مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه درگاه شارژ آیفون خود را تمیز کنیم؟

اگر در اتصال یا شارژ آیفون خود با استفاده از درگاه لایتنینگ مشکل دارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آن را تمیز کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را با خیال راحت انجام دهید—و سایر مشکلات احتمالی را عیب یابی کنید.
 

ابتدا، مشکل کابل را پیدا کنید

 
پورت شارژ در پایین تمام آیفون های تولید شده از سال 2012، کانکتور لایتنینگ نام دارد. اگر سعی می کنید کابل لایتنینگ را وارد کنید و به نظر می رسد اتصال پوسته پوسته به نظر می رسد – اگر به آرامی به کابل یا تلفن ضربه بزنید، اتصال قطع می شود – یا تا آخر وارد نمی شود، مشکل می تواند از خود کابل یا پورت لایتنینگ آیفون شما باشد. .
برای اینکه ببینید کدام مولفه (تلفن یا کابل) باعث ایجاد مشکل شده است، یک کابل لایتنینگ شناخته شده را قرض بگیرید یا بخرید، آن را به آیفون خود وصل کنید و ببینید آیا مشکل اتصال همچنان ادامه دارد یا خیر.
اگر کابل جدید مشکل را برطرف کرد، پس کابل قدیمی شما خراب یا کثیف است. تماس های صاف را روی کابل لایتنینگ قدیمی با یک مداد پاک کن مالش دهید تا کثیفی و زباله پاک شود، سپس دوباره امتحان کنید. اگر این کار نکرد، باید یک کابل شارژ جدید بخرید.
اگر کابل جدید مشکل را حل نکرد، کانکتور آیفون شما مقصر است. یکی از مشکلات رایج آیفون‌ها این است که پرزهای جیب یا گرد و غبار در درگاه لایتنینگ به مرور زمان جمع می‌شوند و از نظر فیزیکی در اتصال کابل لایتنینگ اختلال ایجاد می‌کنند. خوشبختانه، همانطور که در زیر به آن خواهیم پرداخت، تمیز کردن پورت خودتان بسیار آسان است.

شروع به کار: آیفون خود را به طور کامل خاموش کنید

شارژر ایفون
برای تمیز کردن ایمن پورت لایتنینگ آیفون خود بدون ایجاد تصادفی شورت که ممکن است به گوشی شما آسیب برساند، مهم است که ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید. نحوه انجام این کار به نوع آیفون شما بستگی دارد:

در آیفون‌های بدون دکمه هوم:

دکمه کناری و دکمه افزایش یا کاهش صدا را برای حدود چهار ثانیه نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش کردن ظاهر شود.

در آیفون‌های دارای دکمه هوم و دکمه کناری:

دکمه کناری را برای چند ثانیه نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش کننده روی صفحه ظاهر شود.

در آیفون‌های دارای دکمه هوم و دکمه بالا:

دکمه بالا را فشار دهید و نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش کردن ظاهر شود.
هنگامی که نوار لغزنده “Slide to Power Off” روی صفحه ظاهر شد، آن را به سمت راست بکشید تا دستگاه شما خاموش شود.

خاموش کردن ایفون

بعد، یک خلال دندان چوبی را پیدا کنید و از آن استفاده کنید

پاک کردن جای شارژر
اکنون که آیفون شما خاموش است، به ابزار کوچکی نیاز دارید که بتواند در داخل پورت لایتنینگ گوشی شما قرار بگیرد بدون اینکه آسیبی به شما وارد کند. بر اساس تجربیات ما، در اینجا چیزی است که نباید برای تمیز کردن پورت لایتنینگ خود استفاده کنید:

بدون اقلام فلزی:

یک ابزار فلزی، مانند گیره کاغذ، می تواند به راحتی به پین های داخل کانکتور لایتنینگ آسیب برساند. همچنین ممکن است باعث ایجاد شورت های الکترونیکی شود که در صورت فراموش کردن خاموش کردن گوشی، ممکن است به گوشی شما آسیب برساند. اگر یک اتصال کوتاه را با ابزار فلزی راه اندازی کنید، راه اندازی مجدد آیفون شما معمولا مدار حفاظت را بازنشانی می کند.

بدون هوای فشرده:

سال ها پیش سعی کردیم از هوای فشرده برای تمیز کردن پورت لایتنینگ استفاده کنیم، اما نتیجه معکوس داشت. گرد و غبار داخل آیفون را پشت صفحه نمایش می‌فرستد که پاک کردن آن بدون جدا کردن کل آیفون غیرممکن بود.
ما متوجه شدیم که یک خلال دندان چوبی بهترین عملکرد را دارد: الکتریسیته را رسانا نمی‌کند، بنابراین نمی‌تواند باعث اتصال تصادفی شود، و به اندازه‌ای نرم است که خطر آسیب رساندن به پین‌های رابط داخل پورت لایتنینگ را کاهش دهد.
برای شروع، خلال دندان را به آرامی در پورت لایتنینگ در پایین آیفون خود قرار دهید. آن را به جلو و عقب حرکت دهید، سپس سعی کنید پرز یا گرد و غبار را خارج کنید. همانطور که خلال دندان را حرکت می دهید، سعی کنید آن را در مرکز درگاه (بین جلو و پشت آیفون) نگه دارید تا از آسیب دیدن پین های واقع در قسمت پایین کانکتور (به سمت پشت گوشی) جلوگیری کنید.
دقت کنید که از نیروی زیاد با خلال دندان استفاده نکنید. اگر خیلی زبر هستید، ممکن است تکه‌های خلال دندان شکسته شود، که باعث ایجاد دردسر بیشتر از پرزهایی می‌شود که می‌کنید.
وقتی کارتان تمام شد، به آرامی پرزها را پاک کنید و آیفون را با فشار دادن و نگه داشتن دکمه بالا یا کناری روشن کنید تا لوگوی اپل را در مرکز صفحه ببینید. سعی کنید یک کابل لایتنینگ با کارکرد شناخته شده را وارد کنید و ببینید آیا اتصال محکمی دارید یا خیر. اگر باز هم کار نمی کند، ممکن است بخواهید آیفون را خاموش کنید و پورت را بیشتر تمیز کنید. اما اگر همه چیز خوب است، شما خوب هستید!

یک جایگزین پشتیبان: شارژ بی سیم

اگر پورت شارژ آیفون خود را تمیز کرده اید و هنوز به درستی کار نمی کند، ممکن است بخواهید برای کمک با سرویس اپل تماس بگیرید. آنها می توانند آیفون شما را با هزینه ای تعمیر یا تعویض کنند.
در همین حال، اگر در تنگنا هستید و نیاز به شارژ کردن آیفون خود دارید، می‌توانید از روش شارژ بی‌سیم مانند Qi (پشتیبانی شده در آیفون 8 و بالاتر) یا MagSafe (آیفون 12 و بالاتر) استفاده کنید. برای این کار به پد شارژ Qi یا شارژر MagSafe مناسب نیاز دارید. موفق باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *