مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه از پخش صدا از طریق بلندگوهای مانیتور خود جلوگیری کنیم؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا از تعویض ورودی های صوتی ویندوز به بلندگوهای کوچک مانیتور خود خسته شده اید؟ در اینجا نحوه توقف آن آمده است.

یک عدد میز کامپیوتر به همرا مانیتور و اسپیکر

چرا استفاده از مانیتور ویندوز را متوقف کنید؟

اگر واقعاً از بلندگوهای کوچک در مانیتور خود استفاده می کنید، این مقاله برای شما مناسب نیست. و اگر مانیتور شما حتی بلندگو ندارد، خوب، این مقاله قطعاً برای شما مناسب نیست. (اما در هر صورت، برای یادگیری ترفندی برای کمک به یک دوست یا همکار، کنار هم باشید!)

از سوی دیگر، اگر اغلب از ویندوز ناامید هستید، ظاهراً بدون دلیل موجه، از هدفون یا بلندگوهای دسکتاپ خود به بلندگوهای داخلی کوچک در مانیتور رایانه خود تغییر دهید، این مقاله قطعاً برای شما مناسب است.

دلیل اینکه ویندوز این رفتار آزار دهنده را انجام می دهد، قول می دهیم واقعاً شما را آزار نمی دهد. ویندوز ضعیف تمام تلاش خود را می کند تا مطمئن شود زمانی که شما صدا می خواهید، صدا را دریافت می کنید.

بنابراین، برای مثال، اگر کابل صدا از پورت خارج شود یا باتری هدفون بلوتوث شما از بین برود، مشکلی وجود دارد، ویندوز تمام تلاش خود را می‌کند تا صدا را با جابجایی به گزینه خروجی صدای موجود دیگر ادامه دهد.

اگر از یک مانیتور با بلندگوهای داخلی استفاده می کنید، آن اسپیکرها می توانند بهترین گزینه بعدی باشند و ناگهان صدای پخش صدا را از طریق هدفون های زیبا یا بلندگوهای فانتزی خود نمی شنوید، بلکه از طریق بلندگوهای کوچک مانیتور می شنوید.

مرتبط:چگونه “Stereo Mix” را در ویندوز فعال کنید و صدا را از رایانه شخصی خود ضبط کنید

چگونه بلندگوهای مانیتور خود را در ویندوز غیرفعال کنیم

خوشبختانه، این یک راه حل آسان برای جلوگیری از نفوذ ویندوز (هر چند به معنای خوب) جریان صوتی شما است. این روی ویندوز 10، ویندوز 11 و نسخه های قدیمی تر ویندوز مانند ویندوز 7 کار می کند.

می توانید با استفاده از کادر جستجوی نوار وظیفه یا فشار دادن Windows + R برای باز کردن کادر اجرا، به منوی مورد نیاز خود بروید. mmsys.cpl را تایپ کنید تا پنجره ویژگی های چندرسانه ای “Sound” مورد نظر ما باز شود.

یا، اگر می‌خواهید به صورت دستی به آنجا بروید، می‌توانید به کنترل پنل و «سخت‌افزار و صدا» بروید، سپس در قسمت «صدا»، «مدیریت دستگاه‌های صوتی» را انتخاب کنید.

در هر صورت، پنجره ای مانند تصویر زیر خواهید دید. به پایین بروید تا مانیتور(های) خود را ببینید.

به سادگی بر روی هر مانیتوری که می خواهید به عنوان خروجی صدا غیرفعال شود کلیک راست کرده و گزینه Disable را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن اسپیکر مانیتور

اگرچه ممکن است غیرفعال کردن همه چیز به جز منبع صوتی واحدی که می‌خواهید وسوسه‌انگیز باشد، ما شما را تشویق می‌کنیم که فقط خروجی‌های صوتی را غیرفعال کنید، مانند مانیتور، که برای شما مشکل ایجاد کرده است. زیرا، صدای تجربه در اینجا، اگر همه چیز را غیرفعال کنید، ممکن است ماه‌ها بعد در جستجوی مقاله عیب‌یابی صدای ویندوز باشید.

اما، با غیرفعال بودن خروجی صدای مانیتور، فعلاً آماده هستید! دیگر خبری از تغییر ویندوز به بلندگوهای مانیتور شما نیست.

در مورد مانیتورها، اگر این مقاله شما را در مورد مال خود و اینکه چگونه چیزی کمی زیباتر می‌خواهید فکر می‌کنید، خوب دیگر زمانی مانند زمان حال نیست.

من از برخی از مانیتورهای پایه درجه «بهره وری» به مجموعه ای از مانیتورهای LG 27GL83 تغییر مکان دادم و نمی توانم در مورد ارتقاء مانیتورهای قدیمی گرد و غبار خود به مانیتورهایی با وضوح و نرخ تازه سازی بالاتر چیزهای خوبی بگویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *