مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه کپی کردن اسکرین شات ها از Oculus Quest 2 به رایانه شخصی یا مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر نیاز به انتقال اسکرین شات های Oculus Quest 2 به رایانه شخصی ویندوزی یا مک خود دارید، این روش ممکن است واضح به نظر نرسد، اما در واقع بسیار آسان است. برای کامپیوتر، تنها چیزی که نیاز دارید کابل USB مناسب است. در مک، همچنین باید از یک ابزار رایگان استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

الزامات و مراحل اولیه

وقتی در Oculus Quest یا Quest 2 اسکرین شات می گیرید، هدست VR شما آنها را به صورت فایل های تصویری JPEG 1024×1024 در یک پوشه خاص در دستگاه Quest ذخیره می کند. می‌توانید با استفاده از روشی مشابه با روشی که ممکن است فایل‌ها را از تلفن هوشمند اندروید کپی کنید، آنها را کپی کنید.

قبل از شروع، مطمئن شوید که یک کابل USB-C دارید که با نوع پورت USB شما در Mac یا رایانه شخصی شما مطابقت دارد. اگر رایانه شما فقط درگاه USB-A دارد، به کابل داده USB-C به USB-A نیاز دارید. اگر رایانه شما فقط دارای پورت USB-C است، به کابل داده USB-C به USB-C نیاز دارید.

اگر از مک استفاده می کنید، به ابزار رایگان انتقال فایل اندروید گوگل نیز نیاز دارید. اکنون آن را دانلود و نصب کنید. دارندگان رایانه های شخصی ویندوز نیازی به استفاده از ابزارهای کمکی ندارند.

هنگامی که کابل را آماده کردید، هدست Oculus Quest 2 خود را روشن کرده و وارد رایانه شخصی یا مک خود شوید. با استفاده از درگاه USB-C در کناره هدست Quest، کابل داده USB را بین Quest 2 و رایانه خود وصل کنید، سپس هدست Quest 2 را روی آن قرار دهید.

پورت USB-C در Quest 2.

در صفحه Quest، پیامی با عنوان “Allow Access to Data” را مشاهده می کنید که هشدار می دهد، “دستگاه متصل می تواند به فایل های این هدست دسترسی داشته باشد.” با استفاده از ردیابی دست یا کنترلر Quest، “Allow” را انتخاب کنید.

در صفحه "Allow Access to Data"، "Allow" را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، هدست خود را بردارید و بخش مناسب زیر را با دستورالعمل‌های انتقال برای رایانه‌های شخصی ویندوز یا مک بخوانید.

نحوه انتقال اسکرین شات های Quest به رایانه شخصی ویندوز

برای انتقال اسکرین شات ها از Quest 2 به Windows (اگر قبلاً پیوند داده اید – به بخش بالا مراجعه کنید)، ابتدا File Explorer را در ویندوز 10 یا ویندوز 11 باز کنید. در زیر “This PC” در نوار کناری خود، ورودی را مشاهده خواهید کرد. برای “Quest” یا “Quest 2”. یا می‌توانید «This PC» را باز کنید و Quest را در دسته «دستگاه‌ها و درایوها» مشاهده خواهید کرد.

شما Quest را در "This PC" خود در زیر File Explorer خواهید دید.

Quest را با دوبار کلیک کردن روی نماد درایو آن باز کنید، سپس به پوشه “Oculus” بروید. اسکرین شات های شما در پوشه ای به نام «Screenshots» ذخیره می شوند. روی پوشه Screenshots کلیک کرده و به دسکتاپ خود بکشید تا همه آنها را منتقل کنید، یا می توانید اسکرین شات های جداگانه را در هر کجا که می خواهید کپی و جایگذاری کنید.

انتقال اسکرین شات به کامپیوتر

پس از اتمام کپی کردن، می توانید به صورت اختیاری اسکرین شات ها را در پوشه \Oculus\Screenshots دستگاه خود با استفاده از File Explorer حذف کنید. برای اتمام کار، Quest خود را از رایانه خود جدا کنید و می توانید طبق معمول از Quest خود استفاده کنید.

مطلب مرتبط:

نحوه ریست Oculus Quest 2

 

نحوه انتقال اسکرین شات های Oculus Quest به مک

برای انتقال اسکرین شات‌ها از Oculus Quest 2 به Mac (که با استفاده از دستورالعمل‌های بالا پیوند داده‌اید)، ابتدا برنامه Android File Transfer را در Mac خود باز کنید—اگر زمانی که Quest خود را وصل کرده‌اید به‌طور خودکار باز نشده است.

وقتی باز شد، پوشه های زیادی را مشاهده خواهید کرد. روی ورودی پوشه “Oculus” در لیست دوبار کلیک کنید.

در Android File Transfer، پوشه Oculus را باز کنید.

هنگامی که پوشه Oculus را باز کردید، پوشه “Screenshots” را به مکان دیگری در Mac خود مانند دسکتاپ یا پوشه دیگری بکشید. با این کار تمام اسکرین شات ها از Quest شما در آن مکان کپی می شود.

کپی اسکرین شات به مک

در صورت لزوم، می توانید پوشه Oculus/Screenshots را نیز باز کرده و تصاویر جداگانه را کپی کنید. وقتی کارتان تمام شد، Quest 2 خود را از مک خود جدا کنید، و شما آماده هستید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *