مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

با شروع با macOS Monterey، حالت کم مصرف، روشنایی صفحه و سرعت ساعت مک شما را کاهش می‌دهد تا مک شما بی‌صداتر شود و باتری آن بیشتر دوام بیاورد. در اینجا نحوه فعال کردن آن آمده است.

حالت کم مصرف در مک چه می کند؟

لپ تاپ مک

همانطور که قبلا ذکر شد، حالت Low Power با کم کردن روشنایی صفحه و کاهش سرعت ساعت پردازنده در مک مصرف انرژی را کاهش می دهد. صفحه نمایش تیره تر به نظر می رسد و عملکرد برنامه ها در مک کندتر از حد معمول می شود.

هدف آن این است که Mac بی‌صداتر کار کند و تا حدودی شبیه حالت کم مصرف در آیفون است. متأسفانه، نمی توانید آستانه درصد باتری خاصی را برای حالت کم مصرف انتخاب کنید تا به طور خودکار در مک وارد شود.

مرتبط:نحوه نصب و اجرای ویندوز 11 در مک

کدام مک ها از حالت کم مصرف پشتیبانی می کنند؟

اپل حالت کم مصرف را در MacOS 12 Monterey یا به‌روزرسانی جدیدتر در حال اجرا در مک بوک (اوایل 2016 به بعد) و مک بوک پرو (اوایل 2016 به بعد) ارائه می‌کند. از دسامبر 2021، هیچ یک از مدل های مک بوک ایر اپل از حالت کم مصرف پشتیبانی نمی کند. این ممکن است در آینده تغییر کند.

مرتبط:می توانید مک بوک را با استفاده از مک بوک دیگری شارژ کنید

نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در مک

هنگام استفاده از مک خود با باتری و وصل به آداپتور برق، می توانید از حالت کم مصرف استفاده کنید. برای شروع، روی منوی Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و «System Preferences» را انتخاب کنید.

منوی Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و «System Preferences» را انتخاب کنید.

در تنظیمات سیستم، روی «باتری» کلیک کنید.

در تنظیمات سیستم، روی «باتری» کلیک کنید.

بخش «باتری» را در «تنظیمات سیستم» انتخاب کنید.

بخش «باتری» را در «تنظیمات سیستم» انتخاب کنید.

در تنظیمات برگزیده باتری، به نوار کناری سمت چپ نگاه کنید و دوباره «Battery» را انتخاب کنید. سپس، کادر کنار «حالت کم مصرف» را در قسمت سمت راست علامت بزنید.

منوی «باتری» را انتخاب کنید و کادر «low battery» را علامت بزنید.

 

اگر می‌خواهید هنگام شارژ شدن مک از حالت کم مصرف استفاده کنید، روی منوی «آداپتور برق» در نوار کناری کلیک کنید. سپس، کادر کنار «حالت کم مصرف» را علامت بزنید.

در هر زمان می‌توانید روی نماد باتری در گوشه نوار منو کلیک کنید و نشان می‌دهد که حالت کم مصرف فعال است یا خیر. برای غیرفعال کردن حالت کم مصرف، باید دوباره به منوی باتری یا منوی آداپتور برق در تنظیمات برگزیده سیستم بروید تا علامت کادر «حالت کم مصرف» را بردارید. موفق باشید!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *