi-Fi جداگانه به خاطر می آورد.
برای تغییر این گزینه برای یک شبکه اترنت سیمی، برنامه تنظیمات را باز کنید، به Network & Internet > Ethernet بروید و روی نام اتصال اترنت خود کلیک کنید. گزینه “Set as metered connection” را در صفحه خواص فعال کنید.
اتصال Teal را روی metered تنظیم کنید.
پس از فعال کردن این گزینه، Windows Update می گوید “Updates are available. ما به‌محض اتصال به Wi-Fi، به‌روزرسانی‌ها را دانلود می‌کنیم، یا می‌توانید با استفاده از اتصال داده خود، به‌روزرسانی‌ها را دانلود کنید (ممکن است هزینه‌هایی اعمال شود.)» با علامت‌گذاری یک اتصال به‌عنوان اندازه‌گیری شده، ویندوز را فریب داده‌اید که فکر کند یک تلفن همراه است. اتصال داده – برای مثال، ممکن است کامپیوتر خود را به تلفن هوشمند خود متصل کنید. برای دانلود و نصب به روز رسانی ها می توانید روی دکمه دانلود کلیک کنید.
ویندوز آپدیت
 
 

متوقف کردن ری استارت شدن کامپیوتر بعد از آپدیت

بنابراین شاید برای دانلودهای خودکار اهمیتی نداشته باشید، اما نمی خواهید ویندوز در حالی که در جریان کاری هستید دوباره راه اندازی شود. ویندوز 10 و 11 می توانند کمک کنند – هر کدام به شما امکان می دهند هر روز یک پنجره زمانی به نام «ساعات فعال» تنظیم کنید، که در طی آن به طور خودکار راه اندازی مجدد نمی شود.
برای تنظیم ساعات فعال در ویندوز 10، به Settings > Update & Security > Windows Update بروید. در قسمت تنظیمات به‌روزرسانی، روی «تغییر ساعات فعال» کلیک کنید یا ضربه بزنید. از آنجا، زمان‌هایی را تنظیم می‌کنید که نمی‌خواهید ویندوز به طور خودکار راه‌اندازی شود.
در ویندوز 11، به Settings > Update & Security > Advanced Options بروید و گزینه ای را در قسمت Active Hours انتخاب کنید. به‌طور پیش‌فرض، ویندوز 11 به‌طور خودکار ساعت‌های فعال رایانه شما را بسته به میزان استفاده واقعی شما از رایانه شخصی شما تنظیم می‌کند، اما در صورت تمایل می‌توانید آن را تغییر دهید.
 
غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۱
مطالب مرتبط :
نحوه رفع مشکل تاخیر یا کندی ویندوز 11
نحوه نصب برنامه های اندروید روی ویندوز ۱۱

نحوه غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز از طریق Group Policy

به روز رسانی: این گزینه، در حالی که هنوز وجود دارد، به نظر می رسد که با شروع به روز رسانی سالگرد ویندوز 10 دیگر کار نمی کند، اما اگر کسی بخواهد آن را امتحان کند، آن را اینجا گذاشته ایم. با مسئولیت خود ادامه دهید.
به دلایل امنیتی باید به‌روزرسانی خودکار را فعال کنید. اما، گزینه ای وجود دارد که به شما امکان می دهد نحوه نصب به روز رسانی ها را بر اساس برنامه زمانی خود انتخاب کنید، اما در Group Policy مدفون است. فقط نسخه های حرفه ای، سازمانی و آموزشی ویندوز 10 به ویرایشگر Group Policy دسترسی دارند. برای دسترسی به ویرایشگر خط مشی گروه، کلید Windows + R را فشار دهید، خط زیر را در گفتگوی Run تایپ کنید و Enter را فشار دهید:
gpedit.msc
به Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update بروید.
غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۱
تنظیمات “Configure Automatic Updates” را در قسمت سمت راست پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید. آن را روی «Enabled» تنظیم کنید و سپس تنظیمات دلخواه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید «دانلود خودکار و اطلاع‌رسانی برای نصب» یا «اعلان برای دانلود و اطلاع‌رسانی برای نصب» را انتخاب کنید. تغییر را ذخیره کنید.
منوی کشویی با گزینه های پیکربندی به روز رسانی.
از پنجره Windows Update دیدن کنید، روی «Check for updates» کلیک کنید و سپس «Advanced options» را انتخاب کنید. شما باید تنظیمات جدید خود را در اینجا اجرا کنید. همچنین یادداشتی می‌بینید که می‌گوید «برخی تنظیمات توسط سازمان شما مدیریت می‌شوند» و به شما اطلاع می‌دهد که این گزینه‌ها را فقط می‌توان در خط‌مشی گروه تغییر داد.
برای غیرفعال کردن آن بعداً، به ویرایشگر Group Policy بازگردید، روی تنظیم «پیکربندی خودکار به‌روزرسانی‌ها» دوبار کلیک کنید و سپس آن را از «فعال» به «پیکربندی نشده» تغییر دهید. تغییرات خود را ذخیره کنید، دوباره به پنجره Windows Update بروید، روی «Check for updates» کلیک کنید و سپس «Advanced options» را انتخاب کنید. خواهید دید که همه چیز به تنظیمات پیش فرض برمی گردد. (به‌نظر می‌رسد Windows Update تنها پس از کلیک روی «بررسی به‌روزرسانی‌ها» متوجه تغییر تنظیمات می‌شود.)
غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز
پنجره گزینه های پیشرفته که نشان می دهد تنظیمات به روز رسانی توسط خط مشی گروه اعمال می شود.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *