مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

هر آنچه که باید در مورد شمع ها بعد از مدرسه خودرو بدانید

هر آنچه که باید در مورد شمع ها بعد از مدرسه خودرو بدانید :آیا می دانستید که یک خودروی متوسط ​​حدود 30000 قطعه دارد؟! از چراغ‌های جلو گرفته تا لوله اگزوز و تمام مهره‌ها و پیچ‌های بین آن‌ها، هر یک از این اجزای متحرک کنار هم قرار می‌گیرند تا یک حالت حمل‌ونقل روان و قابل اعتماد ایجاد کنند.

هر آنچه که باید در مورد شمع ها بعد از مدرسه خودرو بدانید

یکی از این قطعات کوچک اما حیاتی خودرو شمع ها هستند. بدون آنها، یک خودروی بنزینی نمی تواند روشن شود، چه رسد به اینکه حداکثر قدرت را حفظ کند. همانطور که از نام آنها پیداست، شمع ها جرقه الکتریکی ایجاد می کنند که مخلوط هوا و سوخت را در محفظه احتراق مشتعل می کند، که سپس ماشین را روشن می کند و آن را در حال کار نگه می دارد.

در مدرسه خودروسازی، در مورد بسیاری از بخش‌های متقابل یک وسیله نقلیه، از جمله زمان و نحوه تعویض شمع‌ها، خواهید آموخت. به منظور ایجاد زمینه در هنر خود، ممکن است علاقه مند باشید درباره تاریخچه چگونگی پیدایش موتورهای احتراق داخلی مدرن و شمع های ولتاژ بالا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شمع خودرو

شمع خودرو

راز پشت سر اینکه چه کسی اولین شمع را ایجاد کرد، باقی می ماند

موتورهای احتراق داخلی در مراحل اولیه آزمایش بودند و در اوایل قرن نوزدهم در حال توسعه سریع بودند. کارشناسان هنوز مطمئن نیستند که اولین کسی که شمع را ایجاد کرد چه کسی بوده است. برخی از مورخان پیشنهاد می کنند که ادموند برگر، که گمان می رود مهاجری از توگو، آفریقای غربی بوده، اولین شمع آزمایشی را در سال 1839 ایجاد کرد. با این حال، او آن را ثبت اختراع نکرد و اطلاعات زیادی در مورد جزئیات آن وجود ندارد.

بیشتر بدانید : دلیلی افزایش خودروهای الکتریکی در سال 2022

تاریخچه پیدایش شمع خودرو

شمع های آزمایشی اوایل دهه 1800 به فناوری ای منجر شد که در مدرسه خودرو با آن روبرو خواهید شد.

کمی بیش از 20 سال بعد، در سال 1860، اتین لنوار برای اختراع یک موتور احتراق داخلی، که در آن از یک شمع برقی استفاده می‌کرد، حق اختراع دریافت کرد. این موتور اولین موتور در نوع خود بود که می‌توانست با موفقیت به صورت تجاری مورد استفاده قرار گیرد و در نهایت منجر به موتورهای مدرنی شد که در مدرسه مکانیک خودرو با آن‌ها مواجه خواهید شد. به دلیل شواهد تاریخی ثبت اختراع، لنویر به طور کلی به عنوان مخترع اولین شمع شناخته می شود.

شمع، برند بوش را به شهرت رساند

شمع، برند بوش را به شهرت رساند

بسیاری از تکرارها و حق ثبت اختراعات در سالهای آینده با تکامل و کارآمدتر شدن شمع ادامه یافتند. با این حال، در سال 1902، یکی از مهندسان بوش به نام Gottlob Honold یک شمع با ولتاژ بالا ایجاد کرد که موتور بنزینی با اشتعال جرقه را ممکن کرد. این دوشاخه خاص به استانداردی برای وسایل نقلیه موتوری آینده تبدیل شد و هانولد در اینجا متوقف نشد. او همچنین به خاطر ایجاد چراغ‌های جلوی خودرو در سال 1913، توسعه بوق خودروی بوش، و حتی طراحی لوگوی بوش که هنوز هم امروزه توسط متخصصان حرفه‌ای در صنعت خودرو استفاده می‌شود و شناخته می‌شود، شناخته شده است.

اختراع شمع ولتاژ بالا منجر به تبدیل شدن بوش به یک برند معتبر جهانی شد

تکامل شمع‌ها که امروزه حرفه‌ای‌ها در مشاغل خودرو می‌بینند

اولین شمع هایی که بیش از یک قرن پیش ساخته شدند، برای موتورهای با سرعت کم و تراکم کم طراحی شدند. در آن زمان، امید به زندگی برای شمع حدود 1500 کیلومتر بود، در حالی که شمع های برتر امروزی تا 100000 کیلومتر دوام می آورند. همانطور که ماشین‌ها سریع‌تر شدند و موتورها تکامل یافتند، شمع‌ها هم رشد کردند.

تغییرات در پیکربندی ترمینال، مواد عایق بهتر مانند آلومینای متخلخل برای مقاومت در برابر گرما، بهبود در مهر و موم ها و پیشرفت در الکترود مرکزی تنها تعدادی از پیشرفت هایی هستند که شمع ها را به وضعیت امروزی رسانده اند.

شکی نیست که یکی از جنبه های بسیار هیجان انگیز صنعت خودرو، تکامل و نوآوری است که دائماً در حال رخ دادن است، و به عنوان یک دانش آموز در دوره آموزشی در ATC تورنتو، شما به طور مستقیم شاهد همه چیز خواهید بود.

بیشتر بدانید : 3 علامت که نشان می دهد ماشین نیاز به تعویض لاستیک دارد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *