مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه لپ تاپ خود را با درب بسته در ویندوز 11 روشن نگه دارید؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر می خواهید از لپ تاپ ویندوز 11 خود با مانیتور خارجی، ماوس و صفحه کلید استفاده کنید، اغلب خوب است که درب آن را بسته نگه دارید. در اینجا نحوه بستن درب بدون قرار دادن رایانه شخصی به حالت خواب آمده است.

ابتدا تنظیمات ویندوز را با فشار دادن Windows+i روی صفحه کلید خود باز کنید. یا می توانید روی دکمه Start کلیک راست کرده و “Settings” را انتخاب کنید.

کلیک روی settings در ویندوز ۱۱

در تنظیمات، روی نوار جستجو کلیک کنید و “lid” را تایپ کنید، سپس روی نتیجه “Change what the closing the lid does” که در زیر آن ظاهر می شود کلیک کنید.

جستجوی lid در بخش تنظیمات

یک پنجره «تنظیمات سیستم» باز خواهد شد (این بخشی از کنترل پنل است، که برنامه راه‌اندازی قدیمی برای ویندوز است.) در بخش «دکمه‌های روشن/خاموش و خواب و تنظیمات درپوش»، چندین گزینه را می‌بینید که به شما امکان می‌دهند انتخاب کنید چه اتفاقی بیفتد. دکمه های روشن/خاموش یا خواب را روی دستگاه خود فشار دهید.

نزدیک پایین، «وقتی درب را می‌بندم» را می‌بینید. اگر می‌خواهید لپ‌تاپ شما در حالی که به برق متصل نیست بیدار بماند (و فقط از باتری استفاده می‌کند)، در ستون «باطری» گزینه «Do Nothing» را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید لپ‌تاپ شما فقط در حالی که درب آن بسته است، بیدار بماند، از منوی کشویی در ستون «Plugged In» استفاده کنید و «Do Nothing» را انتخاب کنید.

هشدار: اگر اجازه دهید لپ‌تاپ‌تان با درب بسته روشن بماند، ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به‌طور تصادفی باتری‌تان تمام شود، پس مراقب باشید.

گزینه do nothing را انتخاب کنید

در منوی کشویی «When I close the lid» برای تنظیم برق مورد نظرتان، «Do Nothing» را انتخاب کنید.

پس از آن، روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین پنجره کلیک کنید.

پس از آن، روی دکمه "ذخیره تغییرات" در پایین پنجره کلیک کنید.

این تغییرات برای همه طرح های برق شما اعمال می شود. وقتی آماده شدید، پنجره های «تنظیمات سیستم» و «تنظیمات» را ببندید. برای آزمایش آن، لپ تاپ خود را به یک مانیتور خارجی وصل کنید و درب آن را ببندید. اگر ویدیو روشن بماند، می‌دانید که آن را به درستی پیکربندی کرده‌اید. موفق باشید!

مرتبط:نحوه فعال کردن صفحه کلید لمسی در ویندوز 11

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا