مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه مرور فایل ها در مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر نیاز به یافتن، جابجایی، کپی یا حذف فایل‌ها در مک خود دارید، باید از Finder استفاده کنید که مشابه File Explorer در ویندوز است. ما برخی از اصول اولیه در مورد نحوه جستجوی فایل ها و مدیریت آنها را به شما نشان خواهیم داد.

با Finder فایل ها را مرور کنید

Finder یک برنامه ویژه در مک شما است که به شما امکان می دهد فایل ها را مدیریت کنید. ساده ترین راه برای باز کردن آن، کلیک کردن روی نماد آن در داک macOS است.
این نماد مانند یک چهره آبی خندان به نظر می رسد.
وقتی روی آن کلیک می کنید، پنجره Finder باز می شود. همچنین می توانید چندین پنجره Finder را همزمان باز کنید. برای انجام این کار، File > New Finder Window را در نوار منو انتخاب کنید (یا Command+N را روی صفحه کلید خود فشار دهید).
با استفاده از پنجره Finder، می‌توانید فایل‌های موجود در Mac خود را با دوبار کلیک کردن روی پوشه‌ها و سپس با استفاده از فلش عقب در گوشه سمت چپ بالا («<“) برای بازگشت به پوشه قبلی نگاه کنید.
در Finder در Mac، از منوی Go استفاده کنید و روی «Home» کلیک کنید.
در حین مرور، متوجه “breadcrumbs” (لیستی از مکان های پوشه) در نوار مسیر در پایین پنجره Finder خواهید شد. این مکان فعلی شما را در مسیر فایل نشان می دهد. (اگر نوار مسیر را نمی بینید، View > Show Path Bar را در نوار منو انتخاب کنید.)
در Finder، از نوار مسیر برای مشاهده موقعیت مسیر فعلی خود استفاده کنید.
همچنین می‌توانید در Finder به سرعت به مکان‌ها بپرید. یکی از راه‌ها استفاده از منوی «Go» در نوار منو است که به شما امکان می‌دهد به سرعت به مکان‌های پوشه‌های مختلف در مک خود بروید، مانند پوشه «Home» خود.
در Finder در Mac، از منوی Go استفاده کنید و روی «Home» کلیک کنید
همچنین می توانید با استفاده از نوار کناری واقع در هر پنجره Finder به سرعت پیمایش کنید. این نوار کناری معمولاً پر از میانبر برای مکان های مهم مانند تصاویر، دانلودها و اسناد است.
برای استفاده از آن، روی یکی از موارد موجود در لیست نوار کناری کلیک کنید و پنجره Finder فوراً محتویات آن مکان را نشان می دهد. (اگر نوار کناری را نمی بینید، View > Show Sidebar را در نوار منو انتخاب کنید یا Ctrl+Command+S را فشار دهید.)

در Finder، از نوار کناری برای پیمایش سریع استفاده کنید.

اگر ترجیح می دهید فایل های خود را به روش دیگری مشاهده کنید (مانند لیست به جای نمادها و تصاویر کوچک)، روی نمادهایی که شبیه گروه های کوچک مربع هستند در بالای هر پنجره Finder کلیک کنید. همچنین می‌توانید از آنها برای تغییر نحوه مرتب‌سازی فایل‌ها، مانند حروف الفبا یا بر اساس نوع فایل، استفاده کنید.
و در نهایت، اگر نیاز به یافتن یک فایل خاص در مک خود دارید، می‌توانید با کلیک کردن روی نماد ذره بین در گوشه سمت راست بالای هر پنجره Finder به سرعت جستجو را انجام دهید. پس از تایپ یک عبارت جستجو، نتایج زیر را مشاهده خواهید کرد.
در Finder، از نوار جستجو برای جستجوی فایل ها و پوشه ها استفاده کنید.
یکی دیگر از راه‌های عالی برای جستجوی اسناد یا برنامه‌ها در مک، استفاده از Spotlight است که می‌توانید با کلیک کردن روی نماد ذره بین در نوار منو (یا با فشار دادن Command+Space) به آن دسترسی پیدا کنید.
مطالب مرتبط:
نحوه تغییر رمز عبور در مک

کپی و حذف فایل ها

انتقال، کپی یا حذف فایل‌ها در Finder با استفاده از تکنیک‌های کلیک و کشیدن آسان است. برای انتقال یک فایل بین دو پوشه، نماد فایل را از یک پنجره Finder به پنجره دیگر بکشید. اگر آیتمی را بین پنجره های Finder در درایوهای مختلف بکشید (مانند یکی در نوار کناری)، یک کپی جدید از فایل یا پوشه ساخته می شود و مورد اصلی در محل اصلی خود باقی می ماند.
فایل ها را روی نام درایو فلش USB در نوار کناری Finder خود بکشید.
همچنین می‌توانید فایل‌ها را با کلیک راست روی یک فایل و انتخاب «Copy» در پوشه مبدا کپی کنید، سپس روی پوشه مقصد کلیک راست کرده و «Paste» را انتخاب کنید.
روی یک فایل کلیک راست کرده و "Copy" را انتخاب کنید.
برای حذف یک فایل در Finder، نماد فایل را از پنجره Finder روی نماد سطل زباله در حوض خود بکشید. یا می توانید آن را انتخاب کنید و File > Move to Trash را در نوار منو انتخاب کنید.
حذف یک فایل در مک
شما اصول اولیه مرور و مدیریت فایل‌ها را در مک خود با Finder دیده‌اید، اما چیزهای بیشتری برای بررسی وجود دارد. به عنوان مثال، در هر زمان، می‌توانید تنظیمات برگزیده Finder را با انتخاب Finder > Preferences در نوار منو (یا با فشار دادن Command+Comma) تغییر دهید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *