مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه بررسی کنیم که کابل USB-C از شارژ سریع پشتیبانی می کند یا خیر

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

شارژ سریع یک افزونه نسبتاً اخیر به گوشی های هوشمند است که رایج شده است. برخی از دستگاه ها را می توان از 0 تا 100 در کمتر از یک ساعت شارژ کرد. این بسیار عالی است، اما فقط با هر کابل USB-C قدیمی کار نمی کند.

شخصی در حال وصل کردن کابل به گوشی

یک پورت USB معمولی حدود 2.5 وات برق به دستگاه متصل ارسال می کند. شارژ سریع این میزان را تا 15 وات در شارژر پایین افزایش می دهد، در حالی که برخی از آن ها تا 100 وات می رسند. اگر می‌خواهید از این سرعت‌های شارژ سریع‌تر استفاده کنید، باید مطمئن شوید که لوازم جانبی سازگار دارید.

این فقط کابل نیست

ابتدا باید اشاره کنیم که کابل USB-C تنها بخشی از معادله شارژ سریع است. آداپتور برق متناوب – یا “آجر شارژ” – همچنین باید از شارژ سریع پشتیبانی کند. یک کابل سازگار با شارژ سریع دستگاه شما را سریعتر از زمانی که از آداپتور برق متناوب استاندارد استفاده می کنید شارژ نمی کند.

اگر تلفن شما یکی از چندین استاندارد شارژ سریع را پشتیبانی می کند، احتمالاً با یک آداپتور AC و کابل ارائه شده است که آن را فعال می کند. اگر نه، می توانید بررسی کنید که دستگاه شما از کدام استاندارد شارژ سریع پشتیبانی می کند و لوازم جانبی سازگار را پیدا کنید.

 

آیا کابل من یک کابل شارژ سریع است؟

چند کار وجود دارد که می توانید برای بررسی اینکه آیا کابل های فعلی شما از شارژ سریع پشتیبانی می کنند یا خیر، انجام دهید. ابتدا باید با بررسی بسته بندی گوشی خود شروع کنید یا لیست را به صورت آنلاین پیدا کنید و ببینید چه چیزی در جعبه موجود است.

اگر تلفن شما دارای کابل USB-C با شارژ سریع است، مشخصات کابل روی جعبه یا آنلاین ذکر شده است. گاهی اوقات به سادگی می گوید “fast changing”. عبارات دیگری که باید جستجو کنید عبارتند از: «شارژ سریع تطبیقی»، «شارژ سریع» و «USB PD» یا «تحویل برق USB».

یکی دیگر از موارد آسان برای بررسی ضخامت کابل است. کابل‌های شارژ سریع کمی ضخیم‌تر از کابل‌های معمولی هستند، اما این همیشه قابل توجه نیست.

مرتبط:آیا طول کابل USB بر سرعت شارژ کردن تأثیر می گذارد؟

اگر می‌دانید که آداپتور برق متناوب از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از تلفن خود برای اطمینان از شارژ سریع کابل نیز استفاده کنید. iPhone و Android می‌توانند از برنامه‌ای به نام Ampere برای مشاهده اندازه‌گیری لحظه‌ای ولتاژ استفاده کنند. به دنبال 5 ولت، 9 ولت، 12 ولت یا بالاتر باشید. برخی از تلفن‌های اندرویدی «شارژ سریع» را روی صفحه قفل (نشان داده شده در زیر) قرار می‌دهند.

پیام شارژ سریع

متأسفانه، بیشتر کابل‌های USB-C برچسب شارژ سریع روی خود کابل ندارند. با این حال، ممکن است یکی را ببینید که دارای نماد رعد و برق یا حروف اول برای «شارژ سریع» است.

به طور کلی، چسبیدن به کابل‌ها و آداپتورهای USB-C که به‌طور خاص برای گوشی شما ساخته شده‌اند، یک قانون خوب است. در بیشتر موارد، این تضمین می کند که شما سریع ترین سرعت ممکن را دریافت می کنید. همه کابل‌های USB-C یکسان ساخته نمی‌شوند، بنابراین مراقب آنچه استفاده می‌کنید باشید. برای مشاوره خرید به راهنمای ما در مورد بهترین کابل های USB-C نگاهی بیندازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *