مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه در Minecraft یک Nether Portal یا End Portal برای تله پورت بین ابعاد بسازیم

چگونه در Minecraft یک Nether Portal یا End Portal برای تله پورت بین ابعاد بسازیم

ایجاد پورتال در Minecraft همیشه آسان نیست.

دو نوع اصلی از پورتال ها در Minecraft وجود دارد: The Nether Portal و The End Portal.

برای ساختن یک پورتال Nether، به حداقل 10 بلوک ابسیدین و روشی برای روشن کردن آنها نیاز دارید.

می‌توانید End Portal‌هایی را که قبلاً در سنگرها ساخته شده‌اند پیدا کنید، اما برای فعال کردن آن‌ها به Eyes of Ender نیاز دارید.

در Minecraft، سه «بُعد» وجود دارد که می‌توانید در آن بازی کنید: The Overworld، The Nether و The End. هر بازی در Overworld شروع می شود و شما بیشتر وقت خود را در آنجا خواهید گذراند.

برای رسیدن به ابعاد دیگر، باید پورتال بسازید – یا پورتال های از پیش ساخته شده را که در سراسر جهان پراکنده شده اند پیدا کنید.

چگونه یک پورتال Nether در Minecraft بسازیم

The Nether کمی شبیه نسخه جهنم Minecraft است. پر از گدازه، آتش، و جنگجویان مرده است. اما این تنها جایی است که می توانید اقلام مهمی مانند میله های آتشین و سنگ های درخشان را پیدا کنید.

برای ساختن Nether Portal به دو چیز نیاز دارید: Obsidian و روشی برای آتش زدن ابسیدین.

چند راه برای دریافت ابسیدین وجود دارد. بلوک های ابسیدین هر زمان که آب به گدازه می ریزد تخم ریزی می شود و می توانید آن را با کلنگ الماس استخراج کنید. شما همچنین می توانید آنها را به طور طبیعی در برخی از عمارت های جنگلی یا خرابه های اقیانوسی پیدا کنید.

بلوک های ابسیدین در Minecraft، ساخته شده توسط آب جاری به گدازه.

بلوک های ابسیدین که توسط آب جاری به گدازه ساخته می شوند.

در مورد آتش باید از ابزار سنگ چخماق و فولاد استفاده کنید. ترکیب یک شمش آهن با یک واحد سنگ چخماق (که با استخراج شن می توانید پیدا کنید) یک سنگ چخماق و فولاد به شما می دهد. از سنگ چخماق و فولاد روی هر بلوکی برای آتش زدن آن استفاده کنید.

شما فقط به 10 بلوک ابسیدین نیاز دارید، اما بدست آوردن 14 بلوک ساخت قاب پورتال را آسان تر می کند. شما فقط به یک سنگ چخماق و فولاد نیاز دارید.

هنگامی که ابسیدین خود را دریافت کردید، از آن برای ساخت قاب پورتال خود استفاده کنید. بسته به اینکه 14 بلوک ابسیدین دارید یا 10 بلوک، دو راه برای ساخت قاب پورتال وجود دارد.

اگر 14 بلوک ابسیدین دارید، قاب باید چهار بلوک طول و پنج بلوک بلند باشد. چهار بلوک را پشت سر هم روی زمین قرار دهید، سپس چهار بلوک را در دو طرف آن ردیف قرار دهید. از دو بلوک آخر خود برای اتصال ستون های بالا استفاده کنید.

با بریدن گوشه ها می توانید همان پورتال را فقط با 10 بلوک ابسیدین بسازید. پورتال خود را به همان روش بالا بسازید، اما گوشه ها را با هر نوع بلوک جایگزین کنید. پس از اتمام کار، با خیال راحت آن بلوک های گوشه را از بین ببرید.

چگونه در Minecraft یک Nether Portal یا End Portal برای تله پورت بین ابعاد بسازیم

پورتال Nether در Minecraft که به جای 14 بلوک از 10 بلوک ابسیدین ساخته شده است.

می توانید گوشه ها را برش دهید و قاب همچنان کار می کند.

اکنون قاب پورتال خود را دریافت کرده اید. برای فعال کردن قاب و تبدیل آن به یک پورتال واقعی، از سنگ چخماق و فولاد خود در هر یک از بلوک ها استفاده کنید.

مه بنفش قاب را پر می کند. به داخل مه بپرید و چند ثانیه آنجا بایستید و به Nether منتقل خواهید شد.

 

نکته سریع: همچنین می توانید پورتال های نیمه ساخته Nether را که به طور طبیعی در سراسر جهان پراکنده شده اند پیدا کنید. شما باید قطعات گم شده را جایگزین کنید و آنها را فعال کنید، اما آنها به همان خوبی کار می کنند و می توانند مقداری کار را برای شما ذخیره کنند.

یک پورتال Nether خراب در Minecraft.

این پورتال‌های نیمه‌ساز «درگاه‌های خراب» نامیده می‌شوند.

چگونه در Minecraft یک پورتال پایانی بسازیم

مگر اینکه در حالت خلاق (که در آن به تمام بلوک‌های بازی دسترسی دارید)، هیچ راهی برای ساختن یک پورتال پایانی از ابتدا وجود ندارد. در عوض، باید یکی را پیدا کنید که قبلاً تا حدی در داخل یک سنگر ساخته شده است و آن را با استفاده از Eyes of Ender به پایان برسانید.

نکته سریع: در Minecraft: Java Edition، هر سنگر دارای یک پایان پورتال نیمه ساخته شده است. در Bedrock Edition، آنها را در هر سنگر پیدا نخواهید کرد.

شما می توانید با پرتاب چشمان اندر به هوا، و حرکت در جهتی که آنها پرواز می کنند، سنگرهایی را پیدا کنید. هنگامی که پورتال را پیدا کردید، با قرار دادن Eye of Ender در هر دوازده فریم پورتال، آن را فعال کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد چگونگی ساخت Eyes of Ender یا یافتن یک سنگر (و نحوه ایجاد یک پورتال پایانی در حالت خلاقانه)، مقاله و ویدیوی کامل ما را در مورد نحوه ساخت یک پورتال پایانی بررسی کنید.

10 نحوه ایجاد پورتال پایانی در Minecraft

اکثر End Portal هایی که در استحکامات پیدا می کنید دارای چند Eyes of Ender هستند که قبلاً در داخل آن قرار داده شده اند. موجانگ; اما ویتمن/خودی

نحوه ساخت پورتال های دیگر در Minecraft

چند نوع پورتال دیگر در Minecraft وجود دارد. دو مورد از آنها – Exit Portal و End Gateway – در واقع نمی توانند ساخته شوند. شما فقط می توانید با کشتن اژدهای Ender یا با استفاده از دستورات کنسول، آنها را تخم ریزی کنید.

آخرین نوع پورتال Funky Portal است. در سال 2020 که به عنوان شوخی اول آوریل اضافه شد، می توانید با انداختن یک کتاب در یک پورتال زیر، یک پورتال بد بو بسازید. پس از ورود به داخل، پورتال Funky شما را به یکی از 2.1 میلیارد ابعاد تصادفی انتقال می دهد.

در نسخه فعلی Minecraft نمی توانید Funky Portal بسازید. اگر می‌خواهید آن‌ها را ببینید، باید Launcher را باز کنید، روی Installations در بالا کلیک کنید، روی New install کلیک کنید، سپس Snapshot 20w14infinite را از منوی کشویی Version انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *