مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه ورود و خروج از حالت تمام صفحه در مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا تا به حال خواسته اید از یک برنامه در حالت تمام صفحه در مک استفاده کنید؟ یا شاید در تمام صفحه گیر کرده اید و نمی دانید چگونه از آن خارج شوید. خوشبختانه، تغییر حالت ها به آسانی کلیک کردن روی یک دکمه سبز کوچک است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

نحوه ورود به حالت تمام صفحه در مک

از زمان Mac OS X 10.7 Lion در سال 2011، مک ها توانایی اجرای برنامه ها را در حالت تمام صفحه بدون حاشیه ویژه داشته اند. رابط کاربری دقیق از آن زمان تا حدودی تغییر کرده است (مخصوصاً در 10.11 El Capitan، زمانی که Split View معرفی شد)، اما همچنان ادامه دارد. آسان برای استفاده. توجه به این نکته مهم است که همه برنامه های مک از حالت تمام صفحه پشتیبانی نمی کنند. اما برای کسانی که این کار را انجام می دهند، می توانید به راحتی با استفاده از چندین روش مختلف وارد آن شوید.

شاید ساده ترین روش کلیک کردن روی دکمه دایره سبز رنگ در گوشه سمت چپ بالای پنجره برنامه باشد. یا می‌توانید با نشانگرتان روی دایره سبز رنگ قرار بگیرید و در منوی کوچکی که ظاهر می‌شود، «Enter Full Screen» را انتخاب کنید.

روی دایره سبز رنگ کلیک کنید یا "Enter Full Screen" را انتخاب کنید.

متناوبا، بسیاری از برنامه‌ها به شما اجازه می‌دهند View > Enter Full Screen را از نوار منو در بالای صفحه انتخاب کنید.

View> Enter Full Screen را انتخاب کنید.

یک میانبر صفحه کلید نیز وجود دارد: در macOS Big Sur و نسخه های قبلی، Ctrl+Command+F را فشار دهید تا وارد حالت تمام صفحه شوید. در macOS Monterey یا جدیدتر، Fn+F (Function+F) را فشار دهید. از آنجایی که میانبر Fn+F نسبتا جدید است، برخی از برنامه ها ممکن است هنوز فقط با میانبر Ctrl+Command+F تشخیص دهند.

مطلب مرتبط:

نحوه مرور فایل ها در مک

نحوه خروج از حالت تمام صفحه در مک

خروج از حالت تمام صفحه در مک تقریباً به آسانی وارد شدن به آن است، اما به یک مرحله اضافی نیاز دارد. اگر در حال حاضر در حالت تمام صفحه هستید، نشانگر ماوس خود را به بالای صفحه ببرید و آن را در آنجا رها کنید تا نوار منو ظاهر شود.

وقتی دایره سبز رنگ را در گوشه سمت چپ بالای صفحه دیدید، روی آن کلیک کنید. یا نشانگر را روی آن نگه دارید و در منوی باز شده «Exit Full Screen» را انتخاب کنید.

"خروج از تمام صفحه" را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید View > Exit Full Screen را در نوار منو انتخاب کنید یا Ctrl+Command+F (در Big Sur یا نسخه‌های قبلی) یا Fn+F (در Monterey یا جدیدتر) را فشار دهید تا از حالت تمام صفحه خارج شوید.

اگر ترجیح می‌دهید همیشه نوار منو را در حالت تمام صفحه ببینید، می‌توانید به System Preferences > Dock & Menu Bar بروید، سپس علامت کادر کنار «Automatically hide and show menu bar in full screen» را بردارید. موفق باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *