مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه لغو اشتراک ایمیل در جیمیل

اگر از دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی یا خبرنامه خاصی در حساب جیمیل خود خسته شده‌اید، از گزینه «Unsubscribe» جیمیل برای انصراف از همه آن ایمیل‌ها استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام این کار روی دسکتاپ و تلفن همراه آورده شده است .
توجه داشته باشید که به محض لغو اشتراک از یک ایمیل، چند روزی می‌گذرد تا دیگر ایمیل‌های جدید دریافت نکنید.

لغو اشتراک ایمیل ها در نسخه دسکتاپ جیمیل

اگر از رایانه Windows، Mac، Linux یا Chromebook استفاده می‌کنید، از Gmail در وب برای لغو اشتراک ایمیل‌های خود استفاده کنید.
برای انجام این کار، ابتدا مرورگر وب خود را باز کرده و به جیمیل دسترسی پیدا کنید. اگر قبلاً وارد حساب کاربری خود نشده اید وارد شوید.
هنگامی که ایمیل های خود را در Gmail مشاهده کردید، روی ایمیل تبلیغاتی یا خبرنامه ای که می خواهید از آن انصراف دهید کلیک کنید. وقتی ایمیل شما باز شد، در کنار آدرس ایمیل فرستنده در بالا، روی گزینه “Unsubscribe” کلیک کنید. اگر به جای آن «Change Preferences» را مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید.
گزینه unsubscribe
اعلان «Unsubscribe» را خواهید دید. برای ادامه روی دکمه «Unsubscribe» کلیک کنید.
گزینه Unsubscribe
و همین است. Gmail اکنون مطمئن می شود که دیگر ایمیل هایی را که به تازگی اشتراکشان را لغو کرده اید دریافت نمی کنید.

لغو اشتراک ایمیل ها در برنامه موبایل جیمیل

برای انصراف از ایمیل‌های تبلیغاتی یا خبرنامه با استفاده از iPhone، iPad یا تلفن Android خود، از برنامه رسمی Gmail استفاده کنید.
با راه اندازی برنامه Gmail در تلفن خود شروع کنید. در برنامه، روی ایمیلی که می‌خواهید از آن لغو اشتراک کنید ضربه بزنید.
وقتی ایمیل باز شد، در گوشه سمت راست بالا، روی سه نقطه عمودی ضربه بزنید. مطمئن شوید که روی سه نقطه که در گوشه سمت راست بالای گوشی شما هستند و نه در گوشه سمت راست بالای ایمیل انتخاب شده ضربه بزنید.
روی سه نقطه جیمیل کلیک کنید
در منوی باز شده، روی «Unsubscribe» ضربه بزنید.
گزینه لغو اشتراک
روی «Unsubscribe» در اعلان ضربه بزنید.
گزینه لغو اشتراک را بزنید
و شما آماده اید.

اگر گزینه “Unsubscribe” را نمی بینید چه می شود؟

برای برخی از ایمیل‌ها، Gmail ممکن است گزینه «Unsubscribe» را نمایش ندهد. در این موارد، لینک لغو اشتراک را در آن ایمیل ها به صورت دستی جستجو کنید. اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید، می توانید Ctrl+F را فشار داده و «Unsubscribe» یا «preferences» را تایپ کنید. معمولاً اکثر ایمیل‌های تبلیغاتی و خبرنامه پیوند لغو اشتراک را در پایین ایمیل دارند.
بنابراین، یکی از آن ایمیل‌ها را باز کنید، به پایین بروید و روی گزینه «Unsubscribe» کلیک یا ضربه بزنید تا از آن ایمیل‌ها انصراف دهید. و همه چیز آماده خواهید شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *