مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چرا یک ماشین نتیجه معکوس می گیرد؟

چرا یک ماشین نتیجه معکوس می گیرد؟ اگر چیزی شنیده‌اید که هنگام پیاده‌روی در یک خیابان شلوغ شبیه صدای شلیک گلوله باشد و از سلاح گرم نباشد، احتمالاً صدای شلیک یک ماشین را شنیده‌اید.

چرا یک ماشین نتیجه معکوس می گیرد؟ (4 علت شایع)

اگر در کنار درگ هستید و به ماشین‌های تیونر نگاه می‌کنید، ممکن است فقط یک *پاپ* منفرد، مجموعه‌ای از پاپ‌ها و به دنبال آن صدای تروق یا یک رشته بلند از صداهای بلند و سریع باشد.

یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد فایرهای معکوس این است که اگر شب باشد، حتی ممکن است آتش از پشت سیستم اگزوز خود را مشاهده کنید.

بک فایر چیست؟

آتش معکوس زمانی ایجاد می شود که سوخت نسوخته هنوز در سیستم اگزوز شما تا حد اشتعال گرم شود و باعث انفجار در نقطه ای شود که در موتور شما نیست.

این انفجار همان چیزی است که هنگام شتاب گیری، کاهش سرعت، یا هنگام استارت زدن خودرو برای اولین بار در یک صبح سرد باعث ایجاد صدای ترکیدن می شود.

هنگامی که سوخت بیش از حد داغ می شود، دقیقاً مانند کوکتل مولوتف منفجر می شود و حتی گاهی اوقات شعله های آتش را به سمت عقب ماشین شما می فرستد. (بچه ها، لطفاً در حین ممنوعیت آتش سوزی در نزدیکی مزرعه دچار فرسودگی نشوید)

چگونه صدای اگزوز خود را بلند کنیم

تیراندازی‌های معکوس کمی شبیه تیراندازی به نظر می‌رسند، و شاید برای اندازه‌گیری خوب، مقداری آتش بازی در آنجا پرتاب می‌شود. یک نتیجه معکوس خوب مانند شراب خوب است… باید بلند باشد، اما در جایی که پرده گوش دوستتان را بیرون می‌کنید، خیلی بلند نباشد.

اگر در حال کار بر روی تنظیم اتومبیل خود برای احتراق معکوس هستید، ممکن است کمی بیشتر از مقدار مورد نیاز برای احتراق معمولی سوخت داشته باشید تا مقدار اضافی از پشت سیستم اگزوز خود به بیرون پرتاب شود.

ممکن است وقتی پدال گاز را رها می کنید کمی سوزش داشته باشید که باعث افت دور در دقیقه شود، اما سوخت نسوخته در سیستم اگزوز جریان یابد. این حس شگفت انگیز *خراش*هایی را که می توانید از روی صندلی راننده بشنوید، در قلب شما باقی می گذارد.

هنوز مطمئن نیستید که نتیجه معکوس چگونه به نظر می رسد؟ این ممکن است کمک کند:

دلایل خرابی موتور

شماره 1 – شیرهای خمیده

دریچه های خم شده
دریچه های خم شده

در هر یک از سیلندرهای خود، معمولاً حداقل یک ورودی و یک سوپاپ خروجی خواهید یافت. این سوپاپ‌های ورودی باز و بسته می‌شوند تا سوخت و هوا وارد شوند، در حالی که دریچه‌های خروجی در پایان هر چرخه احتراق باز می‌شوند تا گازهای خروجی/گاز اضافی و سوخت خارج شوند.

مانند اکثر قطعات متحرک خودروی شما، این سوپاپ ها به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام بسته شدن، آب بندی خوبی ایجاد کنند تا کارآمدترین چرخه احتراق ممکن را تسهیل کنند. بنابراین، اگر کاسه نمد فرسوده شود یا سوپاپ ها خم شده باشند، در زمانی که شما نمی خواهید، آب بند دیگر از ورود سوخت به داخل سیلندر جلوگیری نمی کند.

بیشتر بخوانید: چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟ 12 نکته

حال، اگر سوخت بیش از حد در سیلندر در حین فشرده سازی باشد، سوخت نسوخته اضافی در گازهای خروجی خود خواهید داشت. اگر سوپاپ شما خم شده باشد، برخلاف مخلوط هوا/سوخت “غنی”، ممکن است این مقدار نامنظم باشد. خوشبختانه برای شما، علت خرابی شما احتمالاً خم نشدن دریچه‌ها است زیرا این یک تعمیر بسیار پرهزینه در مکانیک محلی شما است.

همچنین، از آنجایی که سوپاپ‌های خمیده معمولاً نتیجه یک مشکل زمان‌بندی موتور هستند، متوجه خواهید شد که تسمه یا زنجیر تایم شما قبل از اینکه سوپاپ‌های شما منجر به عواقب معکوس شود، شکسته شده است.

شماره 2 – زمان اشتعال بد

علائم بد کشش تسمه تایم
علائم بد کشش تسمه تایم

امیدواریم شمع‌های شما فقط زمانی روشن شوند که هر دو دریچه بسته باشند تا بتوانید کارآمدترین سوخت ممکن را داشته باشید.

با این حال، اگر زمان جرقه زنی شما خاموش باشد، زمانی که یکی از سوپاپ های شما هنوز باز یا بسته است، سوخت خود را می سوزانید و منجر به خروج نامتناسب سوخت از طریق سیستم اگزوز می شود.

اگر سوخت نسوخته زیادی دارید که از طریق هدرهای داغ شما حرکت می کند، آنها مشتعل می شوند و باعث ایجاد انفجار در سیستم اگزوز شما می شوند.

شماره 3 – مخلوط هوا / سوخت غنی

موتور در حال اجرا علائم غنی
موتور در حال اجرا علائم غنی

اگر سوخت بیش از حد در مخلوط هوا/سوخت خود دارید، به آن دویدن “غنی” می گویند. برای حفظ کارآمدترین احتراق در موتور خود، باید نسبت هوا به سوخت عالی را داشته باشید. اگر این را حفظ کنید، طول عمر موتور خود را بهبود می بخشید و هزینه کمتری برای شما در راه خواهد داشت.

با این حال، اگر نسبت هوا به سوخت بالایی داشته باشید، سوخت زیادی به داخل سیلندر می‌فرستید که منجر به سوختن ناقص می‌شود. مانند مثال های بالا، سوخت بیش از حد نسوخته باقی می ماند و از سوپاپ اگزوز خارج می شود. این سوخت اضافی در اگزوز شما مشتعل می‌شود و صدای *پاپ* بلندی ایجاد می‌کند که می‌توانید از صندلی راننده خود بشنوید.

هنگامی که این پاپ رخ می دهد، شما در حال ایجاد یک وقفه در جریان اگزوز هستید که به شما یک وقفه لحظه ای در شتاب می دهد، که قطعا می توانید آن را احساس کنید. ممکن است ماشین شما کند باشد و همچنین نتوانید در مسابقه خیابانی شرکت کنید. به یاد داشته باشید که یک موتور کارآمد روان است و یک موتور صاف سریع است.

شماره 4 – مخلوط هوا/سوخت بدون چربی

علائم بد انژکتور سوخت
علائم بد انژکتور سوخت

اگر انژکتورهای سوخت شما مسدود شده باشد، فیلتر بنزین شما کثیف باشد یا پمپ بنزین شما از کار بیفتد، احتمالاً دچار مشکل می شوید.

مخلوط هوا/سوخت “لاغر” در چرخه احتراق شما. منظور من از “لاغر”، هوای کافی برای سوزاندن تمام سوخت به موقع برای احتراق مناسب نیست.

همه چیز در مورد حفظ تعادل مناسب هوا، جرقه و سوخت است. اگر یکی از این عناصر به هیچ وجه کمبود داشته باشد، موتور شما چراغ چک موتور را پرتاب می کند و سوخت نسوخته اضافی از طریق سیستم اگزوز شما عبور می کند.

آیا بک فایر برای ماشین بد است؟

در هر وسیله نقلیه ای، هر چیزی خارج از مشخصات معمولی سازنده معمولاً عمر پیشرانه، سیستم تعلیق و قابلیت اطمینان شما را کاهش می دهد. به طور خاص، یک نتیجه معکوس بازده سوخت شما را کاهش می دهد، به این معنی که بدون صرف هزینه بیشتر در پمپ، نمی توانید به جایی که می خواهید برسید.

متأسفانه، یک فایر معکوس همچنین می تواند به مبدل های کاتالیزوری شما آسیب برساند و همچنین باعث از دست دادن برق شما می شود. این به مبدل کاتالیزوری شما آسیب می زند زیرا سوخت نسوخته اکنون به جای سوختن در داخل دیواره سیلندر، جایی که قرار است بسوزد، «گربه» شما را می سوزاند.

بیشتر بخوانید: 7 نکته برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد خودرو

با افزایش سرقت مبدل های کاتالیزوری، قیمت مبدل های کاتالیزوری جدید در سراسر ایالات متحده به شدت افزایش یافته است. به همین دلیل، شما می خواهید بهترین مراقبت از این جزء را تا حد ممکن انجام دهید.

اگر در شتاب بیش از حد واکنش معکوس داشته باشید، موتور شما فکر می کند که مشکلی وجود دارد (که وجود دارد) و شروع به کاهش قدرت موتور شما می کند. این یک مکانیسم ایمن است که ECU اتومبیل شما برای جلوگیری از هر گونه آسیب بیشتر که ممکن است با عواقب معکوس رخ دهد، اعمال می کند.

اگر علت خرابی خود را برطرف کرده اید و باید ECU ماشین خود را ریست کنید، این مقاله را بررسی کنید.

آیا آتش زدن خودرو غیرقانونی است؟

آیا قانونی است
آیا قانونی است

نتیجه معکوس خودرو به خودی خود غیرقانونی نیست زیرا در بیشتر موارد، شما کار اشتباهی انجام نداده اید و فقط سعی می کنید به کار خود برسید.

با این حال، اگر ماشین شما با صدای بلند یا بیش از حد واکنش معکوس می دهد، زیرا شما می خواهید و در حال ایجاد “آشفتگی” هستید، پلیس ممکن است کمی دقیق تر به شما نگاه کند.

علاوه بر این، اگر ماشین شما خیلی غنی است، مبدل های کاتالیزوری را سوخته است و دیگر آلاینده ها را دفع نمی کند، در این صورت یک ماشین غیرقانونی خواهید داشت.

چگونه اتومبیل خود را به نتیجه معکوس تبدیل کنید

حالا، اگر در مقاله به این نقطه رسیده اید، احتمالاً از علاقه مندان به اتومبیل هستید که می خواهید اتومبیل خود را به نتیجه معکوس بکشانید زیرا، بیایید با آن روبرو شویم، شلیک کردن شعله های آتش و ایجاد سر و صدا در هنگام رانندگی بسیار جالب است. .

در خودروهای قدیمی‌تر، می‌توانید ابتدا با اجازه دادن به موتور برای چند دقیقه گرم شدن و سپس خاموش کردن آن، نتیجه معکوس به آن بدهید. حالا با پای روی گاز و ترمز، موتور را روشن کنید و دور خوبی به آن بدهید! هنگامی که ماشین سعی می‌کند ترکیب هوا/سوخت را کامل کند، باید صدای بلند شدن را بشنوید.

راه دیگر این است که ماشین خود را به سرعت 60 مایل در ساعت برسانید و با استفاده از موتور سرعت خود را کاهش دهید. می توانید این کار را با تعویض دنده ای انجام دهید که یک دنده کمتر از دنده ای است که در حال حاضر در آن هستید. سپس اجازه دهید موتور و گیربکس سرعت شما را کاهش دهند. اگر از نزدیک گوش کنید، ممکن است صدای خروش و صدایی از سیستم اگزوز خود بشنوید.

اکنون، آخرین و سرگرم‌کننده‌ترین راه برای نتیجه معکوس خودرویتان این است که یک سیستم اگزوز با عملکرد مناسب و یک لحن ECU دریافت کنید تا ترکیب سوخت/هوا کم‌تر یا غنی‌تر باشد. به این ترتیب، می توانید میزان نتیجه معکوس را که از رانندگی با ماشین خود دریافت می کنید، کنترل کنید!

بیشتر بخوانید: علائم خرابی باتری خودرو : علائم و هزینه تعویض

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *