مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه نصب افزونه ها در وردپرس

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

پس از نصب وردپرس، اولین چیزی که هر مبتدی باید یاد بگیرد این است که چگونه یک افزونه وردپرس را نصب کند.

به عبارت ساده، افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند. آنها به شما امکان می دهند ویژگی های جدیدی مانند فرم تماس، نمایش اسلاید، سبد خرید و موارد دیگر را به وردپرس اضافه کنید.

مرتبط:نحوه نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس موجود است. در این راهنمای گام به گام، نحوه نصب افزونه وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نصب افزونه وردپرس - راهنمای مبتدیان
قبل از اینکه تو شروع کنی

اگر از WordPress.com استفاده می کنید، پس نمی توانید افزونه ها را نصب کنید.

ما اغلب از کاربران شکایت می کنیم که می گویند نمی توانند منوی افزونه ها را در داشبورد وردپرس خود ببینند. به این دلیل است که شما از WordPress.com استفاده می کنید که محدودیت های خود را دارد.

شما نمی توانید افزونه ها را در WordPress.com نصب کنید مگر اینکه به طرح تجاری آن ها ارتقا دهید. از سوی دیگر، می‌توانید هر افزونه‌ای را که می‌خواهید بر روی وب‌سایت خود میزبان WordPress.org نصب کنید (تفاوت‌های بین WordPress.org و WordPress.com خود میزبانی را ببینید).

 

همانطور که گفته شد، اکنون بیایید نگاهی به نحوه نصب افزونه وردپرس در وب سایت خود بیاندازیم.

 

نحوه نصب افزونه وردپرس

اگر فقط می خواهید دستورالعمل های متنی را دنبال کنید، می توانید آموزش گام به گام ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس دنبال کنید.

ما هر سه روش را پوشش داده ایم: نصب افزونه وردپرس با استفاده از جستجو، آپلود افزونه وردپرس و نصب دستی افزونه وردپرس با استفاده از FTP.

آماده؟ بیا شروع کنیم.

با استفاده از جستجوی افزونه وردپرس یک پلاگین را نصب کنید

ساده ترین راه برای نصب افزونه وردپرس استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نقطه ضعف این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست پلاگین وردپرس باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

اولین چیزی که باید از پلاگین ها » افزودن صفحه جدید در قسمت مدیریت وردپرس خود بازدید کنید.

جستجوی افزونه هایی برای نصب در قسمت مدیریت وردپرس

صفحه ای مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. افزونه را با تایپ نام افزونه یا عملکرد مورد نظر خود پیدا کنید. پس از آن، مجموعه ای از لیست ها مانند مثال زیر را مشاهده خواهید کرد:

نتایج جستجوی افزونه

می توانید افزونه ای را انتخاب کنید که برای شما بهترین است. از آنجایی که در جستجوی خود، به دنبال WPForms بودیم که بهترین افزونه فرم تماس وردپرس است، روی دکمه Install Now در کنار آن کلیک می کنیم.

اکنون وردپرس این افزونه را برای شما دانلود و نصب می کند. پس از این، متوجه خواهید شد که دکمه “Install Now” به دکمه “فعال کردن” تغییر می کند.

فعال سازی افزونه وردپرس

یک افزونه وردپرس را می توان در سایت شما نصب کرد، اما تا زمانی که آن را فعال نکنید، کار نمی کند. پس ادامه دهید و روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا از آن افزونه در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

این همه، شما اولین افزونه وردپرس خود را با موفقیت نصب کرده اید.

مرحله بعدی پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر افزونه متفاوت است، بنابراین در این پست به آن نخواهیم پرداخت.

با استفاده از آپلود افزونه مدیریت وردپرس، یک پلاگین را نصب کنید

افزونه های پولی وردپرس در فهرست افزونه های وردپرس فهرست نشده اند. این افزونه ها با روش اول قابل نصب نیستند.

به همین دلیل است که وردپرس با روش آپلود برای نصب چنین افزونه هایی همراه است. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه پلاگین های وردپرس را با استفاده از گزینه آپلود در قسمت مدیریت نصب کنید.

ابتدا باید افزونه را از منبع (که یک فایل فشرده خواهد بود) دانلود کنید. در مرحله بعد، باید به قسمت مدیریت وردپرس بروید و از افزونه ها » افزودن صفحه جدید بازدید کنید.

پس از آن، روی دکمه آپلود افزونه در بالای صفحه کلیک کنید.

دکمه آپلود افزونه

با این کار فرم آپلود افزونه آشکار می شود. در اینجا باید روی دکمه «انتخاب فایل» کلیک کنید و فایل افزونه‌ای را که قبلاً در رایانه خود دانلود کرده‌اید انتخاب کنید.

فایل فشرده افزونه را برای آپلود و نصب در وردپرس انتخاب کنید

پس از اینکه فایل را انتخاب کردید، باید بر روی دکمه “Install Now” کلیک کنید.

اکنون وردپرس فایل افزونه را از رایانه شما آپلود کرده و برای شما نصب می کند. پس از اتمام نصب، پیام موفقیت آمیزی مانند این را مشاهده خواهید کرد.

افزونه را فعال کنید

پس از نصب، برای شروع استفاده از افزونه، باید روی پیوند Activate Plugin کلیک کنید.

شما باید تنظیمات را متناسب با نیاز خود پیکربندی کنید. این تنظیمات برای هر افزونه متفاوت است، بنابراین در این پست به آن نخواهیم پرداخت.

مرتبط:راهنمای نهایی سئو وردپرس برای مبتدیان

با استفاده از FTP پلاگین وردپرس را به صورت دستی نصب کنید

در برخی موارد نادر، ارائه دهنده هاست وردپرس شما ممکن است محدودیت های فایلی داشته باشد که می تواند توانایی شما را برای نصب یک افزونه از ناحیه مدیریت محدود کند.

در این شرایط بهترین راه حل این است که افزونه را به صورت دستی با استفاده از FTP نصب کنید.

روش مدیریت FTP برای مبتدیان کمترین سازگاری را دارد.

ابتدا باید فایل منبع افزونه را دانلود کنید (فایل فشرده خواهد بود). در مرحله بعد، باید فایل فشرده را در رایانه خود استخراج کنید.

با استخراج فایل فشرده افزونه، یک پوشه جدید با همین نام ایجاد می شود. این پوشه ای است که باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود آپلود کنید.

شما باید از طریق مدیر FTP به هاست خود دسترسی داشته باشید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید، با ارائه دهنده هاست وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید.

سرویس گیرنده FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اعتبارنامه ورود ارائه شده توسط میزبان وب خود به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، باید به پوشه /wp-content/plugins/ در وب سایت خود بروید.

سپس، پوشه ای را که از فایل فشرده استخراج کرده اید، در پوشه /wp-content/plugins/ در سرور وب خود آپلود کنید.

آپلود افزونه از طریق FTP

پس از آپلود فایل ها، باید به قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی لینک افزونه ها در منوی مدیریت کلیک کنید. پلاگین خود را با موفقیت در صفحه افزونه ها نصب خواهید کرد.

افزونه نصب شده را فعال کنید

برای شروع استفاده از افزونه باید روی لینک Activate در زیر افزونه کلیک کنید.

پس از فعال سازی، ممکن است لازم باشد تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. افزونه های وردپرس دارای تنظیمات خاص خود هستند که از یک افزونه به افزونه دیگر متفاوت است، بنابراین ما در اینجا آنها را توضیح نمی دهیم.

 

سوالات متداول در مورد نصب افزونه های وردپرس

به عنوان یک مبتدی ممکن است سوالات کمی در مورد نصب افزونه های وردپرس داشته باشید. به عنوان بزرگترین سایت منبع وردپرس، همه آنها را شنیده ایم.

در اینجا تعدادی از سوالات متداول در مورد نصب افزونه های وردپرس وجود دارد.

1. چگونه می توانم بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کنم؟

بیش از 55000 افزونه وردپرس تنها در فهرست رایگان افزونه وردپرس وجود دارد. بسیاری دیگر به عنوان افزونه های برتر در دسترس هستند. این امر پیدا کردن بهترین افزونه برای ویژگی مورد نیاز را برای مبتدیان کمی دشوار می کند.

ما لیستی از تمام افزونه های ضروری وردپرس که اکثر وب سایت های وردپرس به آن نیاز دارند را گردآوری کرده ایم.

ما همچنین یک آموزش دقیق در مورد انتخاب بهترین افزونه وردپرس داریم که در آن به شما نشان می دهیم هنگام جستجوی یک افزونه به دنبال چه چیزی باشید.

2. تفاوت افزونه های نصب شده و فعال چیست؟

وردپرس به شما این امکان را می دهد که یک افزونه را نصب کنید و اصلا از آن استفاده نکنید. برای استفاده از افزونه در سایت خود، باید آن را «فعال کنید».

با مراجعه به صفحه “افزونه ها” در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه های فعال را مشاهده کنید. آنها با پس زمینه آبی برجسته خواهند شد.

پلاگین های نصب شده و فعال

افزونه هایی با پس زمینه سفید در وب سایت شما نصب شده اند اما فعال نیستند.

3. آیا باید افزونه های غیر فعال را حذف کنم؟

اگر از افزونه استفاده نمی کنید، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به مقاله ما در مورد اینکه چرا باید افزونه های غیر فعال در وردپرس را حذف کنید، مراجعه کنید.

4. چند افزونه می توانم در وردپرس نصب کنم؟

می توانید هر تعداد افزونه وردپرس را که نیاز دارید نصب کنید. این تعداد افزونه ها نیست که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارد، بلکه کیفیت آن افزونه ها است. برای اطلاعات بیشتر، به مقاله ما در مورد تعداد افزونه های وردپرس که باید نصب کنید مراجعه کنید.

5. چگونه یک افزونه وردپرس را حذف نصب کنم

می توانید با مراجعه به صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس، افزونه وردپرس را حذف نصب کنید. اگر افزونه ای که می خواهید حذف کنید در حال حاضر فعال است، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. پس از آن، به سادگی می توانید روی لینک حذف کلیک کنید تا آن را از وب سایت خود حذف کنید.

یک افزونه وردپرس را حذف نصب کنید

برای دستورالعمل های دقیق تر، راهنمای ما در مورد نحوه حذف صحیح افزونه وردپرس را ببینید.

امیدواریم این به شما کمک کرده باشد که چگونه افزونه های وردپرس را نصب کنید.

همچنین ممکن است بخواهید دسته پلاگین های ما را ببینید، جایی که ما در مورد بهترین افزونه های وردپرس می نویسیم که می توانید از آنها برای انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید استفاده کنید. هر یک از این مقالات با دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه تنظیم پلاگین های جداگانه ارائه می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *