مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه گرفتن اسکرین شات در Roku به روش آسان

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر دستگاهی با صفحه نمایش در جایی وجود داشته باشد، کسی می خواهد از آن اسکرین شات بگیرد. اکثر پخش کننده های پخش جریانی رسانه برای تلویزیون ها این قابلیت را دارند – مانند Android TV. آیا این شامل Roku می شود؟ از نظر فنی بله.


نحوه گرفتن اسکرین شات در Roku به روش سخت

یک روش رسمی برای گرفتن اسکرین شات در Roku وجود دارد، اما بسیار بسیار محدود است. این ویژگی فقط برای استفاده توسعه‌دهندگان برای گرفتن اسکرین‌شات در فهرست‌های فروشگاه کانال خود در نظر گرفته شده است. فقط گرفتن اسکرین شات از برنامه های جانبی امکان پذیر است.

صفحه اصلی roku

انجام این کار مستلزم فعال کردن تنظیمات توسعه دهنده و اتصال به Roku از طریق آدرس IP در مرورگر در دستگاه دیگری است. از آنجا، ابزار اسکرین شات در منوی “Utilities” یافت می شود. می توانید از راه دور اسکرین شات بگیرید و آنها را ذخیره کنید. به خوبی کار می کند، اما این راه حلی برای اسکرین شات های معمولی قدیمی نیست.

مرتبط:نحوه راه اندازی مجدد Roku

نحوه گرفتن اسکرین شات در Roku به روش آسان

صفحه تلویزیون Roku را اسکن کنید.

خوب، پس اگر بخواهید تصویری از آنچه روی صفحه نمایش Roku شما وجود دارد، بگیرید چه؟ چگونه قرار است این کار را بدون ویژگی اسکرین شات عملی انجام دهید؟ فقط باید کمی خلاقیت به خرج دهید.

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با صفحه تلویزیون خود مانند عکس یا سندی رفتار کنید که باید اسکن کنید. می توانید از دوربین گوشی هوشمند خود و برنامه هایی مانند Google Drive برای گرفتن عکس و برش خودکار آن استفاده کنید.

برای اکثر موارد، این کاملاً خوب است. ممکن است به خوبی یک اسکرین شات واقعی به نظر نرسد، اما به این نکته پی خواهید برد. اگر برای کاری که انجام می‌دهید به اندازه کافی خوب نیست، گزینه دیگری وجود دارد که به تنظیمات قابل توجهی نیاز دارد.

برای نمایش رابط Roku در رایانه شخصی می توان از یک کارت ضبط استفاده کرد، که سپس می توانید از آن عکس بگیرید و حتی صفحه را ضبط کنید. با این حال، باید بدانید که کارت های کپچر ارزان نیستند و برخی باید در داخل رایانه شخصی شما نصب شوند.

متأسفانه، گزینه های خوبی برای گرفتن اسکرین شات در Roku وجود ندارد. خبر خوب این است که این یک دستگاه رسانه استریم است و احتمالاً نیازی به انجام آن ندارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *