مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چرا گاهی اوقات گوشی هوشمند من انگشت من را تشخیص نمی دهد؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

فشار دادن بیشتر کمکی نمی کند، اما این نکات مفید خواهند بود.

اثر انگشت روی گوشی هوشمند

اگر انگشتان شما خیلی خشک یا پینه بسته هستند، صفحه نمایش گوشی هوشمند شما نمی تواند آنها را تشخیص دهد. مرطوب کردن ممکن است کمک کند، و می توانید حساسیت صفحه نمایش لمسی را در برخی از تلفن ها افزایش دهید.

آیا از اینکه صفحه گوشی شما به طور مداوم انگشت شما را ثبت نمی کند ناامید هستید؟ در اینجا دلیل و آنچه می توانید در مورد آن انجام دهید.

صفحه نمایش گوشی های هوشمند چگونه کار می کنند؟

برای درک اینکه چرا گوشی هوشمند شما انگشتان شما را به درستی تشخیص نمی دهد، ابتدا به نحوه عملکرد صفحه نمایش گوشی کمک می کند.

آیا آهنربا واقعاً می تواند به تلفن یا رایانه من آسیب برساند؟

تلفن‌های هوشمند مدرن (و همچنین تبلت‌ها، نمایشگرهای هوشمند و اکثر دستگاه‌های صفحه لمسی که با آنها تعامل دارید) صفحه نمایش خازنی دارند. در زیر لایه محافظ صفحه نمایش یک لایه الکترود شفاف وجود دارد.

انگشت شما رسانای الکتریکی است و وقتی صفحه را لمس می کنید، الگوی الکتریکی لایه الکترود را تغییر می دهد. این لایه عمل آنالوگ لمس صفحه نمایش را به یک سیگنال دیجیتال تبدیل می کند (به همین دلیل است که گاهی اوقات لایه را “دیجیتایزر” می نامند).

نکته جالب در مورد صفحه‌نمایش‌های خازنی، به‌ویژه صفحه‌های حساس در گوشی‌های هوشمند، این است که از نظر فنی نیازی به لمس صفحه نمایش برای فعال کردن دیجیتایزر ندارید، آنها فقط به این ترتیب کالیبره شده‌اند.

ماتریس الکترود آنقدر حساس است که می‌تواند انگشت شما را حتی قبل از لمس شیشه تشخیص دهد، اما مهندسان نرم‌افزار پشت سیستم عامل گوشی شما حساسیت را تغییر می‌دهند تا زمانی که انگشت شما واقعاً صفحه را لمس نکند، دیجیتایزر پاسخ نمی‌دهد. این یک تجربه کاربری طبیعی تر ایجاد می کند و خطاهای ورودی و ناامیدی کاربر را کاهش می دهد.

پس چرا گاهی انگشت من کار نمی کند؟

مکانیک صفحه نمایش لمسی در راه نیست، اجازه دهید در مورد اینکه چرا انگشت شما روی صفحه لمسی شما کار نمی کند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید صحبت کنیم.

دو عامل اصلی پوست خشک و پینه های ضخیم هستند. اولین علت شایع ترین است. اگر پوست شما بسیار خشک است، سطح پوست نسبت به زمانی که به خوبی مرطوب شده بود، بار الکتریکی کمتری را حمل می کند.

به همین دلیل است که ممکن است متوجه شوید که تلفن شما در تابستان به لمس شما خوب پاسخ می دهد، اما در زمستان، به نظر می رسد تلفن شما به طور نامنظم به لمس شما پاسخ می دهد. رطوبت کم هوای زمستانی همراه با اثرات خشک شدن گرمای اجباری هوا می تواند دستان شما را خشک کند. افرادی که در آب و هوای خشک مانند جنوب غربی آمریکا زندگی می کنند ممکن است متوجه شوند که در طول سال از این مشکل رنج می برند.

یکی دیگر از علل شایع مشکلات صفحه نمایش لمسی خازنی، پینه بستن انگشتان است. اکثر مردم پینه‌هایی روی نوک انگشتان خود ندارند که به اندازه کافی ضخامت داشته باشند که باعث ایجاد مشکل در صفحه نمایش گوشی‌شان شود. اما اگر سرگرمی‌های شما (مثل نواختن گیتار یا صخره‌نوردی) یا شغلتان (مانند نجاری یا مشاغل دیگر) انگشتانتان را بی‌خبر کند، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

چه کاری می توانم در مورد آن انجام دهم؟

اگر مشکل شما فقط خشکی دست است، راه حل ساده این است که دستان خود را مرطوب نگه دارید. می‌توانید در طول روز از یک مرطوب‌کننده معمولی دست استفاده کنید تا پوست خود را هیدراته نگه دارد.

اگرچه اگر دوست ندارید مکرراً از کرم دست استفاده کنید یا این احساس را دوست ندارید، ممکن است از کرم دست شبانه استفاده کنید تا بتوانید در هنگام خواب مرطوب کننده جدی انجام دهید و از احساس چربی دست در طول روز جلوگیری کنید.

اگر مشکل شما پینه‌ها است و خیلی ضخیم نیستند، ممکن است متوجه شوید که مرطوب‌کننده مؤثر است. اگر واقعاً ضخیم هستند و مرطوب‌کننده کمکی نمی‌کند، احتمالاً باید آن‌ها را با صاف کردن آن‌ها با سنگ پا نازک کنید.

برای افرادی که نمی‌خواهند پینه‌های خود را جدا کنند (بعد از اینکه همه پینه‌های نوازندگی گیتار هم به سختی به دست می‌آیند و هم برای محافظت از انگشتان شما در حین نواختن مفید هستند) برخی از تلفن‌ها گزینه‌ای برای تنظیم حساسیت دیجیتایزر دارند. به عنوان مثال، برخی از گوشی های سامسونگ در منوی تنظیمات گزینه ای برای تنظیم حساسیت در صورت استفاده از محافظ صفحه دارند.

کاری که این تنظیمات واقعا انجام می دهد این است که حساسیت دیجیتالیزر را افزایش می دهد تا اگر یک لایه اضافی بین صفحه و انگشت شما وجود داشته باشد، انگشت شما را بهتر تشخیص دهد – به جز، در این مورد، شما آن را روشن می کنید زیرا لایه اضافی یک لایه است. بی احساس در نوک انگشت شما

و سلام، اگر علیرغم تمام تلاش‌هایتان برای مرطوب کردن و فشرده کردن پینه‌های پینه‌تان روی گوشی، همچنان از انگشتان بدتان متنفر است، همیشه می‌توانید یک قلم کوچک دستی داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *