مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنیم؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

برای ثبت نام در تلگرام باید شماره تلفن خود را وارد کنید. اینگونه است که تلگرام هویت شما را احراز هویت می کند. اما در واقع برای استفاده از تلگرام نیازی به استفاده از شماره تلفن خود ندارید. در اینجا نحوه مخفی کردن شماره تلفن خود در تلگرام آورده شده است.

 

 

شما می توانید به دو صورت کاربران را در تلگرام اضافه کنید: اول، با استفاده از شماره تلفن آنها (یا با افزودن دستی آنها یا با اشتراک گذاری دفترچه تماس خود)، یا با استفاده از نام های کاربری منحصر به فرد (مشابه توییتر).

اگر شما و مخاطبینتان از سیستم نام کاربری استفاده می کنید، در واقع می توانید بدون به اشتراک گذاشتن شماره تلفن خود، به استفاده از تلگرام (به گروه ها، عضویت در کانال ها و موارد دیگر) ادامه دهید. برای انجام این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تنظیمات را غیرفعال کنید.

 

شماره تلفن خود را در تلگرام در اندروید مخفی کنید

می‌توانید با جابجایی به تنظیمات دیگری از برنامه اندروید، شماره تلفن خود را در تلگرام پنهان کنید. ابتدا اپلیکیشن تلگرام را در گوشی هوشمند اندرویدی خود باز کنید و روی نماد منوی سه خطی از گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.

روی Menu در تلگرام برای اندروید ضربه بزنید

گزینه “تنظیمات” را انتخاب کنید.

روی تنظیمات در تلگرام برای اندروید ضربه بزنید

اکنون به بخش «Privacy and Security» بروید.

Privacy and Security در تلگرام اندروید را انتخاب کنید

در اینجا، گزینه “شماره تلفن” را انتخاب کنید.

روی شماره تلفن در تلگرام ضربه بزنید

در بخش «چه کسی می‌تواند شماره تلفن من را ببیند»، می‌بینید که گزینه پیش‌فرض «همه» خواهد بود. اگر می خواهید شماره خود را فقط به مخاطبین خود نشان دهید، به گزینه “مخاطبین من” بروید.

اگر نمی خواهید شماره تلفن را به کسی نشان دهید، گزینه "Nobody" را انتخاب کنید.

My Contacts یا Everybody را انتخاب کنید

هنگامی که گزینه “هیچکس” را انتخاب کردید، بخش جدیدی به نام “چه کسی می تواند من را با شماره من پیدا کند” را مشاهده خواهید کرد. برای امنیت بیشتر، باید این تنظیم را به گزینه «مخاطبین من» تغییر دهید.

انتخاب کنید چه کسی می تواند شما را در تلگرام پیدا کند

این تضمین می کند که فقط کاربرانی که در دفترچه تماس شما هستند می توانند شما را در تلگرام جستجو کنند. هیچ کس دیگری نمی تواند شما را پیدا کند یا حتی شماره تلفن شما را ببیند.

پس از اتمام کار، روی نماد تیک در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

برای ذخیره گزینه ها روی Checkmark ضربه بزنید

 

مطالب مرتبط:

نحوه پنهان کردن زمان اخرین بازدید در تلگرام

 

شماره تلفن خود را در تلگرام در آیفون مخفی کنید

این روند در تلگرام برای آیفون کمی متفاوت است. برنامه تلگرام را باز کنید و به تب “تنظیمات” بروید.

تنظیمات تلگرام

گزینه “Privacy and Security” را انتخاب کنید.

روی Privacy and Security در تلگرام برای آیفون ضربه بزنید

اکنون به بخش «شماره تلفن» بروید.

 

شماره تلفن را از تنظیمات انتخاب کنید

در اینجا، بخش «چه کسی می‌تواند شماره تلفن من را ببیند» را می‌بینید. اگر می‌خواهید شماره تلفن خود را فقط به کاربرانی که در دفترچه تماس شما هستند نشان دهید (و آن را از دیگران پنهان کنید، می‌توانید به «مخاطبین من» بروید.

اگر می خواهید آن را از همه پنهان کنید، روی گزینه “Nobody” ضربه بزنید.

به My Contacts یا Nobody بروید

اگر این گزینه را انتخاب کنید، بخش جدیدی به نام “Who Can Find Me By My Number” را مشاهده خواهید کرد. پیش‌فرض گزینه «مخاطبین من» است. در این حالت، کاربرانی که شماره شما را در دفترچه تماس خود دارند، تنها در صورتی شماره تلفن شما را می بینند که در لیست مخاطبین شما باشند.

اگر می‌خواهید هر کسی که شماره شما را در لیست مخاطبین ذخیره کرده است، آن را در تلگرام ببیند، می‌توانید به گزینه «همه» بروید.

My Contacts یا Everybody را انتخاب کنید

اکنون که شماره تلفن خود را از مخاطبین خود مخفی کرده اید، می توانید یک قدم فراتر رفته و اشتراک گذاری مخاطبین خود را با تلگرام نیز متوقف کنید. این تضمین می کند که شماره تلفن دیگر در ارتباط بین همه مخاطبین شما دخالتی ندارد (می توانید از نام های کاربری برای افزودن کاربران استفاده کنید.).

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *