مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه فعال کردن نور شب در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مطالعات نشان می دهد که نور مایل به آبی در عصر ممکن است بر توانایی شما برای راحت خوابیدن تأثیر بگذارد. ویندوز 11 دارای قابلیتی به نام «نور شب» است که به شما امکان می دهد صفحه نمایش خود را به رنگ زردتری تغییر دهید تا با این اثرات احتمالی مقابله کنید. در اینجا نحوه روشن کردن آن آمده است.

نحوه فعال کردن و پیکربندی نور شب در تنظیمات

راه های مختلفی برای فعال کردن Night Light وجود دارد. اگر می‌خواهید آن را با یک زمان‌بندی خودکار فعال کنید، خوب است به برنامه تنظیمات ویندوز مراجعه کنید. برای انجام این کار، تنظیمات را با کلیک راست روی منوی استارت و انتخاب «تنظیمات» باز کنید. یا می توانید Windows+i را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
در ویندوز 11، روی دکمه Start کلیک راست کرده و "Settings" را انتخاب کنید.
در تنظیمات، به سیستم > نمایشگر بروید.
در تنظیمات، روی «سیستم» کلیک کنید، سپس «نمایش» را انتخاب کنید.
در تنظیمات صفحه نمایش، بخش «روشنایی و رنگ» را پیدا کنید و سوئیچ کنار «نور شب» را روی موقعیت «روشن» قرار دهید.
سوئیچ کنار «نور شب» را روی «روشن» بچرخانید.
همچنین می‌توانید روی فلش کوچک کنار سوئیچ کلیک کنید و به صفحه دیگری هدایت می‌شوید که در آن می‌توانید قدرت افکت زرد شدن نور شب را با یک نوار لغزنده تغییر دهید. همچنین می‌توانید نور شب را طوری تنظیم کنید که هنگام طلوع یا غروب خورشید به‌طور خودکار فعال و غیرفعال شود، یا ساعات خاصی را زمانی که نور شب به‌طور خودکار روشن یا خاموش می‌شود، برنامه‌ریزی کنید.
تغییر گزینه های نور شب در تنظیمات ویندوز.
تغییرات شما به صورت خودکار ذخیره می شوند. وقتی پیکربندی Night Light را تمام کردید، Settings را ببندید و همه چیز آماده است. اگر می‌خواهید در آینده آن را به صورت دستی روشن و خاموش کنید، راه سریع‌تری برای انجام آن وجود دارد که در زیر به آن خواهیم پرداخت.
مطالب مرتبط:
نحوه پنهان کردن “System Requirements Not Met” در ویندوز 11

نحوه فعال کردن نور شب از تنظیمات سریع

همچنین می‌توانید نور شب را در منوی تنظیمات سریع ویندوز 11 تغییر دهید. برای انجام این کار، ابتدا منوی تنظیمات سریع را با کلیک کردن روی نماد صدا یا Wi-Fi در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه باز کنید.

در ویندوز 11، روی دکمه نوار وظیفه تنظیمات سریع کلیک کنید.

هنگامی که منوی تنظیمات سریع باز می شود، ممکن است دکمه Night Light را به طور پیش فرض مشاهده نکنید. اگر اینطور است، باید آن را به صورت دستی اضافه کنید. روی نماد مداد در گوشه سمت راست پایین منو کلیک کنید.
   در تنظیمات سریع ویندوز 11، روی «افزودن» کلیک کنید، سپس «نور شب» را انتخاب کنید.
پس از آن، روی «انجام شد» کلیک کنید و دکمه «نور شب» را در منوی تنظیمات سریع خود خواهید دید. از این پس، هر زمان که می‌خواهید نور شب را به سرعت فعال یا غیرفعال کنید، فقط منوی تنظیمات سریع را باز کرده و روی آن دکمه کلیک کنید (یا ضربه بزنید).
در تنظیمات سریع ویندوز 11، روی «نور شب» کلیک کنید.
موفق باشید – امیدواریم خواب خوبی داشته باشید!
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *