مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه دکمه جستجوی صفحه اصلی آیفون را غیرفعال کنیم؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

با شروع iOS 16، صفحه اصلی آیفون شامل یک دکمه کوچک «جستجو» است که درست بالای داک قرار دارد. اگر اضافه شده را آزار دهنده می دانید، اپل حذف دکمه جستجو را در تنظیمات آسان می کند. در اینجا نحوه حذف آن آورده شده است.

 

اپل احتمالا دکمه جستجوی جدید را در iOS 16 اضافه کرده است زیرا راه اندازی Spotlight Search در آیفون قبلاً یک فرآیند مرموز بوده است (شما با یک انگشت در وسط صفحه اصلی به سمت پایین بکشید.) با دکمه جدید، تنها کاری که باید انجام دهید این است. روی آن ضربه بزنید و Spotlight فورا باز می شود.

دکمه جستجوی صفحه اصلی در iOS 16 و بالاتر.

برای حذف این دکمه جستجو، ابتدا تنظیمات را در آیفون خود با ضربه زدن روی نماد چرخ دنده باز کنید.

تنظیمات ایفون

در تنظیمات، به پایین بروید و روی «home Screen» ضربه بزنید.

در تنظیمات آیفون، روی «صفحه اصلی» ضربه بزنید.

در تنظیمات صفحه اصلی، قسمتی با عنوان “search” را پیدا کنید و سوئیچ کنار “Show on Home Screen” را در موقعیت خاموش قرار دهید.

در تنظیمات آیفون، «Show on Home Screen» را در موقعیت خاموش قرار دهید.

پس از آن، از تنظیمات خارج شوید، و خواهید دید که دکمه جستجو با نقاط شماره صفحه اصلی مانند iOS 15 و نسخه های قبلی جایگزین شده است.

نقطه شماره صفحه صفحه اصلی در آیفون

این نقاط نه تنها به صورت بصری صفحه اصلی سریعی را که در آن هستید به شما نشان می‌دهند، بلکه می‌توانید انگشت خود را روی آنها نگه دارید – سپس آن را بلغزانید – تا به سرعت در صفحات صفحه اصلی خود پیمایش کنید.

مرتبط:نحوه نمایش برنامه های مخفی در ایفون

البته، حتی پس از غیرفعال کردن این دکمه، می توانید با یک انگشت در وسط (نه بالا یا پایین) صفحه اصلی به سمت پایین بکشید تا جستجوی Spotlight باز شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *