مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه مسدود کردن پیامک در اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

گاهی اوقات پیام های متنی ناخواسته می توانند به سردرد تبدیل شوند. در اینجا نحوه خلاص شدن از شر آنها در تلفن اندرویدی آورده شده است. پس با ما همراه باشید با نحوه بلا‌ک کردن پیام ها در اندروید

حضور در عصر دیجیتال مزایا و معایب خود را دارد. برای اولین بار، می توانید به راحتی از طریق پیام های متنی به دوستان و خانواده خود دسترسی پیدا کنید. اما نقطه ضعف آن این است که تا زمانی که هر کسی شماره شما را داشته باشد، همه نیز می توانند به شما دسترسی داشته باشند – از آشنایان که مورد علاقه شما نبوده تا هرزنامه ها و کلاهبرداران واقعی.
با این حال، اگر یک تلفن اندرویدی دارید، چند راه برای مسدود کردن این پیام‌های ناخواسته در تلفن خود دارید. در اینجا نحوه مسدود کردن پیام های متنی در اندروید آورده شده است.

1. یک شماره ناخواسته را مسدود کنید

اگر می‌خواهید پیام‌های یک شماره خاص را مسدود کنید، می‌توانید از طریق برنامه پیام‌های Google این کار را انجام دهید.
در برنامه پیام‌های Google، به سمت مکالمه با شماره‌ای که می‌خواهید مسدود کنید، به پایین بروید و سپس روی آن ضربه بزنید.
روی دکمه سه نقطه در نوار بالا ضربه بزنید، سپس روی جزئیات ضربه بزنید.
گزینه ای را می بینید که می گوید Block & Report spam. روی آن ضربه بزنید.
برنامه از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید آن شماره خاص را مسدود کنید. تصمیم خود را با ضربه زدن روی OK تأیید کنید.
شما همچنین می توانید آن شماره را به عنوان هرزنامه گزارش دهید. اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید، قبل از ادامه تیک گزینه Report spam را بردارید.
نحوه مسدود کردن شماره
پس از این، شماره تلفن موجود در آن مکالمه دیگر نمی تواند برای شما پیام ارسال کند. برنامه Google Contacts به شما اجازه مسدود کردن مخاطبین را نمی‌دهد، برخلاف گوشی‌های سامسونگ یا آیفون، بنابراین چه کسی باشد که از شما خوشش نیامده باشد یا فقط یک شماره هرزنامه که برای شما چیزهایی ارسال می‌کند، به این ترتیب هر دو مورد را مدیریت می‌کنید. به صورت رسمی
این همچنین به این معنی است که اگر شخصی چندین شماره داشته باشد، باید هر کدام را جداگانه مسدود کنید. یک نوع رویکرد ناشیانه به کل این وضعیت، اما هی، بهتر است چیزی داشته باشید تا اصلاً هیچ. توجه داشته باشید که اگر شخصی را مسدود کنید، آن شخص نیز نمی‌تواند با شما تماس بگیرد—هیچ راهی برای مسدود کردن پیام‌ها وجود ندارد.

نحوه مشاهده شماره های مسدود شده

اگر می‌خواهید ببینید چند نفر را مسدود کرده‌اید، یا اگر می‌خواهید بررسی کنید که آیا شخصی را در تصادف مسدود کرده‌اید (و شاید آن را برگردانید)، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید.
برنامه Google Messages را باز کنید و روی نماد سه نقطه در نوار بالا ضربه بزنید. هرزنامه و مسدود شده را انتخاب کنید.
در اینجا، می‌توانید مکالمات را از شماره‌هایی که به‌عنوان هرزنامه و شماره‌های مسدود شده پرچم‌گذاری شده‌اند، ببینید.
دوباره روی نماد سه نقطه در بالا ضربه بزنید، سپس روی مخاطبین مسدود شده ضربه بزنید.
لیستی از شماره هایی را که تاکنون مسدود کرده اید مشاهده خواهید کرد.
اگر می خواهید شماره ای را رفع انسداد کنید، روی X در کنار ضربه بزنید.
مشاهده شماره های مسدود شده

2. محافظت از هرزنامه را فعال کنید

اگر دوست ندارید همه این کارها را به صورت دستی انجام دهید، به جادوی هوش مصنوعی گوگل اجازه دهید همه کارهای سخت را انجام دهد. در اینجا نحوه مسدود کردن متون با فعال کردن محافظت خودکار از هرزنامه در Google Messages آورده شده است.
در برنامه Google Messages، روی نماد سه نقطه در نوار بالا ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.
روی General ضربه بزنید تا تنظیمات عمومی و غیر اختصاصی اپلیکیشن را ببینید.
روی محافظت از هرزنامه ضربه بزنید و آن را روشن کنید.
شماره مسدود شده
به طور کلی، در بسیاری از دستگاه ها، ممکن است متوجه شوید که از قبل روشن شده است. درست مانند فیلترهای اسپم خودکار در برنامه هایی مانند جیمیل، گوگل همیشه کار خود را در پس زمینه انجام می دهد. با این حال، ممکن است برای برخی افراد غیرفعال شود، یا ممکن است به طور تصادفی خاموش شده باشد، به همین دلیل است که به هر حال هنوز به آن اشاره می کنم.
همچنین این احتمال وجود دارد که از قبل روشن شده باشد، اما چیزها همچنان در حال لغزش هستند، به همین دلیل است که فکر می‌کنید اینطور نیست. در این مرحله، هنوز چند گزینه باقی مانده است.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *