مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه مسدود کردن دامنه در جیمیل

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ممکن است در حال حاضر مانع از سرازیر شدن ایمیل‌های فرستنده‌های خاص به صندوق ورودی شما شده باشید. اما گاهی اوقات، چندین ایمیل با آدرس های مختلف دریافت می کنید، اما همه از یک دامنه. می توانید کل آن دامنه را در جیمیل مسدود کنید. در اینجا نحوه مسدود کردن دامنه در جیمیل توضیح داده شده است.

 

برای مسدود کردن یک آدرس ایمیل در Gmail، می‌توانید فیلتری ایجاد کنید که به طور خودکار آن پیام‌ها را حذف کند. بنابراین، آنها به جای نشستن در صندوق ورودی شما، مستقیماً به پوشه سطل زباله می روند. کل دامنه‌ها، مانند «@example.com» می‌توانند با همین رفتار مواجه شوند. دو روش برای انجام این کار وجود دارد که روش اول کمی سریعتر است اما روش دوم به شما امکان می دهد چندین دامنه را به طور همزمان مسدود کنید.

نماد جیمیل

 

روش 1: ایجاد یک فیلتر از یک ایمیل

به Gmail بروید، وارد شوید و ایمیلی را از دامنه ای که می خواهید مسدود کنید انتخاب کنید. روی سه نقطه در سمت راست بالای پیام کلیک کنید و “Pilter Messages Like This” را انتخاب کنید.

پیام‌هایی مانند این را در منوی بیشتر فیلتر کنید

پنجره Create Filter باز می شود. به آدرس ایمیلی که به طور خودکار پر می شود بروید و همه چیز را در سمت چپ نماد @ (At) حذف کنید. “ایجاد فیلتر” را انتخاب کنید.

ابتدای آدرس های ایمیل حذف شد

در صفحه بعدی گزینه Delete It را علامت بزنید. به صورت اختیاری، می توانید انتخاب کنید که فیلتر برای همه مکالمات منطبق اعمال شود. تعدادی ایمیل دیگر از آن فرستنده در صندوق ورودی خود خواهید دید.

سپس روی «ایجاد فیلتر» کلیک کنید.

حذف آن علامت گذاری شده است

با حرکت به جلو، ایمیل‌های آن دامنه به‌جای ورود به صندوق ورودی شما حذف می‌شوند.

توجه: اگر به جای آن گزینه Block را در کادر کشویی سه نقطه انتخاب کنید، همه پیام‌ها از آن آدرس ایمیل به هرزنامه ارسال می‌شود. این پیام‌ها را از دامنه به هرزنامه ارسال نمی‌کند، فقط آن آدرس ایمیل خاص را ارسال می‌کند.

مرتبط:چگونه یک اکانت جیمیل جدید بسازیم

روش 2: از تنظیمات یک فیلتر ایجاد کنید

همچنین می‌توانید فیلتری را از تنظیمات Gmail خود برای حذف ایمیل‌ها از دامنه تنظیم کنید. روی نماد چرخ‌دنده در بالا سمت راست کلیک کنید و «See All Settings» را انتخاب کنید.

همه تنظیمات را در جیمیل ببینید

تب Filters and Blocked Addresses را انتخاب کرده و “Create New Filter” را انتخاب کنید.

در تب Filter and Blocked Messages فیلتر جدیدی ایجاد کنید

می بینید که کادر Create Filter ظاهر می شود. در قسمت From، نماد @ و سپس دامنه را وارد کنید، به عنوان مثال، “@domain.com”.

دامنه در قسمت From وارد شده است

مزیت استفاده از این روش این است که می توانید بیش از یک دامنه را وارد کنید. به سادگی آنها را با “OR” مانند “@domain1.com یا @domain2.com” جدا کنید.

سپس روی «ایجاد فیلتر» کلیک کنید.

دو دامنه در قسمت From

گزینه Delete It را علامت بزنید، به صورت اختیاری فیلتر را روی مکالمات منطبق در صندوق ورودی خود اعمال کنید و «ایجاد فیلتر» را انتخاب کنید.

حذف آن علامت گذاری شده است

درست مانند روش اول که در بالا توضیح داده شد، هر ایمیل جدید از آن دامنه به صورت خودکار پس از رسیدن حذف می شود.

مرتبط:نحوه تغییر رمز عبور جیمیل در آیفون

حذف ایمیل‌هایی که از یک دامنه خاص دریافت می‌کنید لزوماً آن دامنه را مانند ارسال به Spam «مسدود» نمی‌کند. اما این امکان را به شما می دهد که آن پیام ها را قبل از اینکه در صندوق ورودی جیمیل شما قرار بگیرند حذف کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *