مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چرا پینگ من اینقدر بالاست؟ چگونه بهترین نرخ پینگ را بدست آوریم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مشکلات پینگ رایج است، به خصوص زمانی که اتصال اینترنت پایدار ندارید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای دریافت کمترین پینگ ممکن انجام دهید.

 

آیا هنگام بازی های آنلاین با تاخیر ثابت مواجه می شوید؟ آیا گلوله های دشمن حتی زمانی که با موفقیت پشت پوشش پنهان می شوید به شما اصابت می کند؟

این زمانی اتفاق می‌افتد که پینگ بیش از حد بالا باشد، که منجر به تاخیر بین حرکت بازیکن و پاسخ سرور می‌شود و باعث کاهش سرعت تحریک‌کننده می‌شود.

مطلب مرتبط:نحوه کاهش پینگ در بازی CS:GO

 

در اینجا، توضیح خواهیم داد که چرا پینگ همیشه در دستگاه شما زیاد است و چگونه می توانید کمترین پینگ ممکن را دریافت کنید تا تجربه بازی خود را یکپارچه کنید.

چرا پینگ شما خیلی بالاست؟

دو برج سلولی

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که نرخ پینگ شما در حین بازی افزایش می یابد. در اینجا برخی از دلایل احتمالی پینگ بالا آورده شده است:

 • شما خیلی از روتر خود فاصله دارید.
 • اتصال وای فای شما مشکل دارد.
 • ISP شما سرعت اینترنت شما را کاهش می دهد.
 • روتر یا مودمی که استفاده می کنید قدیمی است یا مشکلات فنی دارد.
 • سایر فرآیندها منابع شبکه شما را می کشند.
 • تعداد زیادی دستگاه در شبکه شما وجود دارد که باعث کند شدن آن می شود.
 • شما در حال انجام یک بازی با VPN فعال هستید.
 • پاسخ آهسته از سرور بازی.

سوال این است: چگونه می توانید بفهمید که چه چیزی باعث افزایش پینگ شده است و چگونه می توانید آن را کاهش دهید؟

مطلب مرتبط:نحوه رفع مشکل پینگ بالا در بازی PUBG

با توجه به اینکه ممکن است یکی از عواملی باشد که در بالا ذکر کردیم، باید شبکه خود را تا زمانی که مقصر را پیدا کنید و تغییراتی در تنظیمات خود ایجاد کنید، نظارت کنید. بنابراین، به خواندن ادامه دهید.

 

6 نکته برای دریافت کمترین پینگ ممکن

برای دریافت بهترین پینگ ممکن در دستگاه خود، علاوه بر یافتن علت اصلی پینگ بالا، باید اتصال اینترنت خود را بهینه کنید. اما نگران نباشید، زیرا ما به شما یاد خواهیم داد که چگونه آن را کاهش دهید.

1. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

تصویری از Speedtest توسط Ookla با استفاده از اتصال فیبر

اتصال ضعیف به اینترنت دلیل اصلی پینگ بالا است. اگر سرعت اینترنت شما خیلی کم باشد، بازی های آنلاین شما با تاخیر مواجه می شوند. اتصال بد به اینترنت می تواند به دلیل اتصال وحشتناک ISP شما یا سخت افزار ناکارآمد مانند مودم یا روتر باشد. بنابراین، اتصال خود را در هر وب سایت تست سرعت اینترنت رایگان تست کنید و ببینید چقدر سریع است.

اگر سرعت بسیار کمتر از آن چیزی است که ISP شما برای طرح شما تبلیغ می کند، بررسی کنید که آیا شخصی در همسایگی شما از همان ISP استفاده می کند یا خیر. اگر سایر کاربران نیز سرعت اینترنت پایین تری دارند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که ارائه دهنده خدمات اینترنت خود را تغییر دهید. با این حال، اگر تنها شما هستید که سرعت اینترنت پایینی را تجربه می کنید، موارد زیر را انجام دهید:

 • اطمینان حاصل کنید که سخت افزار شما، مانند روتر یا مودم، به درستی کار می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات فیزیکی به درستی سیم کشی شده اند و روتر مشکل سخت افزاری ندارد.
 • هر گونه جسم فیزیکی را بین دستگاه و روتر خود حذف کنید.
 • به روتر نزدیک تر شوید.
 • مطمئن شوید که مشکل مربوط به تنظیمات دستگاه شما نیست و باعث افزایش نرخ پینگ می شود.
 • مشکل اساسی را برطرف کنید تا نرخ پینگ به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
 • برای دسترسی به اینترنت از اتصال سیمی مانند کابل اترنت استفاده کنید زیرا پایدارتر از اتصال بی سیم است.
 • روتر خود را بازنشانی کنید تا کش پاک شود، که می تواند به بازگشت سرعت اینترنت شما به حالت عادی کمک کند.

اگر هیچ یک از مراحل بالا نرخ پینگ را بهبود نمی بخشد، در بسته ای مشترک شوید که سرعت های بالاتری ارائه می دهد. اگر سرعت اینترنت در حال حاضر خوب است، به مرحله بعدی بروید.

 

2. منابع شبکه را آزاد کنید

سیم های زیادی به دستگاه وصل شده است

سرعت و پایداری اتصال اینترنت شما اهمیتی نخواهد داشت اگر منابع آن دائماً تحت فشار باشد. اگر در حال اجرای سایر فرآیندهای تشنه شبکه مانند پخش زنده گیم پلی، دانلود فایل های بزرگ و غیره هستید، پینگ شما افزایش می یابد زیرا منابع کمتری برای پردازش بازی در دسترس خواهد بود.

به همین ترتیب، اگر تعداد زیادی دستگاه به یک اتصال اینترنتی متصل شده باشند و منابع آن را ذخیره کنند، می توانید با همان مشکل مواجه شوید. بنابراین، باید هر فرآیندی که در حال حاضر بر روی دستگاه شما اجرا می شود را ببندید. همچنین باید سایر دستگاه های متصل به همان اتصال اینترنتی را قطع کنید.

با این حال، اگر هیچ دستگاه دیگری در شبکه شما از پهنای باند اینترنت شما استفاده نمی کند، ممکن است مشکل از سرور بازی باشد.

3. سرور خود را تغییر دهید

دو وب سرور مستقر در یک شبکه

نرخ پینگ بالا معمولاً نتیجه عدم ارتباط بین نرخ انتقال بسته اتصال شما و پاسخ سرور بازی است. وقتی مطمئن هستید که سرعت اینترنت شما به اندازه کافی خوب است، مقصر می تواند سرور بازی باشد که به آن متصل هستید.

بسیاری از بازی‌ها و حتی برخی از پلتفرم‌های اجتماعی، مانند Discord، به کاربران اجازه می‌دهند در صورت بروز تاخیر در اتصال با یک سرور، به سرور دیگری متصل شوند. بنابراین، به نزدیکترین سرور خود بروید تا ببینید آیا مشکل را برطرف می کند یا خیر.

4. VPN خود را فعال یا غیرفعال کنید

شخصی که یک کارت اعتباری با VPN متصل به لپ تاپ در دست دارد

اکثر ارائه دهندگان خدمات اینترنت اتصال اینترنت کاربر را کاهش می دهند تا مصرف پهنای باند را برای فرآیندهای خاص محدود کنند. این به عنوان throttling ISP شناخته می شود.

با یک VPN، می توانید با موفقیت تمام فعالیت های خود را از ISP مخفی کنید. اگر ISP شما نمی داند که شما در حال اجرای فرآیندهای تشنه منابع شبکه هستید، اتصال شما را قطع نمی کند.

بنابراین، شما باید یک VPN را فعال کنید و بازی را دوباره اجرا کنید. اگر نرخ پینگ کاهش یافت، VPN را فعال نگه دارید. اگر نه، تغییر را برگردانید.

آیا در حال حاضر VPN را در حین بازی فعال کرده اید؟ اگر چنین است، باید آن را خاموش کنید. هنگامی که از VPN استفاده می کنید، ترافیک از طریق یک سرور راه دور هدایت می شود و روند ارتباط بین سرورها را طولانی می کند. این باعث کاهش سرعت و تاخیر در پاسخ می شود.

با توجه به این موضوع، اگر VPN از قبل فعال است، باید VPN را در دستگاه خود غیرفعال کنید. اگر پینگ را بدتر کرد، می توانید دوباره آن را روشن کنید.

 

5. بازی را خارج از ساعات معمولی انجام دهید

چهار ساعت که مناطق زمانی مختلف را نشان می دهد

برخی از بازی ها هستند که سرورهای آنها در ساعات خاصی از روز شلوغ می شود، اما در بیشتر بازی های آنلاین اینطور نیست. بنابراین، برنامه‌ریزی ساعت‌های بازی خود برای زمان متفاوتی در طول روز ممکن است به شما کمک کند تا پینگ کمتری داشته باشید.

بهترین راه برای تعیین بهترین زمان برای انجام بازی، آزمون و خطا است. بنابراین، شما باید بازی را در ساعات مختلف در طول روز انجام دهید تا مشخص شود که چه زمانی پینگ کمترین مقدار است.

6. تنظیمات بازی را تغییر دهید

اگر هیچ یک از راه حل های ذکر شده در بالا به طور موثر پینگ را کاهش نداد، آخرین راه حل شما باید این باشد که تنظیمات بازی را به گونه ای تغییر دهید تا منابع به جای هدر رفتن برای فرآیندهای مورد نیاز استفاده شوند.

به عنوان مثال، کاهش تنظیمات گرافیکی ممکن است تأثیر منفی بر تصاویر شما بگذارد، اما تاخیر درک شده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. به همین ترتیب، اگر بازی شما به شما امکان کنترل کیفیت صدا، نرخ تازه سازی صفحه و تنظیمات مشابه را می دهد، حتما آنها را طوری تنظیم کنید که بازی شما روان اجرا شود.

بهترین تجربه بازی آنلاین را دریافت کنید

تاخیر شبکه و پینگ زیاد می تواند بازی را به یک کار سخت تبدیل کند. امیدواریم مقاله ما به شما درک بهتری از دلایل پینگ بالا داده باشد.

علاوه بر این، نکاتی که در مقاله ذکر کردیم به شما در کاهش قابل توجه پینگ کمک می کند. اگر اتصال اینترنت شما کند است و نمی توانید ISP خود را تغییر دهید، باید تنظیمات Wi-Fi خود را برای اطمینان از اجرای روان بازی بهینه کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *