مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟

چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟اکثر مردم زمان مناسبی را در وسایل نقلیه خود می گذرانند، زیرا آنها در تعطیلات، رفت و آمد به / از محل کار و انجام کارهای انجام می دهند. بنابراین، طبیعی است که کسی آرزو کند که این زمان تا حد ممکن خوشایند باشد. با این حال، شرایط کمی این تصور را به همان سرعتی که بوی بدی به وسیله نقلیه شما می‌رسد، خفه می‌کند.

چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟

در طیف بوهای نامطبوع، تعداد کمی به اندازه مشک کثیف اسپری اسکنک معده به هم می زند. شدت این بو از نسبتاً آزاردهنده تا کاملاً تهوع‌آور متغیر است و همیشه نشان می‌دهد که مقابله با آن بسیار ناامیدکننده است. همانطور که بیشتر افراد به خوبی می‌دانند، عطر یک اسکنک اغلب برای روزها یا حتی هفته‌ها بدون از بین رفتن باقی می‌ماند.

این سناریو دقیقاً بسیاری از رانندگان را به جستجوی ناامیدانه برای یافتن بهترین راه برای بخور دادن وسیله نقلیه خود می‌کشاند تا بوی معلق را از بین ببرند. خوشبختانه، با کمی عزم و صبر و حوصله، مطمئناً می توان موفق شد بوی زننده اسپری اسکنک را از وسیله نقلیه خود پاک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی خلاص شدن از شر بوی اسکانک از ماشین خود و همچنین همه چیزهایی که باید در مورد اسپری اسکانک به طور کلی بدانید، بخوانید.

از بین بردن بوی بد خودرو با چند راهکار

بیشتر وسایل نقلیه در طول عمر خود قربانی بوهای بسیار کمتر از خوشایند می شوند، خواه بوی کپک زدگی یا کپک از دریچه های شما باشد، بوی سوختگی، بوی قوی بنزین یا چیز دیگری. از این تعداد، تعداد کمی به اندازه اسکنک مشکل ساز هستند.

در حقیقت، یک وسیله نقلیه می‌تواند به طرق مختلفی با اسپری اسکنک آلوده شود که همه آنها به یک اندازه تشدید کننده هستند.

وسایل نقلیه معمولاً هنگامی که با یک اسکنک زنده هنگام عبور از جاده برخورد می کنند، به بوی اسکنک آلوده می شوند. اسکان ها بینایی ضعیفی دارند و اغلب بدون توجه به موارد اجتناب ناپذیر وارد ترافیک می شوند. این امر به ویژه در سفرهای شبانه صدق می کند، زیرا اسکنک ها عمدتاً در طبیعت شبانه هستند.

بیشتر بخوانید: 5 علت لاستیک سابی تایر خودرو (و نحوه جلوگیری از آن)

از بین بردن بوی بد خودرو با چند راهکار

از طرف دیگر، یک وسیله نقلیه همچنین می تواند در هنگام رانندگی بر روی یک اسکان مرده در جاده، به بوی اسنک آلوده شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، لاستیک‌های خودرو اغلب غدد رایحه یک اسکانک مرده را پاره می‌کنند و در نتیجه اسپری اسکانک فاسد زیر خودرو را می‌پوشانند.

در برخی موارد نادر، یک اسکنک یک وسیله نقلیه پارک شده را در خیابان اسپری می کند. باز هم، بینایی یک اسکنک بسیار ضعیف است و تشخیص منبع واقعی یک تهدید را برای آنها دشوار می کند. به این ترتیب، یک وسیله نقلیه اغلب به اشتباه به عنوان یک شکارچی تعبیر می شود و به طور کامل در فاصله کوتاهی اسپری می شود.

بوی بد را از ماشین پاک کنید

در واقع یک دلیل علمی برای بوی گندیده ای که همراه با اسپری یک اسکنک است وجود دارد. مایعی که در غدد بویایی یک اسکنک تشکیل می شود یک تیول است، به این معنی که در طبیعت مبتنی بر گوگرد است. همانطور که بیشتر افراد به خوبی می‌دانند، گوگرد خود دارای بوی قوی تخم مرغ گندیده است که اگر تهوع‌آور نباشد، بسیار قوی است.

با این حال، اسپری skunk بسیار غلیظ تر از بسیاری از مواد تیول است. این موضوع تند بودن بوی اسپری اسکنک را توضیح می دهد.

این بوی بسیار قوی است و ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به بسیاری از بوهای دیگر مبتنی بر گوگرد دارد. گاهی اوقات، بوی اسپری اسکنک می تواند آنقدر قوی شود که باعث سوزش بینی/چشم و تنگی نفس در اطرافیان شود.

بوی اسکانک چقدر ماندگار است؟

به طور کلی، در صورت عدم درمان، بوی اسپری اسکنک 14-21 روز یا تقریباً 2-3 هفته باقی می ماند. البته ماندگاری دقیق این بو اغلب به صورت موردی متفاوت است.

در صورت قرار گرفتن در معرض عناصری مانند باد و باران، بوی اسنک احتمالاً در عرض 2 هفته به سطوح غیرقابل تشخیصی از بین می رود. با این حال، این بو احتمالاً برای مدت طولانی تری در قسمت بیرونی وسایل نقلیه گاراژی که به ندرت رانندگی می شوند، باقی می ماند.

علاوه بر این، عطر اسکنک که برای مدت زمان طولانی تر درمان نشده باقی می ماند، درمان آن دشوارتر است. برعکس، اگر بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض اولیه درمان شود، اغلب از بین بردن این عطر بسیار کم دردسر است.

آیا بو به خودی خود از بین می رود؟

بوی بد بو خود به خود از بین می رود
بوی بد بو خود به خود از بین می رود

در صورت عدم درمان، بوی اسپری اسکنک خود به خود از بین می رود. با این حال، زمان قابل توجهی برای انجام این کار طول می کشد.

همانطور که در بالا ذکر شد، بوی اسپری اسکنک می تواند تا سه هفته باقی بماند، قبل از اینکه به حدی از بین برود که برای بینی انسان غیرقابل تشخیص شود. البته مدت زمان دقیق ماندگاری این بو بر حسب مورد متفاوت است.

به جز نوعی مداخله، مانند آنچه در زیر توضیح داده شده است، ترکیبات شیمیایی موجود در اسپری اسکنک باید با اکسیژن اشباع شوند تا واقعاً خنثی شوند. این به طور طبیعی زمانی رخ می دهد که هوا در اطراف یک سطح مشخص که با اسپری اسکنک آلوده شده است، در گردش است.

اگر ماشین شما بوی اسکان می دهد چه باید کرد؟

می‌توان برای از بین بردن بوی اسپری اسکنک به یکی از چندین راه، وسیله نقلیه خود را درمان کرد. با این حال، بخش عمده ای از این روش ها بر اساس ایده خنثی کردن بوی اسکنک در سطح مولکولی آن است.

با این وجود، برخی از این مروش ها کمی بهتر از بقیه کار می کنند. در زیر چندین مورد از بهترین روش ها برای خلاص شدن از شر بوی اسپری اسکنک آورده شده است.

شماره 1 – بوهای بیرونی را خنثی کنید

چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟
چرخ ماشین شستن

یکی از موثرترین راه‌ها برای از بین بردن بوی بد اسپری، تمیز کردن نمای بیرونی خودرو با فرمول سرکه مقطر/ مایع ظرفشویی است. از سرکه به آب به نسبت 1 به 1 استفاده کنید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید.

این مخلوط را در یک سمپاش پمپ یا سمپاش کوله پشتی (پس از اطمینان از اینکه سمپاش به طور کامل از هر محصول چمن و باغچه ای که ممکن است در آن وجود داشته باشد شسته شده است) ترکیب کنید. همچنین می‌توانید از یک بطری اسپری تمیز استفاده کنید، اما آماده باشید که انگشت ماشه‌ای خسته داشته باشید.

بیشتر بخوانید: 4 علائم خرابی پمپ تزریق ثانویه (و هزینه تعویض)

به طور آزاد به نیمه بیرونی یا بیشتر خودروی خود بمالید و اجازه دهید محلول حدوداً 5 دقیقه بماند. در آن زمان می توان آن را با شلنگ باغچه شستشو داد.

هنگام استفاده از این درمان، حتماً به زیرشاخه و چرخ های وسیله نقلیه توجه ویژه ای داشته باشید. برای بهترین نتیجه، چرخ ها و لاستیک های خود را با برس چرخ بشویید.

شماره 2 – فضای داخلی را تازه کنید

روکش و فرش ماشین را بشویید
روکش و فرش ماشین را بشویید

یکی از موثرترین راه‌ها برای از بین بردن بوی بد از داخل خودرو، استفاده از هیدروژن پراکسید، شامپو بچه و مخلوط آب است. این پراکسید هیدروژن را می توان با آب به نسبت 1 به 5 قبل از افزودن دوز سالم شامپو بچه مخلوط کرد.

فرش و اثاثه یا لوازم داخلی خودرو را با استفاده از این مخلوط کاملاً بشویید، قبل از اینکه اجازه دهید داخل خودرو در زیر نور مستقیم خورشید خشک شود و تمام شیشه‌ها به سمت پایین کشیده شده باشند.

در حالی که در آن هستید، می توانید داخل شیشه جلو و سایر پنجره ها را نیز تمیز کنید، زیرا بو می تواند تقریباً به هر سطحی بچسبد.

شماره 3 – کارهای پایانی

پس از تمیز کردن وسیله نقلیه خود همانطور که در بالا توضیح داده شد، می توان از خوشبو کننده های هوای داخلی برای پوشاندن بوی باقی مانده استفاده کرد. در بسیاری از موارد، هر بوی بدی که باقی می ماند مدت ها قبل از اینکه خوشبو کننده هوای مورد نظر قدرت خود را از دست بدهد، از بین می رود.

به همین ترتیب، یک ظرف کوچک زغال چوب یا یک جعبه جوش شیرین را می توان در جیب درب خودرو قرار داد تا به جذب هرگونه بویی که ممکن است باقی بماند کمک کند.

آیا کارواش اتوماتیک بو را از بین می برد؟

کارواش اتوماتیک
کارواش اتوماتیک

اگرچه ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، اما احتمالاً فقط کمی کمک خواهد کرد زیرا روغن های مزاحم روی سطح خودرو باقی می مانند. علاوه بر این، متصدیان کارواش و مشتریان پشت سر شما ممکن است از آوردن خودرویتان برای شستشو قدردانی نکنند.

در صورت امکان، روش شماره 1 بالا را در راحتی در مسیر خود دنبال کنید تا بهترین نتایج و کمترین میزان تابش نور را از دیگران دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: چرا ترمزهای شما دود می کنند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *