مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه یافتن و باز کردن پوشه برنامه های Mac

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مک شما تمایل دارد برنامه‌های سهام و برنامه‌های شخص ثالث را در یک پوشه خاص به نام Applications ذخیره کند. اگر استفاده از Launchpad را دوست ندارید، پوشه Applications یک جایگزین عالی برای باز کردن، حذف و جابجایی برنامه های Mac است.

اگر می خواهید پوشه Mac Applications را پیدا کرده و باز کنید، راه های مختلفی برای انجام آن دارید. بیایید آنها را در زیر بررسی کنیم.

1. پوشه Applications را از نوار کناری Finder باز کنید

رویکرد استاندارد برای دسترسی به پوشه Applications در مک شامل باز کردن یک پنجره Finder جدید و انتخاب Applications در نوار کناری است.
پوشه برنامه ها در Finder.

اگر پوشه Applications در نوار کناری Finder ظاهر نشد، Finder > Settings (یا Preferences در macOS Monterey و قدیمی‌تر) را در نوار منو انتخاب کنید. سپس، به تب Sidebar بروید و کادر کنار برنامه ها را علامت بزنید.

مرتبط:آیا می توانید نرم افزار ویندوز را روی M1 یا M2 Mac اجرا کنید؟

2. پوشه Applications را از منوی Go باز کنید

راه دیگر برای باز کردن پوشه Applications استفاده از نوار منوی Mac است. با انتخاب دسکتاپ مک، روی Go > Applications در نوار منو کلیک کنید. یا Cmd + Shift + A را فشار دهید.
باز کردن پوشه Applications از طریق نوار منوی Mac.

3. پوشه Applications را از Spotlight Search باز کنید

سریعترین راه برای باز کردن پوشه Applications در macOS استفاده از Spotlight Search است. برای انجام این کار، Cmd + A (یا کلید عملکرد Spotlight در مدل های انتخابی صفحه کلید) را فشار دهید و Applications را تایپ کنید. سپس از نتایج جستجو، Applications را انتخاب کنید.
باز کردن پوشه برنامه ها از طریق Spotlight Search.

این کار را چند بار انجام دهید و Spotlight به طور خودکار پوشه Applications را در بالای نتایج قرار می دهد. سپس می توانید آن را با فشار دادن Enter بلافاصله پس از جستجوی آن باز کنید.

Spotlight همچنین یک راه عالی برای باز کردن مستقیم برنامه ها بدون بازدید از پوشه برنامه ها یا Launchpad است.

مرتبط:نحوه تبدیل فایل های RAW به JPEG در مک

با استفاده از پوشه برنامه های Mac

درست مانند Launchpad Mac، می‌توانید از پوشه Applications برای باز کردن هر برنامه در Mac خود استفاده کنید (به استثنای برنامه‌هایی که مستقیماً از پوشه Downloads اجرا می‌شوند). برخی از برنامه های بومی (مانند ترمینال و دیسک Utility) در زیر پوشه فرعی با برچسب Utilities قرار دارند.

علاوه بر راه‌اندازی برنامه‌ها، در اینجا چندین عمل دیگر وجود دارد که می‌توانید در پوشه Applications انجام دهید (آنها جامع نیستند):

  • حذف برنامه ها: برنامه های ناخواسته را از مک خود حذف کنید.
  • بررسی اطلاعات: جزئیاتی مانند اندازه کلی، نوع (اینتل، اپل سیلیکون یا یونیورسال)، ناشر، و غیره را برای یک برنامه بررسی کنید. برای انجام این کار، روی مورد Control کلیک کرده و Get Info را انتخاب کنید.
  • انتقال به داک: برای دسترسی سریعتر برنامه ها را به داخل داک بکشید.
  • مشاهده محتویات بسته: مشاهده محتویات یک برنامه. آیتم را کنترل کرده و View Package Contents را انتخاب کنید.

برنامه های شما را به روز نگه می دارد

اکنون که می دانید چگونه پوشه Applications را در مک خود باز کنید، برای مدیریت و راه اندازی هر برنامه ای که نیاز دارید مشکلی نخواهید داشت.

برای اطمینان از داشتن تجربه ای روان با برنامه های مک خود، مطمئن شوید که به طور مرتب آنها را به روز نگه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *