مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چرا چاپگر من آفلاین است؟ (و چگونه آنرا آنلاین کنیم)

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

چندین دلیل ممکن است که چاپگر شما به صورت آفلاین نمایش داده شود. در بیشتر موارد، مشکل به راحتی قابل حل است، به شرطی که بدانید کجا باید جستجو کنید. در اینجا دلیل آفلاین بودن چاپگر شما و نحوه آنلاین کردن آن و چاپ مجدد است.

“چاپگر آفلاین” به چه معناست؟

یک عدد چاپگر

وقتی چاپگر به‌صورت آفلاین نشان داده می‌شود، به این معنی است که در حال حاضر از طریق کابل یا از طریق شبکه Wi-Fi به رایانه متصل نیست. نمی تواند با رایانه شما ارتباط برقرار کند و نمی تواند داده ها را برای چاپ دریافت کند.

مرتبط:نحوه تغییر نام چاپگر در ویندوز 11

در برخی موارد، این ممکن است به این دلیل باشد که چاپگر از بین رفته است یا یک نقص سخت افزاری داخلی دارد. خوشبختانه، این نوع شکست بحرانی غیرمعمول است و معمولاً دلیل ساده‌تری برای وضعیت آفلاین وجود دارد.

با انجام اصلاحات در اینجا، می توانید به سرعت علل رایج آفلاین بودن چاپگر را از بین ببرید. در کمترین زمان ممکن، چاپگر شما صفحاتی را که نیاز دارید تولید می کند.

لیست چاپگرها در ویندوز

کابل چاپگر یا اتصال بی سیم را بررسی کنید

مانند هر فرآیند عیب یابی، با ابتدایی ترین مراحل شروع کنید. اگر چاپگر مستقیماً به رایانه شما متصل است، بررسی کنید که کابل محکم وصل شده باشد و نشکن باشد. اگر کابل چاپگر خرد شده اما در غیر این صورت کامل به نظر می رسد، همچنان ممکن است در داخل پوشش محافظ بیرونی شکسته شود.

اگر مشکلی به نظر می رسد یا اگر محکم به پورت USB چاپگر یا رایانه وصل نمی شود، کابل را تعویض کنید.

اگر چاپگر بی سیم است، مطمئن شوید که به همان شبکه Wi-Fi رایانه متصل است. سعی کنید اتصال بی سیم را با جدا کردن آن از شبکه و سپس وصل مجدد دوباره آن را به روز کنید.

مرتبط:نحوه اضافه کردن چاپگر در ویندوز 11

اگر اخیراً شبکه ای را که چاپگر به آن متصل است تغییر داده اید، ممکن است لازم باشد تنظیمات Wi-Fi چاپگر را بازنشانی کنید. در اکثر چاپگرهای بی سیم می توانید با نگه داشتن یک دکمه یا ترکیبی از دکمه ها، تنظیمات Wi-Fi را به حالت پیش فرض بازگردانید. وب سایت سازنده را برای فرآیند صحیح چاپگر خود بررسی کنید.

چاپگر و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید

توصیه های مورد علاقه برخی از خطوط پشتیبانی فنی ممکن است تنبل به نظر برسد، اما خاموش و روشن کردن دستگاه می تواند بسیاری از خطاهای ساده را برطرف کند.

هم چاپگر و هم کامپیوتر را خاموش کنید. سپس رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و پس از اتمام بوت شدن رایانه، چاپگر را روشن کنید.

 

پیام های خطا را در چاپگر بررسی کنید

یک چراغ خطای قرمز در چاپگر اداری.

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، بررسی کنید که آیا پیام های خطا قابل مشاهده است یا خیر. ممکن است نمادهای خطا در کنار، یا به جای آن، صفحه‌ای وجود داشته باشد که می‌تواند به مشکل خاصی اشاره کند.

اگر مطمئن نیستید که کد خطا، نماد یا چراغ به چه معناست، برای اطلاعات به وب سایت سازنده چاپگر مراجعه کنید.

پاک کردن همه کارها از صف چاپ

کارهای چاپی صف کارهای چاپی هستند که ردیف شده و آماده اجرا هستند. اگر یک کار چاپ ناموفق باشد، می تواند در صف قرار گیرد و از تکمیل کارهای چاپ بعدی جلوگیری کند. این ممکن است گاهی اوقات باعث شود رایانه شما فکر کند که چاپگر متصل نیست.

در ویندوز، می‌توانید صف چاپ را از نمایشگر وضعیت چاپگر در سینی سیستم مشاهده و پاک کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات > دستگاه‌ها > چاپگرها و اسکنرها را باز کنید، چاپگر خود را انتخاب کنید و روی «Open Queue» کلیک کنید. در هر نقطه از پانل صف چاپ کلیک راست کرده و گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید.

گزینه ای برای لغو اسناد در صف چاپ

اگر از Mac استفاده می کنید، روی نماد چاپگر در Dock کلیک کنید و Jobs > My Jobs را انتخاب کنید. سپس می‌توانید یک کار چاپ را با انتخاب آن و انتخاب «حذف» حذف کنید.

مطمئن شوید که چاپگر در حالت آفلاین نیست

در ویندوز، چاپگر را می توان به صورت دستی در حالت آفلاین قرار داد. اگر چاپگر از طریق یک شبکه محلی به اشتراک گذاشته شده است، تغییر این تنظیم مانع از استفاده دیگران از آن می شود.

بررسی اینکه آیا وضعیت چاپگر قبلاً به حالت آفلاین تغییر کرده است ساده است. در ویندوز، همانطور که در بالا توضیح داده شد، صف چاپ را باز کنید. روی منوی “Printer” کلیک کنید و مطمئن شوید که “Use Printer Offline” انتخاب نشده است.

منوی چاپگر در صف چاپ

اگر اینطور است، آن را بردارید و دوباره چاپ کنید.

عیب‌یابی چاپگر را اجرا کنید

شاید با توجه به رایج بودن مشکلات چاپگر، ویندوز یک عیب‌یابی چاپگر اختصاصی دارد. این را می توانید در Settings > Update & Security > Troubleshoot در ویندوز 10 پیدا کنید. در ویندوز 11 به Settings > System > Troubleshoot > Other Trouble-shooters. بروید.

 

نرم افزار/فریمور چاپگر را به روز کنید

اگر از نرم‌افزار چاپی استفاده می‌کنید که به همراه چاپگر ارائه شده یا بعداً دانلود شده است، مطمئن شوید که به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده است.

ممکن است بتوانید از داخل نرم افزار به روز رسانی کنید. اگر نه، وب سایت سازنده را برای نصب به روز رسانی نرم افزار بررسی کنید.

در آنجا ممکن است به‌روزرسانی‌های میان‌افزار موجود از سازنده را نیز بیابید. Firmware نرم افزار دائمی نصب شده روی یک دستگاه است که به آن امکان می دهد به درستی کار کند. این با نرم افزار چاپ نصب شده بر روی رایانه شما متفاوت است. سفت‌افزار خراب یا قدیمی در چاپگر شما می‌تواند باعث گیر کردن آن در حالت آفلاین شود.

اسپولر چاپ را در ویندوز مجدداً راه اندازی کنید

اسپولر چاپ یک جزء سیستمی است که کارهای چاپی را به طور موقت در حافظه ذخیره می کند. اگر این سرویس کار خود را متوقف کند، می تواند باعث شود که چاپگر به عنوان آفلاین نشان داده شود.

برنامه Services را جستجو کرده و باز کنید. در Local Services، به پایین بروید تا زمانی که Print Spooler را در لیست خدمات پیدا کنید. باید در ستون وضعیت به صورت Running نشان داده شود. روی آن کلیک راست کرده و از منوی زمینه گزینه Restart را انتخاب کنید.

سرویس اسپولر چاپ در برنامه خدمات

چاپگر را حذف و دوباره نصب کنید

اگر هیچ یک از مراحل قبلی جواب نداد، وقت آن است که چاپگر را به طور کامل حذف کنید. سپس می توانید آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید و دوباره آن را از ابتدا نصب کنید.

در Windows، Settings > Devices > Printers and Scanners را باز کرده و دستگاه را انتخاب کنید. روی «حذف دستگاه» کلیک کنید. اکنون نرم افزار چاپ نصب شده همراه دستگاه را حذف نصب کنید.

در Mac، روی منوی Apple > System Preferences > Printers and Scanners کلیک کنید. چاپگری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی دکمه منهای کلیک کنید تا حذف شود.

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، معمولاً می توانید از آن برای رفتن به گزینه تنظیم مجدد استفاده کنید. چاپگرهای بدون نمایشگر باید یک فرآیند جایگزین برای انجام بازنشانی کارخانه ای داشته باشند. برای یادگیری روش دقیق چاپگر خود باید وب سایت سازنده را بررسی کنید.

اکنون چاپگر را طوری نصب کنید که گویی جدید است، طبق دستورالعمل های سازنده.

 

اگر چاپگر شما پس از انجام تمام رفع‌های اینجا هنوز آفلاین است، ممکن است به این معنی باشد که مشکل جدی‌تری وجود دارد. دفترچه راهنما را برای مارک و مدل دقیقی که دارید به صورت آنلاین پیدا کنید و مطمئن شوید که هیچ راه حل خاصی برای آن چاپگر وجود ندارد. همچنین می توانید به صورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا شخص دیگری با مدل شما چنین مشکلی را تجربه کرده است یا خیر.

اگر حتی آن هم جوابی نمی دهد، ممکن است زمان خرید یک چاپگر جدید فرا رسیده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا