مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چه زمانی ماوس پد قدیمی خود را تعویض کنید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

استفاده از یک ماوس پد خوب باعث می شود وقت شما در رایانه بسیار لذت بخش تر شود. به علائمی توجه کنید که وقتی پد شما دیگر راحتی و کنترل مورد نیاز شما را فراهم نمی کند، از آنها عبور خواهیم کرد. در اینجا چیزی است که باید مراقب آن باشید.


یک سطح ناهموار

یکی از رایج‌ترین نشانه‌هایی که می‌گوید زمان استفاده از ماوس پد جدید فرا رسیده است، زمانی است که سطح دیگر صاف نیست. سعی کنید به یاد بیاورید که وقتی برای اولین بار آن را دریافت کردید چه حسی داشتید. اکنون، ماوس خود را در اطراف پد حرکت دهید و به احساس آن دقت کنید.

بهترین برندهای موس 2022 برای بازی

آیا نقاط خاصی وجود دارد که به نظر می رسد ناهموار است یا کشیدن روی آنها سخت تر است؟ آیا موس شما روی سطح می‌گیرد؟ اگر چنین است، ممکن است نیاز به تعویض باشد، اما ابتدا مطمئن شوید که لنت را تمیز کنید. ببینید آیا شستشو از شر لکه های زبر خلاص شده و سطح را دوباره صاف تر می کند یا خیر. اگر این کار نکرد، احتمالاً باید آن را جایگزین کنید.

به یاد داشته باشید که پد ماوس می تواند تجربه شما را در هنگام کار با ماوس، به خصوص موس های بازی، به طرز چشمگیری بهبود بخشد. این به ماوس اجازه می دهد تا به آرامی و با دقت بیشتری سر بخورد. بنابراین، اگر مدتی است که پد خود را در اختیار داشته اید و مانند گذشته صاف نیست، در تعویض آن تردید نکنید، زیرا بسیار مقرون به صرفه هستند.

آسیب ظاهری

یکی دیگر از علائم رایج برای تعویض پد ماوس زمانی است که آسیب آشکاری به آن وارد شده است. این شامل پارگی، سوراخ، خراش خشن، پوسته شدن لبه ها یا هر نوع آسیب فیزیکی دیگری به سطح است. شما نمی توانید این موارد را تعمیر کنید، اما حتی اگر بتوانید، تعویض کل پد بسیار ساده تر است.

 

استفاده از ماوس با این آسیب ها می تواند یک کابوس باشد. انجام این کار حتی ممکن است به مرور زمان به ماوس شما آسیب برساند، بنابراین ارزش ریسک کردن را ندارد. اگر می توانید مواد پایه را در زیر لایه بالایی پد خود ببینید، بلافاصله آن را بیرون بیندازید! خبر خوب این است که بیشتر لنت‌ها مقرون به صرفه هستند، بنابراین نیازی به هزینه زیادی برای تهیه یک پد جدید ندارید. به یاد داشته باشید که پارگی‌ها، خراش‌ها و سوراخ‌های کوچک می‌توانند تقریباً نامرئی باشند، اما همچنان ممکن است بر حرکت ماوس شما تأثیر بگذارند.

اگر آسیبی وجود دارد اما هنگام استفاده از ماوس واقعاً آن را احساس نمی‌کنید، مدتی دیگر روی پد نگه دارید. فقط زمانی از شر آن خلاص شوید که آسیب ها استفاده از آن را دشوار می کند.

تمیز کردن عمیق دیگر کمکی نمی کند

تمیز کردن عمیق ماوس پد قدیمی، حداقل برای مدتی، معمولاً مشکلات عملکرد را حل می کند. اما زمانی فرا می رسد که حتی یک شستشو یا شستشوی خوب دیگر می تواند به آن کمک کند. اگر همه چیز را امتحان کرده اید، از فرو بردن لنت در صابون ظرفشویی گرفته تا شستن سطح با برس تمیزکننده فایده ای نداشت، آن را در نظر بگیرید.

 

یک راه خوب برای تشخیص اینکه آیا تمیز کردن عمیق دیگر کمکی نمی کند این است که آیا لنت بعد از خشک شدن خشک و سفت می شود. این معمولاً به این معنی است که مواد در حال شکستن و از دست دادن خواص اصلی خود هستند، که می تواند باعث شود ماوس هنگام استفاده از آن گیر کند یا بچسبد. معمولاً وقتی پد ماوس را تمیز می‌کنید، نرم‌تر و صاف‌تر می‌شود، نه زبر و خشک.

ماوس پد کامپیوتر

ناخوشایند یا ناراحت کننده

اگر اغلب در حین حرکت یک ماوس پد با خود می آورید، یک ماوس کوچکتر معمولاً برای حمل راحت تر خواهد بود. با این حال، اگر در تنظیمات اصلی خود هستید که در آن بازی می‌کنید یا کار می‌کنید، یک ماوس پد بزرگ‌تر می‌تواند فضای و راحتی بیشتری را ارائه دهد. این به ویژه در بازی هایی که نیاز به انجام حرکات بزرگ و گسترده دارند، صادق است.

پد قدیمی و کوچک‌تر شما ممکن است زمانی که برای اولین بار آن را دریافت کردید اندازه مناسبی داشته باشد، اما نیازهای شما ممکن است تغییر کند. اگر پد ماوس فعلی شما باعث ناراحتی شما می شود زیرا فضای کافی برای حرکت در اختیار شما قرار نمی دهد، آن را با یک ماوس بزرگتر جایگزین کنید. اما به جای بیرون ریختن آن، آن را برای نگهداری دور نگه دارید.

برعکس، اگر در ابتدا یک ماوس پد بزرگ خریداری کردید که دیگر مناسب میز یا فضای کاری شما نیست، بهتر است آن را با یک ماوس کوچکتر جایگزین کنید تا برش دهید. برش دادن آن به اندازه‌ای که نیاز دارید، لبه‌ای زشت و ناهموار را برای شما به ارمغان می‌آورد که در نهایت استفاده از آن ناراحت‌کننده خواهد بود. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است دوباره به یک پد ماوس بزرگ نیاز داشته باشید، بنابراین فعلاً آن را دور نگه دارید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *