مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه نصب Bash در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

Bash، پوسته پیش‌فرض در اکثر توزیع‌های لینوکس، به لطف ارتقاء سیستم فرعی ویندوز برای لینوکس، بهتر از همیشه در ویندوز 11 اجرا می‌شود. در اینجا نحوه نصب Bourne Again Shell با استفاده از ترمینال ویندوز آمده است.

مایکروسافت حدود پنج سال پیش زیرسیستم اصلی ویندوز برای لینوکس (WSL) را منتشر کرد. از آن زمان، آن را تحت بازنگری های عمده قرار داده است – WSL اصلی یک هسته لینوکس واقعی را اجرا نمی کند، در یک ماشین مجازی اجرا نمی شود، و از برنامه های GUI بدون برخی مراحل اضافی پشتیبانی نمی کند. همه اینها با ارتقاء به WSL 2.0 تغییر کرده است.
توزیع های لینوکس مانند اوبونتو که تحت WSL اجرا می شوند شامل Bash می شوند. آنها بهترین راه برای دریافت Bash در رایانه شخصی ویندوز 11 هستند.

نحوه نصب Bash

BASH به عنوان پوسته پیش‌فرض در اکثر توزیع‌های لینوکس (توزیع‌ها) موجود است. برای اینکه لینوکس روی ویندوز اجرا شود باید WSL را نصب کنید. خوشبختانه، فرآیند نصب ساده شده است – این یک فرمان واحد در ترمینال ویندوز است.
برای اجرای ترمینال به عنوان مدیر، روی دکمه Start کلیک کنید، ترمینال را در نوار جستجو تایپ کنید، روی نتیجه ترمینال ویندوز کلیک راست کنید و سپس روی Run as Administrator کلیک کنید.
روی "اجرا به عنوان مدیر" کلیک کنید.
wsl –install را در ترمینال ویندوز تایپ کنید و Enter را بزنید. شروع به دانلود و نصب دارایی های لازم می کند. این می تواند چند دقیقه طول بکشد، زیرسیستم چند صد مگابایت است.
PowerShell در حال نصب زیرسیستم،
پس از اتمام، کامپیوتر شما باید راه اندازی مجدد شود. shutdown /r /t 0 را تایپ کنید و Enter را بزنید تا بلافاصله راه اندازی مجدد شود.
پس از راه اندازی مجدد رایانه، نصب به طور خودکار از سر گرفته می شود. با دانلود و نصب اوبونتو شروع می شود و سپس از شما خواسته می شود نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کنید. آنها لازم نیست به جزئیات ورود به سیستم ویندوز 11 شما مرتبط باشند و شما نباید از همان رمز عبور مجدد استفاده کنید.
نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کنید
پس از انتخاب رمز عبور، اوبونتو راه اندازی می شود.
مطالب مرتبط:
نحوه پنهان کردن “System Requirements Not Met” در ویندوز 11

نحوه نصب سایر توزیع‌های لینوکس

اوبونتو سیستم عامل پیش‌فرض لینوکس است که با WSL عرضه می‌شود، اما تنها سیستم موجود نیست. wsl –install -d opensuse-42 در Terminal و تایپ wsl –list –online یا wsl -l -o.
فهرست PowerShell از توزیع‌های لینوکس موجود،
می توانید هر یک از توزیع های فهرست شده را با تایپ wsl –install -d <distro> نصب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید openSUSE-42 را نصب کنید، باید wsl –install -d opensuse-42 را تایپ کنید. در صورت تمایل می توانید آنها را از طریق فروشگاه مایکروسافت نصب کنید.
توجه: PowerShell و Command Prompt به حروف بزرگ و کوچک حساس نیستند. پایانه های لینوکس به حروف کوچک و بزرگ حساس هستند.
همین – تمام شد. Bash پوسته پیش فرض در اوبونتو است. با راه‌اندازی اوبونتو (یا هر توزیع لینوکس) از منوی استارت یا از طریق ترمینال ویندوز، می‌توانید در هر زمان از Bash استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *