مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه مکمل ها می توانند سطح انرژی شما را بهبود بخشند

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

در این مقاله به بررسی عملکرد مکمل ها در افزایش قدرت و سطح انرژی شما در ورزش خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید.

بتا آلانین برای بهبود استقامت

بیشتر مربوط به آستانه لاکتیک شما (که در آن عضلات شما با اسید لاکتیک ساخته می شوند تا جایی که بر عملکرد شما تأثیر می گذارد) مکمل بتا آلانین است. در دانشگاه فلوریدا آتلانتا مشخص شد که بتا آلانین و کراتین تنها پس از 4 هفته مصرف مکمل، استقامت و ظرفیت هوازی ورزشکاران را بهبود می بخشد. محققان بر این باورند که توانایی بتا آلانین آن برای تأثیر مثبت بر ماده ای به نام کارنوزین در ماهیچه ها باعث بهبود عملکرد می شود زیرا مطالعه مشابهی در دانشگاه تسوکوبا نشان داد که سطوح بالای کارنوزین می تواند به کاهش تجمع اسید لاکتیک در ماهیچه ها کمک کند (سوختگی). زمانی که سخت می دوید، در عضلات احساس می کنید).

آهن برای بهبود استقامت

در دانشگاه میسوری مشخص شد که مکمل آهن به طور قابل توجهی ظرفیت استقامت ورزشکاران مرد آموزش دیده را بهبود می بخشد زیرا آهن جزء ضروری هموگلوبین است (پروتئینی که اکسیژن و دی اکسید کربن را در خون حمل می کند.) بدون آن شما به سادگی نمی توانید ATP را به طور موثر تولید کنید. ، منبع اصلی انرژی بدن است و مطمئناً هیچ نوع استقامتی نخواهید داشت زیرا بدن شما نمی تواند اکسیژن را به ماهیچه های در حال کار منتقل کند.

 

زن و مرد در حال تمرین

اسپیرولینا برای بهبود استقامت

در حالی که ممکن است تحقیقات بیشتری در مورد مکمل بعدی مورد نیاز باشد، شایان ذکر است، مطالعه اخیر در دانشگاه تسالی در تریکالا در یونان نشان داد که جلبک سبز معروف به اسپیرولینا می تواند مقاومت ورزشکار را در برابر خستگی تا 25 درصد بهبود بخشد. تحقیقات جدید منتشر شده در مجله “پزشکی و علم در ورزش ورزشی” این نظریه را نشان می دهد که محتوای کلروفیل موجود در اسپیرولینا توانایی حمل اکسیژن خون را بهبود می بخشد و به شرکت کنندگان اجازه می دهد مدت بیشتری ورزش کنند.

کربوهیدرات برای بهبود استقامت

کربوهیدرات

مسلماً این اولی یک «مکمل» نیست و بیشتر یک درشت مغذی است، اما لازم به ذکر است که کربوهیدرات ها منبع اصلی (و بهترین) سوخت بدن ما هستند. در واقع آن‌ها آنقدر در بهبود عملکرد مؤثر هستند که مطالعه‌ای که در دانشگاه لافبورو انجام شد نشان داد دوندگانی که ۷ روز قبل از تایم‌آزمایی ۳۰ کیلومتری تردمیل از رژیم غذایی پر کربوهیدرات استفاده می‌کردند، ۱۰ درصد سریع‌تر از آن‌هایی که «بار کربوهیدرات» نداشتند، بودند.
به عبارت ساده کربوهیدرات ها منبع اصلی سوخت ورزشکاران هستند، بنابراین داشتن منبع کافی قبل از مسابقه برای کاهش خستگی و بهبود عملکرد ورزشی کاملا ضروری است. ایده ای که توسط A. Bean و همکاران در سال 2003 تکرار شد و در «راهنمای کامل تغذیه ورزشی» بیان کرد که دوندگان ماراتن به 5-7 گرم کربوهیدرات به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا 60 درصد کالری دریافتی روزانه شما از کربوهیدرات ها نیاز دارند. این معمولاً در حدود 1500 کیلوکالری کربوهیدرات در روز برای اکثر زنان و 1800 کیلوکالری برای مردان یا برای یک دونده 75 کیلوگرمی که بین 600 گرم تا 750 گرم کربوهیدرات در روز کار می کند، جواب می دهد.
در حالی که برخی افراد هنوز مکمل‌های ورزشی را عمدتاً با وزنه‌برداران مرتبط می‌دانند، شواهد نشان می‌دهد که مکمل‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند عملکرد ورزشکاران استقامتی را نیز بهبود بخشد. چه در حال دویدن، شنا، دوچرخه سواری (یا کمی از هر سه) باشید، انواع مکمل های تغذیه ورزشی وجود دارد که می تواند به عملکرد شما کمک کند و به شما برتری دهد.
آن را کمی بیشتر تقسیم کنید:

جو دوسر

هنگام شرکت در مسابقات استقامتی، داشتن یک منبع انرژی پایدار با رهش آهسته مانند جو ضروری است. جو خالص خالص، به ویژه از انواع بدون گلوتن، برای ورزشکاران استقامتی ایده آل است. می‌توانید به راحتی جو دوسر را به یک شیک پروتئینی اضافه کنید یا آن را با چیزی مانند ماست مخلوط کنید تا احساس رضایت بیشتری به شما بدهد.

پیش تمرین

انجام یک قبل از تمرین مناسب قبل از یک مسابقه استقامتی می تواند واقعاً به شما کمک کند تا در زمان رکورد به خط پایان برسید. محصولی مانند Genesis Pre-Workout به ذهن و بدن شما کمک می کند تا در تلاش برای مقابله با PB خود باشید. قبل از تمرین نیز می تواند تفاوتی در عبور از “دیوار” باشد.

فلاپ جک های پروتئینی

یک میان وعده ساده مانند فلپ جک پروتئینی می تواند راهی مفید برای افزایش سطح انرژی شما در اواسط مراسم باشد. جو دوسر موجود در فلپ جک های پروتئینی نه تنها به تامین منابع کربوهیدرات مورد نیاز بدن شما کمک می کند، بلکه پروتئین آب پنیر موجود در آن می تواند به ریکاوری عضلات شما نیز کمک کند. فلپ جک های پروتئینی نیز اتفاقاً یک غذای لعنتی خوشمزه هستند، بنابراین قطعاً ارزش سرمایه گذاری را دارند.

کراتین

محصولی مانند کراتین یا حتی کراتین مونوهیدرات نیز برای ورزشکاران استقامتی ارزش توجه دارد. کراتین به بافر کردن اسید لاکتیک از عضلات کمک می کند، بنابراین می تواند به شما کمک کند که بتوانید برای مدت زمان طولانی تری رقابت کنید. این باعث می شود کراتین برای ورزشکاران استقامتی ایده آل باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *