مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه نصب فروشگاه گوگل پلی در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ویندوز 11 از برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌کند، اما شما به استفاده از فروشگاه Appstore آمازون محدود شده‌اید، یا دارید؟ با کمی کار، می توانید نصب فروشگاه گوگل پلی در ویندوز 11 را انجام دهید.

ممکن است اپ استور آمازون روش رسمی برای نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 باشد، اما همیشه راه های دیگری برای انجام کارها وجود دارد. می‌توانید به‌صورت دستی برنامه‌ها و بازی‌های اندروید را سایدلود کنید، اما اگر این کار خسته‌کننده شد، ممکن است ترجیح دهید تا آخر راه بروید و Play Store را دریافت کنید. پس این کاری است که ما انجام خواهیم داد.
 

الزامات مورد نیاز کامپیوتر

بیایید با آنچه نیاز دارید شروع کنیم. اگر قبلاً مراحل کار کردن اپ استور آمازون در ویندوز 11 را انجام داده اید، می توانید از این بخش عبور کنید، اما توجه داشته باشید که به نصب اپ استور آمازون نیاز دارید. می توانید اپ استور آمازون را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید.
از فوریه 2022، برنامه های اندروید در کانال پایدار ویندوز 11 در دسترس هستند – اما فقط در ایالات متحده. اگر رایانه شما می تواند ویندوز 11 را اجرا کند، از قبل شرایط لازم برای اجرای برنامه های اندروید را نیز برآورده کرده اید. قبل از ادامه، حتماً به‌روزرسانی‌های ویندوز را بررسی کنید و هر کدام را که در دسترس است نصب کنید.
در مرحله بعد، کامپیوتر ویندوز 11 شما باید مجازی سازی سخت افزار را فعال کند. ویندوز 11 اساسا اندروید را در یک ماشین مجازی اجرا می کند، به همین دلیل این امر ضروری است. می توانید با رفتن به برگه “Performance” در Task Manager بررسی کنید که آیا رایانه شخصی شما مجازی سازی را فعال کرده است یا خیر. (برای باز کردن Task Manager می توانید Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید.)
اگر مجازی‌سازی سخت‌افزار فعال نیست، ممکن است لازم باشد Intel VT-X را در میان‌افزار UEFI (BIOS) رایانه‌تان فعال کنید. برای سیستم‌هایی که تراشه‌های AMD دارند، در صفحه تنظیمات سفت‌افزار UEFI به دنبال AMD-V بگردید.
مجازی سازی Task Manager
در مرحله بعد، مطمئن شوید که در آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت هستید. فروشگاه مایکروسافت را باز کنید و همه برنامه‌ها را در صفحه «کتابخانه» به‌روزرسانی کنید.
اگر همه این موارد را بررسی کنید، آماده ادامه دادن هستید! اگر برای رسیدن به این نقطه به‌روزرسانی‌هایی را نصب کرده‌اید، ایده خوبی است که قبل از ادامه کار، رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.
 

نصب فروشگاه گوگل پلی در ویندوز

 
ما از ابزاری به نام PowerShell Windows Toolbox استفاده خواهیم کرد. این ابزار دارای تعدادی ویژگی است، از جمله امکان نصب فروشگاه Google Play در ویندوز 11. این ابزار نصب بسیار ساده با یک کلیک را امکان پذیر می کند که به نرم افزار اضافی نیاز ندارد.
توجه: این ابزار یک اسکریپت را از سرور دانلود کرده و اجرا می کند. برخی نگرانی‌های امنیتی در مورد آن وجود دارد، اما دلیلی داریم که باور کنیم ارزش اعتماد کردن را دارد. اول، این یک ابزار منبع باز است، به این معنی که سطحی از شفافیت در مورد آنچه در پشت صحنه می گذرد وجود دارد.
دوم، این ابزار در زمان نگارش تقریباً 700 ستاره در Github دارد. این نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم آن را مفید یافته اند. علاوه بر این، این ابزار بیش از شش ماه است که در حال توسعه بوده و هیچ مشکل عمده ای گزارش نشده است.
 
در پایان، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا به یک اسکریپت از یک مخزن GitHub اعتماد دارید یا خیر. با مسئولیت خود ادامه دهید.
در رایانه شخصی ویندوز 11 خود، به صفحه GitHub در مرورگر وب خود بروید و به بخش «نحوه استفاده» بروید. کد فهرست شده در زیر هدر “Easy Start Command” را کپی کنید.

در مرحله بعد، Windows PowerShell را به عنوان مدیر اجرا کنید.
برای انجام این کار، منوی استارت خود را باز کرده و «PowerShell» را جستجو کنید. روی گزینه “Run as Administrator” کلیک کنید یا روی “Windows PowerShell” در لیست کلیک راست کرده و “Run as Administrator” را انتخاب کنید.
"PowerShell" را به عنوان یک مدیر اجرا کنید.
کدی را که از صفحه GitHub کپی کرده اید در PowerShell قرار دهید و Enter را فشار دهید. اگر به نظر یخ زده است، چند ثانیه صبر کنید.
کد را در PowerShell وارد کنید.
پنجره های “جعبه ابزار ویندوز” باز می شود. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که روی «Install Google Play Store for Windows 11» کلیک کنید. اگر نمی توانید آن را ببینید، به پایین بروید.
روی «Install Google Play Store» کلیک کنید.
در مرحله بعد، در پنجره PowerShell، ممکن است لازم باشد پلتفرم ماشین مجازی را در صورت غیرفعال بودن فعال کنید. برای ادامه، “بله” را وارد کنید.
اکنون زیرسیستم ویندوز برای اندروید با یک بسته جدید جایگزین خواهد شد. “P” را وارد کنید تا به آن ادامه دهید.
برای ادامه، "P" را وارد کنید.
اکنون باید زیرسیستم جدید ویندوز را برای اندروید دانلود کنیم. یک لینک bit.ly ایجاد می شود که می توانید برای دانلود فایل ZIP، آن را هایلایت، کپی و در مرورگر خود جایگذاری کنید.
ULR را برای چسباندن در مرورگر کپی کنید.
پس از دانلود فایل، باید مسیر فایل را در PowerShell وارد کنید. در صورت تمایل فایل را به مکانی با یک مسیر فایل ساده منتقل کنید.
نکته: روی فایل در Windows Explorer کلیک راست کرده و به جای تایپ دستی مسیر کامل، گزینه Copy to Path را انتخاب کنید.
مسیر فایل را وارد کنید
زیرسیستم قدیمی ویندوز برای اندروید حذف می شود و نسخه جدیدی به جای آن نصب می شود.
نصب WSA جدید
چند پنجره بازشو مربوط به زیرسیستم ویندوز برای اندروید به ورودی شما نیاز دارد. مطمئن شوید که پنجره تنظیمات را باز بگذارید تا اسکریپت به پایان برسد. پس از انجام این کار، می‌توانید فروشگاه Google Play را در منوی Start با سایر برنامه‌های خود پیدا کنید.
فروشگاه Google Play در منوی استارت
اکنون می توانید با حساب Google خود وارد Play Store شوید. همه شما آماده نصب برنامه های اندروید از فروشگاه Play هستید!
برنامه ها را از Play Store نصب کنید.
برنامه‌های اندروید از Play Store به همراه برنامه‌های فروشگاه Appstore آمازون و برنامه‌های Windows در منوی Start نشان داده می‌شوند. اگر هنوز نمی توانید همه برنامه های اندرویدی مورد نظر خود را پیدا کنید، همیشه گزینه ای برای بارگذاری جانبی وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *