مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه در CS:GO پیشرفت کنیم – 10 نکته موثر برای تبدیل شدن به بازیکن بهتر

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

CS:GO یک بازی به سادگی دویدن و تیراندازی نیست، مهارت های پیچیده تری وجود دارد که برای تبدیل شدن به یک بازیکن کامل باید به آنها تسلط داشت.
هر بازیکنی برای اینکه در بازی بهتر شود باید سخت تمرین کند و این مهارت ها را اصلاح کند.


در اینجا ده نکته مؤثر وجود دارد که مطمئناً به شما کمک می کند تا در CS:GO پیشرفت کنید، صرف نظر از اینکه مبتدی هستید یا صرفاً تلاش می کنید بهتر شوید.

مرتبط:تراست فکتور در بازی csgo

CS:GO مانند هر بازی تیراندازی آنلاین دیگری ممکن است یک بازی کاملاً ساده به نظر برسد، فقط می دوید و به سمت دشمنان یا هم تیمی ها شلیک می کنید. اما در واقعیت، تسلط بر این کنترل‌های معمولی زمان می‌برد، یادگیری CS:GO ممکن است آسان باشد، اما یکی از پیچیده‌ترین تیراندازهای تاکتیکی در جهان است. بازی بسیار بیشتر از دویدن در اطراف و تیراندازی است، بازیکنان برای تبدیل شدن به بازیکن بهتری باید فراخوانی نقشه، کنترل‌های اسپری، ترکیب ابزارها و بسیاری مهارت‌های دیگر را بیاموزند. سخت کوشی و ثبات زمانی که صحبت از اصلاح این مهارت ها می شود، کلیدی است که به طور خودکار به بهبود گیم پلی و رتبه بالاتر ترجمه می شود.

مرتبط:نحوه رفع بن در بازی csgo

همه کسانی که مصمم به پیشرفت در CS:GO هستند، صرف نظر از اینکه بازیکنان مبتدی یا با تجربه باشند، می توانند این مجموعه از 10 نکته موثر را دنبال کنند که مطمئناً آنها را به بازیکن بهتری در Counter-Strike تبدیل می کند.

مرتبط:چیت بازی csgo

 

10 نکته موثر برای تبدیل شدن به یک بازیکن بهترCS:GO

 

10. سلاح های هسته اصلی

مهمترین چیز در CS:GO تیراندازی است. برای تیراندازی اجزای مختلفی مانند هدف گیری، کنترل پس زدن، ضربه زدن و اسپری کردن وجود دارد. همانطور که گفته شد، تسلط بر همه اینها برای هر سلاحی که در CS:GO وجود دارد، بسیار زمان می برد.

پوستر بازی csgo

بنابراین، به جای اینکه یک جک از همه تجارت ها باشید و در هیچکدام استاد نباشید، سعی کنید رویکرد واقع بینانه تری داشته باشید و فقط سلاح هایی را تمرین کنید که تمایل دارید بیشتر از آنها استفاده کنید. این ترکیب سلاحی است که به نفع اکثر بازیکنان است،

تپانچه: Five-SeveN (CT)، Tec-9 (T)، P250 (هر دو)

تفنگ ها: AK-47 (T)، M4A4 یا M4A1-S (CT)

اینها پر استفاده ترین سلاح ها در CS:GO هستند که تقریباً در تمام مراحل بازی و در همه موقعیت ها قابل اجرا هستند. تسلط بر این سلاح ها شما را به بازیکنی قدرتمند تبدیل می کند که می توانید در مقابل آن قرار بگیرید و به طور خودکار شما را به بازیکنی قابل اعتمادتر و ثابت تبدیل می کند.

9. هدف گیری پادشاه است

هدف گیری چیزی است که مستقیماً تیراندازی شما را بهبود می بخشد و به طور مثبت به آن می افزاید و برتری شما را با هر سلاحی که به کار می گیرید تقویت می کند. برخلاف کنترل اسپری، هدف عمدتاً در بین سلاح‌های مختلف ثابت است، اگر بازیکنی با سلاحی با دامنه برخورد کند ممکن است متفاوت باشد، در غیر این صورت اصول اساسی در همه سلاح‌ها مشابه است.

تمرین ایم در csgo

بازیکنان می توانند با صرف زمان کمی در جلسات تمرین انفرادی قبل از پرش به مسابقه رقابتی، هدف خود را بهبود بخشند. آنها می توانند هر یک از چندین نقشه جامعه را که به طور خاص برای بهبود هدف ساخته شده است، امتحان کنند، در مقابل ربات ها تمرین کنند تا فقط روی هدف خود تمرکز کنند، و در نهایت مرگ مسابقه را انجام دهند تا هدف بهبود یافته خود را در زمان واقعی امتحان کنند.

8. بین Burst و Tap Fire تفاوت قائل شوید

در حالی که ممکن است در مورد اسلحه های جانبی مانند تپانچه، این یک ضرورت نباشد، اما مطمئناً هنگام صحبت در مورد پرکاربردترین و اصلی ترین سلاح بازی – تفنگ ها بسیار مهم است. یک AK-47 یا M4A4، یک بازیکن خوب همیشه می داند که چه زمانی با تفنگ های خود اسپری کند و چه زمانی به راحتی به دشمن ضربه بزند.

این دوباره چیزی است که می‌توان روی نقشه‌های جامعه خاص و مسابقات مرگ تمرین کرد، اما مؤثرترین راه برای تمرین این مهارت، تنظیم مناسب 5v5 است، بنابراین حالت بازی بدون رتبه‌بندی جدید اضافه شده در واقع برای این کار عالی است.

به عنوان یک قاعده انگشت شست، بازیکنان باید هنگام رویارویی با یک دشمن منفرد در برد میانی بلند، ضربه زدن را انتخاب کنند، اما زمانی که از نزدیک هستند، اسپری کردن بسیار مؤثرتر است. از سوی دیگر، در صورت برخورد با چند دشمن، معمولاً اسپری حالت ارجح است.

7. بعد از هر مبارزه دکمه R را فشار ندهید

این یک عادت بسیار بد است، عادتی که بازیکنان FPS باید از زمانی که بازی CS:GO را شروع می کنند، از آن اجتناب کنند. به طور ناخودآگاه، بازیکنان معمولاً عادت دارند سلاح های خود را بعد از هر زد و خورد یا کشتن دوباره بارگیری کنند، این در بیشتر موارد معکوس و کاملاً خطرناک است.

بازیکنان اغلب هنگام بارگیری مجدد سلاح های خود غافلگیر می شوند و معمولاً نمی توانند چیزی جز صرفا تسلیم شدن انجام دهند. چنین موقعیت‌های تاسف‌باری 100% قابل اجتناب هستند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که گلوله‌های خود را ذخیره کنید و فقط در مواقع ضروری یا زمانی که می‌دانید محیط اطرافتان کاملاً واضح است، دوباره آن را بارگیری کنید.

6. نقشه One CS:GO را قبل از رفتن به بعدی یاد بگیرید

CS:GO بازیکنی را مجبور به بازی تصادفی نقشه نمی‌کند، به آن‌ها این امکان را می‌دهد که روی هر نقشه‌ای که می‌خواهند بازی کنند. از این توانایی برای بهبود به عنوان یک بازیکن استفاده کنید، همه نقشه ها را چند بار بازی کنید و ببینید کدام یک برای شما مفید است. سپس فقط آن نقشه ها را تمرین کنید و قبل از رفتن به نقشه بعدی، تک تک چیزهایی را که ارائه می دهد یاد بگیرید.

اگر در حال شروع کار هستید، پیشنهاد می کنیم با یادگیری این 3 نقشه شروع کنید.

Dust2 , Mirage ,Inferno

اینها رایج ترین نقشه های بازی هستند و یادگیری آنها بسیار آسان تر از بقیه خواهد بود. همه چیز در مورد این نقشه ها از جمله Callouts، Utility Lineups، Executes، Pre-Aim، Rotation Timings و حتی رایج ترین اشکالات را در اختیار داشته باشید.

 

5. صدا همه چیز است، گوش دادن را یاد بگیرید

در CS:GO مهمترین چیز صدا است، تمام اطلاعات کلیدی مربوط به دشمنان را در اختیار شما قرار می دهد. همه چیز از موقعیت هایی که در دست دارند، حرکات آنها، ابزاری که استفاده کرده اند، از چه سلاح هایی استفاده می کنند، به سادگی با شنیدن تمام نشانه های صوتی که در طول بازی ایجاد می شود، قابل درک است.

بنابراین شروع به شناسایی صداها کنید و سعی کنید بین آنها تفاوت قائل شوید. این کلید شکست دادن کاری است که دشمن انجام می دهد و به طور خودکار پیروزی در دور را برای تیم شما آسان تر می کند. این ممکن است به یک هدست خوب همراه با برخی تغییرات تنظیمات صوتی، هم در بازی و هم در سیستم نیاز داشته باشد، اما همه اینها واقعاً ارزشش را دارد.

4. ارتباطات کلیدی است

در CS:GO یکی از مهمترین چیزها این است که دائماً با هم تیمی های خود ارتباط برقرار کنید. به انتقال اطلاعات به طور مداوم بین متحدان خود ادامه دهید تا گام های بعدی خود را بهتر هماهنگ کنید و آنها را درگیر نگه دارید تا راحت تر برنده شوید. این ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در قالب یک میکروفون مناسب داشته باشد، اما همین تاکتیک ساده برای خارج کردن شما از رنک پایین کافی است.

مواردی مانند موقعیت خود، اطلاعاتی که از نشانه های صوتی دشمن یا استفاده از ابزارهای کاربردی به دست می آورید، در صورت کشتن، زمانی که دشمن را در چرخش گرفتار می کنید و سایر اطلاعات حیاتی که فکر می کنید به تیم شما کمک می کند را به اشتراک بگذارید.

بدون صدا کردن در csgo

به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات بهتر است بازیکنان را بی صدا کنید

3. یاد بگیرید که مخالفان خود را بخوانید

CS:GO چیزی نیست جز شطرنج که در آن مهارت های مکانیکی تفاوت زیادی ایجاد می کند. اما با وجود این نقص، اگر مراقب و آگاه باشید که دشمن چه می کند، راه هایی وجود دارد که بدون تکیه بر هدف خود و استفاده از نیروی بی رحمانه پیروز شوید.

ارتباط خوب و دانستن همه چیز در مورد یک نقشه خاص از قبل به شما برتری نسبت به حریفان می دهد. اکنون کافی است این دو را با هم ترکیب کنید و با استفاده از تمام این اطلاعات یک نقشه ذهنی ایجاد کنید تا از آنچه دشمن در سر دارد آگاه شوید و بر اساس آن یک استراتژی طراحی کنید.

ممکن است همه اینها خیلی پیچیده به نظر برسد، اما با تمرین کافی در بازی و با کسب تجربه، به طور خودکار شروع به درک این موضوع خواهید کرد. شناخت الگوی دشمن همچنین مزیت قابل توجهی به شما می دهد، زیرا اکنون می توانید حرکت آنها را از قبل پیش بینی کنید و به طور موثرتری پاسخ دهید.

2. روی مهارت های حرکتی خود کار کنید

اگرچه بیشتر قسمتی از بازی نادیده گرفته شده است، در زمان های اخیر بازیکنان بیشتری روی بهبود حرکت خود در CS:GO تمرکز کرده اند. این می تواند کمک بزرگی در زمانی که در یک نقطه ناخوشایند گیر کرده اید، در صورت نیاز به چرخش سریع تر، کاهش زمان برای رسیدن به نقطه خاصی از نقشه سریعتر، و حریف خود را با دویدن دایره هایی در اطراف آنها در پشت برخی از آنها به خطر بیاندازید.

تمرین مهارت حرکتی در csgo

برای تمرین این، بازیکنان می‌توانند موج‌سواری را در CS:GO امتحان کنند که بخش کاملاً متفاوتی از بازی است که وقتی از تمام دویدن و تیراندازی خسته می‌شوید، می‌توانید آن را بررسی کنید. جدای از این، نقشه های اجتماعی مختلفی وجود دارد که به طور خاص برای کمک به بازیکنان برای بهبود حرکت خود طراحی شده اند.

1. تنظیمات CS:GO خود را بهینه کنید

هنگام صحبت در مورد این بخش از CS:GO موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید و اگرچه بیشتر آنها یک ترجیح شخصی است، اما هنوز راهنماهایی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین انتخاب را برای بازی راحت تر داشته باشید در حالی که همیشه قسمت بالایی دارید.

مرتبط:افزایش FPS بازی CSGO در ویندوز ۱۱

مرتبط:راهنمای کامل نارنجک در بازی csgo

مرتبط:بهترین تنظیمات بازی csgo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *