مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه پس دادن بازی در استیم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

پس از خرید یک بازی در استیم، ممکن است از برخی بازی‌های تازه خریداری شده ناامید شوید. یا مدت کوتاهی پس از آن خرید با قیمت تمام شده، به یک فروش استثنایی خوب دست یافته اید. در هر صورت، بازگشت و درخواست بازپرداخت باید بدون دردسر باشد، اما مستلزم آشنایی با فرآیند و قوانین است. ما راهنمائی ایجاد کرده‌ایم که به کاربران نحوه بازپرداخت بازی‌ها در Steam و دستورالعمل‌هایی را که از آن پیروی می‌کنند آموزش می‌دهد – از این طریق، می‌توانید از طریق تبلت یا تلفن Android مورد علاقه خود به مدیریت کتابخانه Steam خود بازگردید.

 

کدام بازی های Steam واجد شرایط بازپرداخت هستند؟

هر بازی Steam با 2 ساعت یا کمتر زمان پخش خریداری شده در 14 روز گذشته واجد شرایط درخواست بازپرداخت است. ما انواع نرم افزارها و موارد موجود در زیر را تفکیک کرده ایم.

الزامات و سیاست بازپرداخت Steam

 • محتوای قابل دانلود (DLC): هر DLCی که تغییر، مصرف یا انتقال داده نشده باشد، می تواند ظرف 14 روز پس از خرید با 2 ساعت یا کمتر زمان پخش بازپرداخت شود.
 • خریدهای درون‌بازی: بازی‌های توسعه‌یافته Valve می‌توانند خریدهای درون‌بازی را در عرض ۴۸ ساعت بازپرداخت کنند، البته تا زمانی که تغییر، مصرف یا انتقال داده نشود.
 • بسته‌ها: اگر محتوا تغییر، انتقال یا مصرف نشده باشد و ۲ ساعت یا کمتر زمان پخش داشته باشد، کل بسته قابل استرداد است.
 • پیش‌سفارش‌ها: پیش‌سفارش‌ها در هر زمان قبل از دوره تاریخ انتشار و 14 روز پس از انتشار رسمی عنوان قابل بازپرداخت هستند، با 2 ساعت یا کمتر زمان پخش نیز برای دوره بازپرداخت قابل اعمال است.
 • استیم والت:با فرض اینکه از طریق Steam از Steam Wallet خود استفاده کرده اید، اگر موجودی Steam Wallet دست نخورده باقی بماند، می توانید ظرف 14 روز بازپرداخت کنید.
 • اشتراک‌های قابل تمدید: چرخه‌های صورت‌حساب تکراری برای خدمات مبتنی بر اشتراک، در صورتی که از محتوا استفاده نشده باشد، واجد شرایط بازپرداخت هستند، اما فقط می‌توانند ظرف 48 ساعت از تاریخ خرید صادر شوند.
 • هدایای Steam: هدایای بازخرید نشده با 2 ساعت یا کمتر زمان بازی خریداری شده در 14 روز گذشته قابل بازپرداخت هستند، اما هدایای بازخرید شده از گیرنده می‌خواهد فرآیند را آغاز کند – وجوه به خریدار اصلی (هدیه دهنده) بازگردانده می‌شود.

چرا یک بازی را در Steam برگردانید؟

فروش استیم (به این فکر کنید که فروش تابستانی استیم و فروش زمستانی استیم چقدر می‌تواند جذاب باشد) نیز دلیل موجهی برای درخواست بازپرداخت حساب می‌شود. اگر اخیراً یک بازی را با قیمت تمام شده خریداری کرده اید، اما چند روز بعد، تخفیف داده می شود، می توانید برای خرید اصلی خود درخواست بازپرداخت کنید.

 

آیا می توانید برای کلیدها و کدهای Steam درخواست بازپرداخت کنید؟

هر خریدی که خارج از Steam انجام شود، واجد شرایط بازپرداخت نیست. این شامل وب سایت هایی مانند Humble Bundle می شود. اگر می خواهید پول خود را بابت آن خریدها پس بگیرید، باید از طریق وب سایت آنها یا آن خرده فروش خاص، بازپرداخت را صادر کنید.

نحوه بازپرداخت بازی های Steam در موبایل

برنامه Steam بازسازی شده بسیار کاربرپسندتر از قبل است. متأسفانه، برنامه راهی برای اتصال مستقیم به منوی راهنما و پشتیبانی Steam ندارد، بنابراین باید در مرورگر تلفن همراه خود به این صفحه بروید.

 1. یک مرورگر وب موبایل را باز کنید.
 2. به https://help.steampowered.com/ بروید.
 3. روی Sign in to Steam ضربه بزنید.

2 تصویر
اسکرین شات دسترسی به پشتیبانی Steam از طریق مرورگر وب موبایل
اسکرین شات ورود به Steam در مرورگر وب موبایل
۴.روی بازی کاربردی که می‌خواهید درخواست بازپرداخت کنید ضربه بزنید.
۵.دلیل درخواست بازپرداخت را انتخاب کنید.

2 تصویر
تصویر صفحه پشتیبانی Steam در مرورگر وب تلفن همراه شما
اسکرین شات لیست مشکلات محصول برای بازی Steam شما (مرورگر وب موبایل)
۶. روی I’d like to request a refund ضربه بزنید.
روش پرداخت را برای بازپرداخت خود انتخاب کنید (کیف پول Steam یا روش پرداخت اصلی خود).

پردازش درخواست‌های بازپرداخت باید تا هفت روز طول بکشد و پس از پردازش کامل، ایمیلی از Valve دریافت خواهید کرد. قبل از ارسال درخواست بازپرداخت، همیشه مطمئن شوید که بازی روی سیستم شما حذف نصب شده است.

برای درخواست‌های تأیید شده در خرید 24 ساعته، تراکنش اصلی لغو می‌شود و هزینه از صورت‌حساب بانکی شما حذف می‌شود. با این حال، اعتبار آن حساب ممکن است تا 10 روز طول بکشد.

 

نحوه پس دادن بازی های Steam در برنامه دسکتاپ Steam

می‌توانید مستقیماً به صفحه پشتیبانی Steam در برنامه اصلی بروید. در زیر شما را با مراحل نحوه درخواست بازپرداخت در برنامه دسکتاپ Steam آشنا می کنیم.

 1. برنامه دسکتاپ Steam را اجرا کنید
 2. روی Help > Steam Support (واقع در بالا) کلیک کنید.
  اسکرین شات از صفحه اصلی Steam در برنامه دسکتاپ
 3. برای درخواست بازپرداخت روی بازی کلیک کنید.
  تصویری از منوی راهنمای Steam در برنامه دسکتاپ Steam
 4. دلیل درخواست بازپرداخت را انتخاب کنید.
  اسکرین شات صفحه راهنمای Steam برای یک بازی (برنامه دسکتاپ Steam)
 5. روی I’d like to request a refund کلیک کنید.
  تصویری از پیمایش به گزینه بازپرداخت از طریق صفحه راهنمای Steam (برنامه دسکتاپ Steam)
 6. روش بازپرداخت (کیف پول Steam یا روش پرداخت اصلی) را انتخاب کنید.

آیا می توانید درخواست بازپرداخت رد شده را تجدید نظر کنید؟

بله، می توانید با استفاده از همان فرآیندی که در این راهنما آمده است، درخواست دیگری ارسال کنید. این درخواست توسط یکی دیگر از کارکنان Valve بررسی و تسویه خواهد شد.

تنظیم درخواست بازپرداخت در Steam فقط چند دقیقه طول می کشد

خوشبختانه روند و خط مشی بازپرداخت Steam نسبتاً آسان است. اما ترفند همیشه پیگیری معاملات است. علاوه بر این، می‌توانید برنامه Steam اصلاح‌شده را مرور کنید تا سابقه خرید خود را بررسی کنید و از قبل واجد شرایط بودن پرونده خود را تعیین کنید. و اگر به دنبال پر کردن کتابخانه خود با عناوین قوی هستید، بازی‌های اندرویدی خارق‌العاده‌ای وجود دارند که می‌توانید روی رایانه شخصی نیز بازی کنید.

مطالب مرتبط:

نحوه حذف بازی های استیم

نحوه مشاهده بازی های مخفی در استیم

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *