مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه از فیلترها و افکت های اینستاگرام بر روی عکس ها یا فیلم های خود استفاده کنید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر چیزی در مورد اینستاگرام می دانید، می دانید که به شما امکان می دهد انواع فیلترها را روی عکس های خود قرار دهید. اما فیلترها تنها ابزار ویرایش عکسی نیستند که اینستاگرام ارائه می دهد.

در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه افزودن فیلتر و افکت به پست های اینستاگرام خود آورده شده است.

 

نحوه استفاده از فیلترها در اینستاگرام

فیلترها پوشش های اولیه ای هستند که رنگ ها و سایه عکس های شما را تغییر می دهند. برخی ممکن است تصویر را روشن تر کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است سایه ها را تقویت کنند. برخی تمام رنگ ها را به طور کامل حذف می کنند و به عکس شما تغییر رنگ می دهند.

 

نحوه دریافت کد QR در اینستاگرام

 

هنگامی که عکس یا ویدیویی را در فید خود پست می کنید یا زمانی که به استوری اینستاگرام خود اضافه می کنید، می توانید از فیلترها استفاده کنید.

برای استفاده از فیلترها روی یک پست، روی نماد علامت مثبت در بالای صفحه اصلی یا نمایه خود ضربه بزنید، سپس روی ارسال ضربه بزنید. عکس یا ویدیویی را که می‌خواهید آپلود کنید انتخاب کنید و روی Next در بالا سمت راست ضربه بزنید.

به صفحه ای وارد خواهید شد که در آن می توانید انواع فیلترهای از پیش تعیین شده را به عکس خود اضافه کنید. روی هر یک از فیلترها ضربه بزنید تا آنها را روی پست قرار دهید و سپس دوباره روی فیلتر ضربه بزنید تا قدرت آن را مدیریت کنید. و اگر هیچ یک از فیلترهای موجود را نمی‌پسندید، می‌توانید روی Edit در پایین سمت راست ضربه بزنید تا فیلترهای خود را بسازید.

وقتی کارتان تمام شد، روی Next در بالا سمت راست ضربه بزنید تا پست فیلتر شده خود ذخیره شود.

تصویر صفحه فیلتر در اینستاگرام

افزودن فیلترها به استوری شما ساده‌تر است، اما کنترل زیادی به شما نمی‌دهد. ابتدا، یا با گرفتن یک عکس/فیلم جدید یا با آپلود چیزی از رول دوربین گوشی خود، یک داستان بسازید. وقتی در صفحه پیش‌نمایش هستید که به شما امکان می‌دهد استیکر و متن اضافه کنید، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید تا بین حدود ده فیلتر مختلف جابجا شوید.

 

نحوه استفاده از افکت ها در اینستاگرام

افکت ها با فیلترها بسیار متفاوت است. در حالی که فیلترها فقط رنگ‌ها را تغییر می‌دهند، جلوه‌ها جنبه‌های کاملاً جدیدی از برچسب‌ها گرفته تا انیمیشن‌ها را اضافه می‌کنند. اگر تا به حال از افکت‌ها در TikTok استفاده کرده‌اید، اینها یکسان هستند.

همچنین بر خلاف فیلترها، تنها زمانی که در حال ساخت استوری، ویدیوی Reels هستید، یا زمانی که از Instagram Live استفاده می کنید، می توانید از افکت ها استفاده کنید.

برای انجام این کار، اینستاگرام را باز کنید و انگشت خود را به سمت راست بکشید تا دوربین روشن شود. در پایین صفحه، در کنار دکمه ضبط، باید چند آیکون دایره‌ای با طرح‌هایی در داخل آن مشاهده کنید. اینها همه افکت‌ها هستند و می‌توانید روی هر کدام از آنها ضربه بزنید تا در پست خود قرار دهید.

افکت و فیلتر در اینستاگرام

 

اگر افکت‌های پیشنهادی را دوست ندارید، به سمت راست لیست بروید و روی حباب Browse effect ضربه بزنید. شما یک کتابخانه کامل از تمام افکت‌های اینستاگرام دریافت خواهید کرد که می‌توانید در آن اسکرول یا جستجو کنید.

نکته سریع: برخی از جلوه‌های واقعیت افزوده (AR) که محیط اطراف شما را اسکن می‌کنند، به دلیل قوانین محلی درباره AR در رسانه‌های اجتماعی، اگر در ایلینوی یا تگزاس زندگی می‌کنید، در دسترس نیستند.

استفاده از افکت و فیلتر در اینستاگرام

 

در هر زمان فقط می توانید از یک افکت استفاده کنید و نمی توانید آنها را با فیلترها ترکیب کنید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *