مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه ماشین رها شده را تمیز کنیم

چگونه ماشین رها شده را تمیز کنیم :صاحبان خودرو اغلب به دلایلی خودروهای خود را رها می کنند. این وسایل نقلیه معمولاً در پارکینگ و سایر فضاهای منطقه بدون مراقبت رها می شوند.

مقامات دولتی به صاحبان خودرو اطلاع می دهند و زمانی را در اختیار آنها قرار می دهند تا خودروهای خود را مطالبه کنند. در غیر این صورت، خودروها به واحد خودروی متروکه ختم می‌شوند و بعداً به خریداران علاقه‌مند فروخته می‌شوند. بسیاری از مردم علاقه مند به خرید خودروهای رها شده در امارات هستند، زیرا آنها به کسری از قیمت واقعی فروخته می شوند.

چگونه ماشین رها شده را تمیز کنیم

در حالی که اکثر خودروهای رها شده در شرایط کار هستند، ممکن است قبل از رانندگی نیاز به تمیز کردن کامل داشته باشند. اگر شما نیز قصد خرید چنین خودرویی را دارید، راهنمای نظافت خودروی متروکه زیر را ببینید.

تجهیزات مورد نیاز

پس از خرید خودروی متروکه، اولین قدم تمیز کردن این خودروها است. کارواش رها شده توسط یک متخصص می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. بنابراین، اگر بودجه شما محدود است، آن را در خانه و با استفاده از محصولات تمیزکننده ضروری خودرو بشویید. لیست زیر از تجهیزاتی را که برای شستن ماشین رها شده در خانه نیاز دارید، ببینید.

برس جزئیات

اسکراب ماشین

کارواش (صابون / مواد شوینده)

واشر تحت فشار

اسپری چربی گیر (WD-40)

فوم تمیز کننده ماشین

مراحل تمیز کردن ماشین رها شده

هنگامی که یک ماشین متروکه را در دبی یا هر امارات دیگری خریداری کردید، وقت آن است که آن را به درستی تمیز کنید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که شما را راهنمایی می کند که چگونه ماشین رها شده را به درستی تمیز کنید.

مرحله 1: قسمت بیرونی را با آب بشویید

جارو کردن زباله از ماشین

قبل از جاروبرقی، تمام زباله های موجود در ماشین را جارو کنید

اولین قدم برای تمیز کردن ماشین رها شده، شستن نمای بیرونی ماشین با آب است. برای این منظور یک واشر فشار توصیه می شود، زیرا بهتر است لکه های سخت را یکباره تمیز کنید. با این حال، اگر یک واشر فشار ندارید، به سادگی از یک لوله شلنگی استفاده کنید. لاستیک ها و گل و لای روی آن باید تمرکز اصلی در هنگام از بین بردن خاک از یک ماشین متروکه باشد، زیرا بیشتر کثیفی در این منطقه انباشته شده است.

اطمینان حاصل کنید که آب به کاپوت خودرو یا سایر تجهیزات الکتریکی نفوذ نمی کند.

مرحله 2: آن را با صابون و برس جزئیات تمیز کنید

پس از تمیز کردن آب، نوبت به شستشوی بیرونی می رسد. برای این منظور می توانید از هر نوع صابون یا مواد شوینده ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر از صابون/ مواد شوینده استفاده می کنید، یک سطل را با آب پر کنید، صابون/مواد شوینده را اضافه کنید و آن را تکان دهید تا آب صابون درست شود. با این حال، اگر از اسپری فوم استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را مستقیماً به قسمت بیرونی بمالید. از استفاده از مواد شوینده باریک یا صابون خودداری کنید، زیرا می تواند به رنگ خودرو آسیب برساند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره واتر پمپ خودرو

پس از انجام این مرحله، آب صابون را به مدت پنج تا ده دقیقه بگذارید. اکنون، از برس جزئیات خود برای مالش کثیفی و زباله های بیرونی خودرو استفاده کنید. پس از مالش قسمت بیرونی، ماشین را با آب تمیز بشویید و بگذارید خشک شود.

مرحله 3: فضای داخلی را جاروبرقی بکشید

قبل از شروع به کار جزئیات داخلی خودرو، صندلی ها و تشک های خودرو را بردارید. اکنون، پایه را جارو کنید و از شر ذرات کثیفی بزرگتر خلاص شوید. می‌توانید از هر جاروبرقی ماشینی استفاده کنید، ابتدا با برس چند زاویه‌ای برای جاروبرقی پایه و نازل شکاف خودرو برای مناطقی که دسترسی به آن سخت است جاروبرقی بکشید.

مرحله 4: از برس بخار برای از بین بردن لکه های سخت استفاده کنید

تمیز کردن فضای داخلی با برس بخار

تمیز کردن فضای داخلی با برس بخار نیاز به تلاش کمتری دارد و همچنین مؤثرتر است

پس از جاروبرقی، ماشین را برای مرحله بعدی که تمیز کردن فضای داخلی است آماده کرده اید. برس بخار ترجیح داده می شود زیرا می تواند لکه های سخت را با یک بار شستشو از بین ببرد. با این حال، اگر برس ساقه ندارید، می توانید از هر نوع محلول تمیزکننده داخلی استفاده کنید.

برای تهیه این محلول در منزل، آب گرم و سرکه را به نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. مطمئن شوید که آن را به شدت مالش ندهید، زیرا می تواند به داخل خودرو آسیب برساند. اگر لکه های سختی دارید، مخلوط را اسپری کنید و قبل از شستشو چند دقیقه بگذارید بماند.

مرحله 5: تشک ها و روکش صندلی را برس بزنید

اکنون زمان تمیز کردن تشک ها و صندلی هایی است که قبلاً برداشته شده اند. برای تشک، به سادگی مقداری مواد شوینده بپاشید و آنها را به مدت پنج دقیقه مالش دهید. پس از مالیدن آنها را با آب تمیز بشویید و خشک کنید. در حالی که برای صندلی ماشین یک مرحله پیش برای تمیز کردن مناسب لازم است. از جاروبرقی مکش با نازل تمیزکننده خودرو برای بیرون کشیدن اولین لایه کثیفی و زباله از روی صندلی استفاده کنید.

پس از جاروبرقی، نوبت به مالیدن صندلی ها می رسد. برای این منظور می توانید از مواد شوینده یا محلول فوق استفاده کنید. محلول را اسپری کنید و بگذارید 5 دقیقه روی صندلی بماند. با کمک یک برس اسکراب آن را مالش دهید. برای خشک شدن دوباره صندلی ها را با کمک نازل تمیزکننده ماشین جاروبرقی بکشید و بگذارید یک ساعت خشک شوند.

اگر در این مرحله با مشکل مواجه شدید، راهنمای ما در مورد تمیز کردن صندلی ماشین را بخوانید.

مرحله 6: کثیفی را از چرخ ها دور کنید

چرخ تمیز کردن

چرخ‌ها و لاستیک‌های خودرو پس از شست‌وشوی بیرونی خودرو باید جداگانه تمیز شوند

لاستیک ها و رینگ ها به دلیل تماس مستقیم با جاده، خاک اضافی را جمع می کنند. برای تمیز کردن صحیح لاستیک ها ابتدا آنها را با آب تمیز بشویید. پس از خیس شدن لاستیک‌ها، روغن‌زدایی یا محلول تمیزکننده را روی لاستیک‌ها بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. وقتی محلول شروع به چکیدن کرد، از یک برس نرم برای مالش تایر استفاده کنید

e و یک برس موی سخت برای مالش رینگ ها. حالا آن را با آب تمیز بشویید و با کمک یک دستمال میکروفیبر خشک کنید.

مرحله 7: ماشین را پولیش کنید

پس از انجام مراحل فوق برای تمیز کردن خودروی رها شده، خودرو تقریباً تمیز است و برای درخشش بیشتر فقط باید خودرو را واکس بزنید. برای این منظور می توانید از هر موم اتومبیل استفاده کنید. مقدار کمی موم را روی اسکراب بمالید و به آرامی با حرکات دایره ای آن را روی قسمت بیرونی ماشین بمالید. حالا آن را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید و این کار را برای داخل و خارج خودرو تکرار کنید.

نکاتی برای تمیز کردن ماشین رها شده

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا ماشین رها شده را به طور موثر تمیز کنید.

موتور را با یک پوشش پلاستیکی و نوار چسب بپوشانید تا از آسیب آب جلوگیری شود.

هرگز شستن موتور را خودتان انتخاب نکنید مگر اینکه تخصص داشته باشید. برای راهنمای دقیق، راهنمای ما در مورد نحوه شستشوی موتور خودرو را بخوانید.

اگر رنگ ماشین شما از قبل آسیب دیده است، از استفاده از ماشین لباسشویی با فشار خودداری کنید.

هرگز از مواد شوینده پارچه ای برای شستن ماشین استفاده نکنید، زیرا می تواند به پوشش سرامیکی رویه بیرونی ماشین آسیب برساند.

اطمینان حاصل کنید که ماشین خود را در مکان های عمومی نمی شویید، زیرا در دبی و سایر امارات یک تخلف قابل مجازات است.

اینها تمام مراحلی بود که برای تمیز کردن موثر خودروی رها شده لازم بود. اگر می خواهید خودرویی با قیمت مقرون به صرفه بخرید، خودروهای رها شده مناسب هستند. با این حال، همه خودروهای رها شده آماده استفاده نیستند و ممکن است نیاز به تعمیر مکانیکی داشته باشند. بنابراین، اگر می‌خواهید از این دردسر جلوگیری کنید، این خودروهای دست دوم برای فروش در امارات را مرور کنید و یک خودروی آماده بخرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *