مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه کپی و پیست در کروم بوک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر نیاز به کپی متن از مکانی به مکان دیگر دارید، نگران نباشید. کپی و چسباندن در Chromebook همانطور که از هر سیستم عامل دیگری انتظار دارید کار می کند و می توانید آن را به چند روش انجام دهید.

نحوه کپی کردن متن

ابتدا یک سند یا صفحه وب را باز کنید و متنی را که می‌خواهید کپی کنید برجسته کنید. روی انتخابی کلیک راست کنید – یا با دو انگشت روی صفحه لمسی، با ماوس، یا با فشار دادن Alt در حین کلیک کردن – و سپس روی “کپی” کلیک کنید.
روی "کپی" کلیک کنید
همچنین، به جای استفاده از منوی زمینه کلیک راست، می توانید Ctrl+C را فشار دهید تا متن برجسته شده را در کلیپ بورد کپی کنید.
نکته: اگر می‌خواهید هنگام کپی کردن متن در کلیپ‌بورد، متنی را از روی کلیپ حذف کنید، روی «برش» از منوی زمینه کلیک کنید یا به‌جای آن Ctrl+X را فشار دهید.
 

نحوه چسباندن متن

اکنون که متن را در کلیپ بورد کپی کرده اید، یک سند، پردازشگر کلمه یا جعبه متن (مانند نوار آدرس کروم) را باز کنید تا در جای خود جایگذاری شود. روی مکان‌نمای ماوس در جایی که می‌خواهید متن را بچسبانید کلیک کنید، کلیک راست کرده و سپس از منوی زمینه که ظاهر می‌شود، «Paste» را انتخاب کنید.
"Paste" را انتخاب کنید
اگر یک میانبر صفحه کلید را به جای منوی زمینه ترجیح می دهید، Ctrl+V را فشار دهید تا متن از کلیپ بورد جایگذاری شود.

نحوه چسباندن متن بدون قالب بندی

این احتمال وجود دارد که اگر متنی را در یک سند جای‌گذاری می‌کنید، می‌خواهید از فرمت موجود پیروی کند – به‌ویژه وقتی کل صفحه را کپی می‌کنید. چسباندن چیزی که استایل برجسته، مورب و 16 نقطه‌ای را به همراه داشته باشد تا سند شما را خراب کند، می‌تواند خسته‌کننده باشد.
خبر خوب این است که شما به راحتی می توانید تمام قالب بندی ها را حذف کنید. روی ناحیه‌ای که می‌خواهید متن را جای‌گذاری کنید کلیک راست کنید، اما این بار روی «Paste as Plain Text» یا «جای‌گذاری بدون قالب‌بندی» کلیک کنید.
"Paste as Plain Text" را انتخاب کنید.
از طرف دیگر، میانبر صفحه‌کلید Ctrl+Shift+V همین کار را انجام می‌دهد و تمام قالب‌بندی‌ها را هنگامی که متن در سند شما جای‌گذاری می‌شود، حذف می‌کند.

به Chromebook Clipboard دسترسی پیدا کنید

Chromebook ها دارای یک مدیر کلیپ بورد داخلی هستند که پنج مورد آخری را که کپی کرده اید ذخیره می کند. این شامل متن، پیوندها و تصاویر است. می‌توانید مدیر کلیپ‌بورد را باز کنید تا بیش از آخرین چیزی که کپی کرده‌اید جای‌گذاری شود.
می‌توانید مدیر کلیپ‌بورد را در هر جایی باز کنید، اما اگر می‌خواهید چیزی را واقعاً جای‌گذاری کنید، باید در یک کادر متنی یا جایی باشید که بتواند یک مورد جای‌گذاری شده را بپذیرد. کلید Search/Launcher+V را فشار دهید. (این کلید بالای کلید Shift در سمت چپ صفحه کلید شما است، جایی که کلید Caps Lock قرار دارد.)
مدیر کلیپ بورد به صورت یک کادر شناور ظاهر می شود. به سادگی هر یک از موارد را برای چسباندن انتخاب کنید.
مورد را از کلیپ بورد انتخاب کنید.
همچنین می‌توانید با نگه داشتن ماوس روی آن و کلیک کردن روی نماد «X»، موارد را از مدیر کلیپ‌بورد حذف کنید.
برای حذف مورد از کلیپ بورد، روی "X" کلیک کنید.
توجه: میانبر صفحه کلید فقط در صورتی کار می کند که کلید Search/Launcher روی رفتار پیش فرض تنظیم شده باشد. برای مثال، اگر آن را به دکمه Caps Lock تغییر دهید، کار نمی کند. همچنین، موارد موجود در کلیپ بورد برای همیشه حفظ نمی شوند. وقتی از سیستم خارج می‌شوید یا Chromebook را خاموش می‌کنید، بریده‌دان پاک می‌شود.
این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. کپی کردن و چسباندن روی کروم بوک کار ساده ای است، به خصوص که میانبرهای صفحه کلید تقریباً مشابه میانبرهای ویندوز و macOS کار می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *