مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه لیست فایل های اخیر را در فتوشاپ پاک کنیم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر از Adobe Photoshop استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید هنگام راه‌اندازی برنامه، کار اخیر خود را در صفحه اصلی نمایش داده شود، چند گزینه برای پاک کردن لیست یا پنهان کردن آن دارید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

چگونه لیست فایل های اخیر را در فتوشاپ پاک کنیم

برای پاک کردن لیست عکس های اخیر در Adobe Photoshop، ابتدا روی “File” در نوار منو کلیک کنید. سپس “Open Recent” را انتخاب کنید. در منوی کوچکی که ظاهر می‌شود، «Clear Recent File List» را انتخاب کنید.

در فتوشاپ، File > Recent File List > Clear Recent File List را انتخاب کنید.

و این تمام چیزی است که لازم است. لیست فایل‌های اخیر شما پاک شده است، و وقتی برای اولین بار فتوشاپ را باز می‌کنید، دیگر فایل‌هایی را که اخیراً باز کرده‌اید در منوی File یا در صفحه «صفحه اصلی» مشاهده نخواهید کرد. اما با باز کردن فایل های جدید همچنان به لیست اضافه می شوند. اگر می خواهید آن را برطرف کنید، بخش زیر را ببینید.

نحوه مخفی کردن لیست فایل های اخیر در فتوشاپ

همانطور که در بالا مشاهده کردید، پاک کردن لیست فایل های اخیر در فتوشاپ آسان است. اما اگر بعد از آن فایل های بیشتری را باز کنید، دوباره آنها را در لیست خواهید دید. برای خلاص شدن از شر لیست فایل های اخیر و پنهان کردن فایل های اخیر از صفحه اصلی، روی «ویرایش» در نوار منو کلیک کنید. در مرحله بعد، Preferences را انتخاب کنید، سپس “File Handling” را در منو انتخاب کنید.

در فتوشاپ، Edit > Preferences و سپس "File Handling" را انتخاب کنید.

وقتی پنجره Preferences باز شد، به پایین پنجره نگاه کنید و با استفاده از کادر متنی کنار آن، گزینه “Recent File List Contains” را روی عدد “0” (صفر) قرار دهید.

"Recent File List Contains" را روی "0" تنظیم کنید

پس از آن، روی «OK» کلیک کنید، فتوشاپ تغییرات شما را ذخیره می کند و پنجره Preferences را می بندد. از این پس، دیگر لیست فایل‌هایی که اخیراً باز شده‌اند را در منوی File یا در صفحه اصلی نخواهید دید.

نحوه حذف پس زمینه در فتوشاپ

اما توجه داشته باشید: فتوشاپ همچنان فایل‌هایی را که اخیراً باز شده‌اند، ردیابی می‌کند، حتی اگر آنها را در لیست نمی‌بینید. اگر «Recent File List Contains» را به عدد دیگری غیر از 0 تغییر دهید، فایل‌هایی که اخیراً باز شده‌اند را دوباره خواهید دید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *