مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نقشه سایت چیست ؟الگوی سایت مپ

نقشه سایت چیست ؟الگوی سایت مپ

ساختار سلسله مراتبی سایت خود را به روشی ساده و بصری ترسیم کنید.
قالب نقشه سایت ابزاری است که به شما کمک می کند پیچیدگی های ساختار وب سایت خود را تجسم کنید، بنابراین می توانید وب سایتی بسازید که به مخاطبان شما خدمات بهتری ارائه دهد و بازدیدکنندگان بیشتری جذب کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الگوی نقشه سایت به خواندن ادامه دهید.
نقشه سایت چیست ؟الگوی سایت مپ

نقشه سایت چیست؟

ساخت یک وب سایت یک کار پیچیده است. ذینفعان متعددی گرد هم می آیند تا صفحاتی ایجاد کنند، محتوا بنویسند، عناصر طراحی کنند، و معماری وب سایتی بسازند که به مخاطبان هدف خدمت کند.
قالب نقشه سایت ابزاری موثر برای ساده سازی فرآیند طراحی وب سایت است. به شما این امکان را می دهد که مطالب و عناصر طراحی را که قصد دارید در سایت خود قرار دهید، بررسی کنید. با تجسم قالب نقشه سایت وب سایت خود، می توانید ساختار و ساختار هر جزء را به گونه ای بسازید که برای مخاطبان شما منطقی باشد.

زمان استفاده از سایت مپ ساز

هنگام طوفان فکری و طراحی وب سایت خود می توانید از قالب نقشه سایت استفاده کنید. این ابزار ساده به تیم شما اجازه می دهد تا وب سایت شما را هنگام همکاری در ساخت آن تجسم کند.

مزایای قالب نقشه سایت

چرا باید یک قالب ساختار وب سایت ایجاد کنید؟ در اینجا سه ​​راه وجود دارد که می توانید از سرمایه گذاری زمان برای ساختن یکی از خودتان سود ببرید.
به راحتی با ذینفعان همکاری کنید. نقشه سایت برگزاری جلسات کاری سازنده با ذینفعان را آسان تر می کند. این تجسم تمام قسمت های متحرکی که برای ساخت یک وب سایت انجام می شود را ساده می کند. ایجاد نقشه سایت یک ابزار بصری مناسب و موثر برای همکاری در اختیار شما قرار می دهد.
نقشه سایت چیست ؟الگوی سایت مپ
اطلاعات را به اشتراک بگذارید استفاده از یک الگوی نقشه سایت اشتراک گذاری اطلاعات در مورد وب سایتی که در حال ساخت آن هستید را ساده تر می کند. به جای تلاش برای برقراری ارتباط از طریق ایمیل یا در یک جلسه، می‌توانید به سادگی اطلاعات را با ترسیم آن بر روی نقشه انتقال دهید.
صرفه جویی در منابع هر بار که تغییراتی در یک وب سایت ایجاد می کنید یا از نو شروع می کنید، زمان و منابع گرانبهایی را می سوزانید. یک الگوی نقشه سایت به شما این امکان را می دهد که در یک محیط کنترل شده ریسک کنید. چیزها را آزمایش کنید، ببینید چگونه کار می کنند و تکرار کنید.

با قالب نقشه سایت شروع کنید

راه های مختلفی برای ساخت نقشه سایت وجود دارد. به طور معمول، نقشه‌های سایت نمایش‌های دو بعدی بصری هستند: فهرست‌ها یا فلوچارت‌هایی که ارتباط بین صفحات وب، درختان صفحه وب و محتوای وب‌سایت را نشان می‌دهند. اکثر تیم ها انتخاب می کنند که صفحات را به صورت بلوک یا سلول نشان دهند که توسط خطوطی که مسیر کاربر را در سایت نشان می دهد به هم متصل می شوند.
ایجاد این نمایش ساده و قابل درک است. این به طراحان، توسعه دهندگان، نویسندگان محتوا و سایر ذینفعان اجازه می دهد تا پروژه های وب سایت را برنامه ریزی کنند، همکاری کنند و اطلاعات را به اشتراک بگذارند.
مرحله 1: با انتخاب این الگوی نقشه سایت شروع کنید.
مرحله 2: محتوای مورد نظر خود را در وب سایت خود برنامه ریزی کنید.
مرحله 3: مراحل مورد نیاز برای تولید محتوا و طراحی را ترسیم کنید. تیم شما می‌تواند با استفاده از ابزار ساده Miro روی این عناصر و سایر عناصر به راحتی همکاری کند!

هدف از نقشه سایت

هدف از نقشه سایت نشان دادن رابطه بین اجزای وب سایت شما و اینکه گوگل راحت تر در سایت شما خزیده و ببیند چه نوع اطلاعاتی در وب سایت شما مهم است، می باشد.

نمونه سایت مپ

نقشه سایت نقشه برداری از وب سایت شما است. می تواند بصری باشد، همانطور که در بالا در قالب نقشه سایت ما دیده می شود، یا می تواند در قالب XML باشد.

نقشه سایت باید شامل چه مواردی باشد؟

نقشه سایت شما باید شامل صفحات ضروری وب سایت شما و صفحاتی باشد که می خواهید در گوگل رتبه بندی کنید و به کاربران خود نشان دهید. برای درک بهتر ساختار وب سایت و ناوبری خود می توانید از قالب نقشه سایت استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *