مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه پاک کردن رنگ مو

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

کار رنگ آمیزی شما کاملاً آنطور که می خواستید نشد. خوشبختانه، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید سعی کنید رنگ را از موهای خود پاک کنید. می توانید بیش از یکی از این تکنیک ها یا همان تکنیک را چندین بار امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که این روش ها اگر بلافاصله پس از رنگ کردن موهای خود امتحان کنید، بهترین نتیجه را خواهند داشت و در رنگ های نیمه دائمی یا نیمه دائمی موثرتر هستند.

مطالب این مقاله از سایت معتبر wikihow ترجمه شده است امیدوارم بتونه‌مشکل شما رو رفع کنه پس در ادامه با ما همراه باشید

چهار روش پاک کردن رنگ مو

شامپو شوره سر و جوش شیرین

تصویر با عنوان حذف رنگ از مو مرحله۱شامپو شوره سر بخرید این را می توانید در هر داروخانه یا خواربار فروشی تهیه کنید. به وضوح به عنوان محصول شوره سر برچسب گذاری می شود. Head & Shoulders و Original Formula Prell گزینه های محبوبی هستند.
شامپو شوره سر کمی سنگین تر از شامپوی معمولی است. افراد مبتلا به شوره سر دارای سبوم اضافی هستند که باعث پوسته پوسته شدن پوست می شود و به فرمول قوی تری نیاز دارد.

حذف رنگ موی سر
مقداری جوش شیرین بردارید. مطمئن شوید که جوش شیرین باشد نه بکینگ پودر. بسته بندی اغلب شبیه به هم به نظر می رسد، اما بیکینگ پودر برای این کار جواب نمی دهد. جوش شیرین یک عامل سفید کننده طبیعی (اگرچه قوی نیست) است.

چرا جوش شیرین؟
جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی است—حتی ممکن است قبلاً برای از بین بردن لکه ها از آن استفاده کرده باشید! این به روشن شدن و از بین بردن رنگ بدون دکلره شدن موهای شما کمک می کند. ترکیب این قدرت پاک‌کنندگی با شامپوی شوره سر، که دارای یک ماده فعال است که رنگ مو را محو می‌کند، ترکیبی قوی برای پاک‌کننده رنگ ایجاد می‌کند.
نکته: اگر جوش شیرینی در دسترس ندارید، شامپو شوره سر را به تنهایی امتحان کنید. فقط شستن موهایتان به حذف رنگ کمک می کند، به خصوص اگر نیمه دائمی باشد.
تصویر با عنوان حذف رنگ از مو مرحله۲
شامپو و جوش شیرین را در قسمت های مساوی با هم مخلوط کنید. می‌توانید آن‌ها را در ظرفی با هم مخلوط کنید یا فقط قسمت‌های مساوی از هر کدام را در کف دستتان بریزید. لازم نیست دقیق باشد!
تصویر با عنوان حذف رنگ از مو مرحله۴
موهای خود را با این مخلوط شامپو بزنید. یک کف خوب ایجاد کنید، سپس اجازه دهید این مخلوط چند دقیقه روی موهایتان بماند قبل از اینکه آن را آبکشی کنید.
نکات شامپو زدن:
قبل از شامپو کردن، موهای خود را کاملا خیس کنید. حمام یا حمام کنید و موهای خود را برای یک دقیقه زیر آب بگذارید، درست مانند قبل از استفاده از شامپوی معمولی.
شامپو را به طور یکنواخت روی موهای خود بمالید. از هر دو دست برای پوشاندن تارها استفاده کنید و از نوک موهایتان تا ریشه آن را بمالید.
اجازه دهید مخلوط خیس بخورد. شامپو و جوش شیرین به کمی زمان نیاز دارند تا به تارها نفوذ کنند و رنگ را از بین ببرند. اجازه دهید 5-7 دقیقه بدون دست زدن به آن یا آبکشی آن بماند.
آب کشی موی رنگ شده
به طور کامل آبکشی کنید. وقتی آبکشی می‌کنید رنگ مو را در حال اتمام خواهید دید. در صورت لزوم می توانید چندین بار موهای خود را با این محلول بشویید. اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده باشید، بهتر است به جای چندین ماه بعد.

مایع ظرفشویی

ترکیب مایع ظرف شویی و شامپو
چهار یا پنج قطره صابون ظرفشویی را با شامپوی معمولی مخلوط کنید. Palmolive و Dawn دو صابون ظرفشویی محبوبی هستند که می توانید امتحان کنید. آن را با یک چهارم شامپوی معمولی خود مخلوط کنید.
حذف رنگ مو از سر ۲
موهای خود را خیس کنید و مخلوط را بمالید. کف صابونی را مالش دهید، اجازه دهید صابون ظرف به عمق مو نفوذ کند. موهای خود را حداقل برای چند دقیقه کف کنید.
حذف رنگ مو
موهای خود را کاملا آبکشی کنید. صابون ظرفشویی باعث می‌شود موها خیلی خشک شوند و روغن‌های طبیعی را از بین ببرند، پس حتماً آن‌ها را کاملا آبکشی کنید. احتمالاً مجبور خواهید بود این روش را بیش از یک بار تکرار کنید، اما از آنجایی که صابون ظرفشویی بسیار خشن است، آن را چندین بار پشت سر هم تکرار نکنید.
پاک کردن رنگ مو
بعد از هر بار استفاده از صابون ظرفشویی موهای خود را چک کنید. نتایج فوراً شدید نخواهد بود، اما باید پس از انجام این کار به مدت دو تا سه روز شروع به محو شدن رنگ به میزان قابل توجهی کنید.
پاک کردن رنگ مو
هر بار با یک نرم کننده عمیق پیگیری کنید. همیشه آخرین شستشو را با یک درمان حالت دهنده عمیق مانند روغن داغ دنبال کنید. صابون ظرف به شدت خشک می شود. رشته های شما هر بار که از آن استفاده می کنید به مقداری آبرسانی نیاز دارند.
حتی می توانید زیر یک خشک کن گرم شده بنشینید تا کارایی نرم کننده را افزایش دهید.
 

ویتامین C خرد شده

حذف رنگ از موی سر با ویتامین سی
از قرص های ویتامین C خمیر درست کنید. اگر موهای خود را با رنگ های نیمه دائمی (که ادعا می کند با 28 شامپو پاک می شود) رنگ تیره تری کردید و تنها چند روز از آن گذشته است، این روش را امتحان کنید. یک دسته از قرص های ویتامین C را در یک کاسه بریزید، آب داغ اضافه کنید و با قاشق له کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.

استفاده از قرص ویتامین سی

چرا ویتامین C؟ اگر موهای شما به رنگ تیره رنگ شده باشد، ویتامین C یک گزینه ایمن و غیر ساینده است. اسید موجود در ویتامین C رنگ را اکسید می کند و چسبندگی آن را روی موهای شما شل می کند.
ویتامین C را از داروخانه یا فروشگاه بزرگ بخرید. به دنبال قرص یا پودر ویتامین C در راهرو ویتامین ها و مکمل ها باشید. پودر بهتر در آب حل می شود، اما هر کدام خوب عمل می کنند.
اگر رنگ شما کمتر از 3 روز باشد، ویتامین C بهتر عمل می کند. اگر طولانی تر باشد، ممکن است هنوز نتایجی را مشاهده کنید، اما آنها خیلی شدید نخواهند بود.
پاک‌کردن رنگ‌مو با استفاده از ویتامین سی
خمیر را روی موهای مرطوب بمالید و بگذارید 1 ساعت بماند. حتما خمیر را روی موهای مرطوب بمالید نه موهای خشک. ویتامین C وقتی موهای شما خیس است بهترین نفوذ را دارد.
پس از استفاده از خمیر، کلاه دوش بگذارید یا موهای خود را با پلاستیک بپیچید. بگذارید خمیر به مدت 1 ساعت بماند.
پاک کردن رنگ‌مو از سر
آن را بشویید و موهای خود را بشویید. خمیر را کاملاً بشویید، سپس موهای خود را شامپو کرده و مانند حالت عادی حالت دهید. تا زمانی که ویتامین C را ظرف چند روز پس از رنگ کردن موهای خود بمالید، نتایج قابل توجهی خواهید دید.
شما نیازی به رنگ کردن مجدد موهای خود ندارید. خمیر بدون آسیب است
 

شستشو با سرکه

پاک کردن رنگ‌مو با استفاده از
مخلوطی از قسمت های مساوی سرکه و آب گرم ایجاد کنید. حتما از سرکه سفید ساده استفاده کنید. سرکه سیب اسیدی کمتری دارد، بنابراین به اندازه کافی موثر نخواهد بود.
بیشتر رنگ‌ها برای کنترل مواد قلیایی مانند صابون و شامپو هستند، اما نه مواد اسیدی. اسیدیته سرکه سفید به از بین بردن رنگ کمک می کند.

نکته تخصصی
لورا مارتین
متخصص زیبایی دارای مجوز
لورا مارتین، متخصص زیبایی، توصیه می کند: “بسته به نوع رنگ، سرکه ممکن است باعث محو شدن رنگ شود، اما احتمالاً رنگ را به طور کامل پاک نمی کند. با این حال، حتما از استفاده از سرکه برای از بین بردن رنگ قرمز از روی مو خودداری کنید. “

 
شستشوی سر با سرکه
موهای خود را با این مخلوط اشباع کنید. روی یک سینک یا وان، موهای خود را با محلول سرکه و آب بمالید. موهای خود را خوب و اشباع کنید.
شستشوی سر با سرکه
موهای خود را بپوشانید و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. از کلاه دوش یا کیسه پلاستیکی برای پوشاندن موهای خیس خود استفاده کنید. اجازه دهید موهایتان به مدت 15 تا 20 دقیقه در مخلوط سرکه خیس بخورد.
پاک کردن رنگ مک
موهایتان را شامپو بزنید و کاملا آبکشی کنید. همانطور که آبکشی می کنید، می بینید که رنگ با آب تمام می شود. هنگامی که آب شفاف شد، آن را دوباره با شامپو بشویید. در صورت نیاز می توانید کل این فرآیند را چندین بار تکرار کنید.
 
پاسخ به برخی سوالات ممکن:
چگونه سفید کننده را از موهای خود بشویید؟
پاسخ کارشناس
سفید کننده به موهای شما رنگ نمی بخشد، رنگ را از موهای شما پاک می کند. نمی توان آن را بازگرداند، اما می توان آن را رنگ کرد.
سوال
آیا جوش شیرین می تواند رنگ مو را از بین ببرد؟
پاسخ کارشناس
بسته به نوع رنگ مورد استفاده، جوش شیرین می تواند به حذف رنگ کمک کند. روی رنگ های نیمه دائمی و نیمه دائمی بهتر عمل می کند.
سوال
موهای سفید من از ریشه در حال رشد هستند. چگونه رنگ را از بقیه موهایم پاک کنم تا با ریشه هماهنگ شود؟
پاسخ کارشناس
این به نظر می رسد که شما می خواهید به رنگ موهای طبیعی خود که سفید است بازگردید. از آنجایی که رنگ برای مدتی روی موهای شما بوده است، تکنیک له شده ویتامین C ممکن است برای شما مفید نباشد. شما باید سه تکنیک دیگر را که در مقاله بالا ذکر شده است امتحان کنید.
سوال
آیا این روش ها موهای مشکی طبیعی من را برمی گرداند یا فقط موهایم را روشن می کند؟
پاسخ کارشناس
رنگ موی دائمی به دو صورت عمل می کند: مولکول های رنگدانه جدید را رسوب می دهد و مولکول های موجود را تجزیه می کند. شما می توانید موهای خود را به رنگی شبیه رنگ طبیعی خود رنگ کنید، اما زمانی که موهای خود را رنگ کردید، نمی توانید این روند را معکوس کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا