مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه فعال کردن و استفاده از تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر تا به حال به طور تصادفی چیزی را در کلیپ بورد خود در ویندوز 11 جایگزین کرده اید، خبر خوبی داریم: تاریخچه کلیپ بورد به شما امکان می دهد تا حداکثر 25 ورودی را ذخیره کنید که بعداً می توانید آنها را بازیابی کنید. در اینجا نحوه روشن کردن و استفاده از آن آمده است.

 

برای شروع کار با تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11، Windows+V را روی صفحه کلید خود فشار دهید. یک منوی پاپ آپ را در گوشه ای مشاهده خواهید کرد که پیامی با این مضمون «بیایید شروع کنیم. برای کپی و مشاهده چندین مورد، تاریخچه کلیپ بورد را روشن کنید. برای فعال کردن تاریخچه کلیپ بورد، روی « turn on» کلیک کنید.

روی گزینه turn on

با فعال بودن سابقه کلیپ بورد، با انتخاب آنها و فشار دادن Ctrl+C (یا استفاده از منوی برنامه ها) موارد را در کلیپ بورد خود کپی کنید. تاریخچه کلیپ بورد حداکثر از 25 مورد متنی، HTML یا بیت مپ با اندازه 4 مگابایت یا کوچکتر پشتیبانی می کند.

مرتبط:نحوه فعال کردن صفحه کلید لمسی در ویندوز 11

 

تاریخچه کایپ بورد

برای دیدن آنچه در تاریخچه کلیپ بورد خود ثبت کرده اید، Windows+V را در هر زمانی فشار دهید. جدیدترین مواردی که با سابقه مقابله کرده اید در بالای لیست ظاهر می شوند.

نمونه ای از لیست تاریخچه کلیپ بورد ویندوز 11 در حال عمل.

در منوی تاریخچه کلیپ‌بورد که ظاهر می‌شود، می‌توانید با کلیک کردن بر روی آن، هر موردی را در لیست جای‌گذاری کنید و ویندوز آن را در یک سند یا فیلد متنی قرار می‌دهد، گویی Ctrl+V را فشار داده‌اید (یا «Paste» را از یک منو انتخاب کرده‌اید.)

حذف متن کپی شده کلیپ بورد

برای حذف مورد از تاریخچه کلیپ بورد، روی دکمه بیضی (سه نقطه) در کنار مورد کلیک کنید و نماد سطل زباله ظاهر شده را انتخاب کنید. یا اگر می خواهید تمام موارد موجود در تاریخچه کلیپ بورد را پاک کنید، دکمه “پاک کردن همه” را که در بالای لیست قرار دارد انتخاب کنید.

پین کردن کلیپ بورد

اگر چیز بسیار مهمی را کپی می‌کنید که می‌خواهید همیشه در بالای فهرست تاریخچه کلیپ‌بورد بماند (مانند موردی که باید مرتباً آن را جای‌گذاری کنید)، تاریخچه کلیپ‌بورد را باز کنید و روی نماد فشار کوچک کلیک کنید تا مورد را به آن پین کنید. لیست.

بعداً می‌توانید پین مورد را با کلیک کردن دوباره روی نماد فشاری بردارید تا زمانی که دیگر پر نشود. توجه داشته باشید که دکمه «پاک کردن همه» موارد پین‌شده را در فهرست سابقه کلیپ‌بورد نیز پاک می‌کند.

نحوه غیرفعال کردن تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11

برای خاموش کردن ویژگی تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11، تنظیمات را با فشار دادن Windows+i روی صفحه کلید خود باز کنید. در تنظیمات، به سیستم > کلیپ بورد بروید. در بخش «Clipboard History»، کلید را روی موقعیت «trun off» قرار دهید.

در تنظیمات، سوئیچ کنار «Clipboard History» را روی موقعیت «خاموش» بچرخانید.

پس از خاموش کردن سابقه کلیپ بورد، اگر در آینده Windows+V را فشار دهید، پیامی را مشاهده می کنید که از شما می خواهد تاریخچه کلیپ بورد را روشن کنید. به این ترتیب می دانید که کاملاً غیرفعال است.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *