مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چرا باید به پهنای باند آپلود اهمیت دهید؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

همه خواهان سرعت دانلود سریع هستند. چه کسی نمی‌خواهد بازی‌ها، فیلم‌ها و موسیقی‌های خود را تقریباً فوراً به اشتراک بگذارد؟ نحوه استفاده ما از اینترنت در حال تغییر است و آن شماره دیگر در قرارداد اینترنتی شما اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

 

اتصال شما (احتمالاً) نامتقارن است

اکثر اتصالات اینترنت خانگی نامتقارن هستند. یعنی سرعت دانلود با سرعت آپلود متفاوت است. به عبارت دیگر، نرخ ارسال اطلاعات با نرخی که می توانید آن را دریافت کنید متفاوت است.

این عدم تقارن تقریباً همیشه به نفع سرعت دانلود است، بنابراین شما ممکن است حداکثر سرعت دانلود 500 مگابیت در ثانیه داشته باشید، اما سرعت آپلود فقط 50 مگابیت در ثانیه. این احتمال وجود دارد که هنگام انتخاب طرح اینترنتی خود، به عدد دوم که سرعت آپلود را نشان می دهد، توجه زیادی نداشته باشید. اما چند دلیل وجود دارد که احتمالاً در آینده نزدیک، اگر نه امروز، یک اتصال اینترنتی متقارن (به عبارت دیگر، اتصالی که به اندازه سرعت بارگیری سرعت بارگذاری دارد) بخواهید!

ابر باید تغذیه شود

فضای ذخیره‌سازی ابری و سرویس‌ها زندگی ما را بسیار آسان‌تر می‌کنند، خوب است بدانید که شما ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای رسانه‌ها و نسخه‌های پشتیبان خود در یک مرکز داده در سطح جهانی در جایی دارید. با این حال، اگر تا به حال سعی کرده اید حساب چند ترابایتی OneDrive یا iCloud خود را در رایانه جدیدی همگام کنید، احتمالاً دیده اید که زمان باقی مانده به روز یا هفته افزایش یافته است.

در حالی که عمدتاً زیرمجموعه کوچکی از کاربران قدرتمند هستند که چنین استفاده سنگینی از ابر می‌کنند، کاربران عادی به زودی از امکان استفاده از خدمات ابری با سرعت یکسان در هر دو جهت استقبال خواهند کرد. ما داده‌های بیشتری را از تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های خود پمپاژ می‌کنیم. کیفیت عکس‌ها و ویدیوهای ما در حال رشد است و اغلب ما محتوا را بین دستگاه‌های خودمان به اشتراک می‌گذاریم، ابتدا آنها را به ابر ارسال کرده و آنها را دانلود می‌کنیم.

 

با پهنای باند متقارن، همه این وظایف مبتنی بر ابر سریع‌تر و راحت‌تر می‌شوند. در نهایت، می‌توانید با منابع ابری خود مانند ذخیره‌سازی محلی رفتار کنید.

دسترسی به شبکه خانگی از راه دور

امروزه، دسترسی به رایانه خانگی از طریق دسکتاپ از راه دور، کنسول بازی خود از طریق پخش اینترنت از راه دور و سرور رسانه خانگی خود از هر کجای دنیا امکان پذیر است. همانطور که ما منابع شبکه خانگی خود را می سازیم، مواقع زیادی وجود دارد که می خواهیم حتی زمانی که در خانه نیستیم از آنها استفاده کنیم.

 

اگر پهنای باند اینترنت متقارن دارید، زمان بسیار بهتری برای دسترسی به منابع شبکه خانگی خود در محل کار، تعطیلات، یا خارج از منزل از طریق داده تلفن همراه خواهید داشت.

همین امر در مورد دستگاه های هوشمند مانند ترموستات، دوربین های امنیتی و هر وسیله دیگری که اکنون یک تراشه وای فای در خود دارد نیز صدق می کند. اگر می خواهید خانه هوشمند خود را حتی زمانی که در خانه نیستید مدیریت کنید، پهنای باند بالادستی کافی می خواهید تا آن را یکپارچه کنید.

رویای یک محتواساز

اگر برای YouTube محتوا ایجاد می‌کنید، پروژه‌های عکاسی با وضوح بالا را آپلود می‌کنید یا برای مخاطبان Twitch خود پخش می‌کنید، پس داشتن پهنای باند بالادستی سریع اولویت بالایی دارد. اگر در خانواده‌ای زندگی می‌کنید که چندین نفر در تلاشند تا محتوای خود را به بیرون برسانند، مهم‌تر می‌شود!

خدمات ضروری کار از خانه

به لطف جابجایی جهانی کار از خانه که به نظر می رسد اینجا باقی بماند، هرگز زمان حیاتی تر برای ارتقای پهنای باند بالادستی شما وجود نداشته است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که به VPN شرکت متصل شده باشید و نیاز به دسترسی به خدمات نرم افزاری و محتوای موجود در اینترانت شرکت داشته باشید. اگر فقط با یک دهم سرعت دانلود خود آن فایل‌های پروژه مهم را آپلود می‌کنید، احتمالاً رئیس‌تان قدردانی نمی‌کند که کارها را به‌طور مستقیم انجام می‌دهید!

برنامه آینده آن را طلب خواهند کرد

 

پهنای باند اپلود

در حالی که بسیاری از برنامه های اینترنتی که امروزه از آنها استفاده می کنیم، در حال حاضر تشنه پهنای باند بالادستی بیشتری هستند، این در مقایسه با آنچه در آینده خواهد آمد، چیزی نیست. فضای ذخیره‌سازی ابری رشد می‌کند و سریع‌تر می‌شود. تجربه‌های واقعیت ترکیبی و مجازی کاملاً تجسم یافته مانند آنچه که توسط متا ارائه می‌شود، معمول‌تر می‌شوند. در برخی مواقع خانه متصل هوشمند شما به یک لوله داده عریض برای بازگشت به اینترنت نیاز خواهد داشت، بنابراین می‌توانید امروز در حالی که برای فردا آماده می‌شوید به دنبال بهره‌مندی از مزایای آن باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا