مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه می توان پکت لاس در Dota 2 را برطرف کرد؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

بازی Dota 2 با پکت لاس (Packet loss) می تواند فوق العاده آزاردهنده باشد. این مقاله به شما کمک می کند تا مشکل از دست دادن بسته های بالا را حل کنید.

چگونه می توان از دست دادن بسته در Dota 2 را به سرعت برطرف کرد؟ (حل کرد)

Dota 2 یک بازی است که به دقت زیاد و واکنش‌های سریع نیاز دارد، بنابراین یک اتصال پایدار بسیار مهم است بنابراین شما نسبت به حریفان خود ضرری نخواهید داشت. با این حال، بسیاری از بازیکنان پکت لاس را تجربه می کنند، یک مشکل اتصال که باعث لکنت و تاخیر زیاد می شود. بازی با از دست دادن بسته می تواند ناامید کننده باشد، بنابراین ما روش هایی را برای رفع مشکلات تاخیر و از دست دادن بسته ارائه خواهیم داد.

مرتبط:راهنمای کامل بهینه سازی FPS بازی Dota 2در ویندوز 11

اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید

فرض کنید در Dota 2 با پکت لاس (Packet loss) مواجه هستید. در این صورت، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که مشکل از اتصال اینترنت شما باشد. در نتیجه، باید اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت شما پایدار است و به درستی کار می کند، زیرا اتصال اینترنت ضعیف و ناپایدار می تواند باعث از دست رفتن بسته شود.

با استفاده از Speedtest بررسی کنید

برای بررسی اتصال اینترنت خود، می توانید از یک وب سایت شخص ثالث به نام Speedtest استفاده کنید. هنگامی که در وب سایت هستید، باید روی دکمه روی صفحه خود کلیک کنید و بلافاصله تست سرعت شروع می شود.
تست سرعت اینترنت

پس از انتظار برای پایان تست، می توانید تمام اطلاعات مربوط به تاخیر شبکه و ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود را مشاهده کنید. شما باید با بررسی اینکه آیا پینگ بالایی دارید، نتیجه بگیرید که آیا اینترنت شما پایدار است یا خیر.

روتر خود را مجددا راه اندازی کنید

اگر همچنان در حین بازی Dota 2 پکت لاس (Packet loss) را تجربه می کنید، یک گزینه خوب این است که روتر خود را با خاموش و روشن کردن مجدد راه اندازی مجدد کنید. این به روتر شما یک راه اندازی مجدد می دهد که ممکن است اشکالات یا خطاهای احتمالی شبکه را برطرف کند و معمولاً مشکل پکت لاس (Packet loss) را حل می کند.

 

از اتصال سیمی استفاده کنید

فرض کنید روتر خود را مجددا راه اندازی کرده اید و همچنان پکت لاس (Packet loss) را تجربه می کنید. ممکن است مجبور شوید به جای آن از اتصال سیمی استفاده کنید. می توانید کابل اینترنت خود را مستقیماً به لپ تاپ یا رایانه خود وصل کنید.

اتصال مستقیم کابل به شما این امکان را می دهد که سریع ترین اتصال اینترنت ممکن را داشته باشید و این امر بسیار بهتر از اتصال به اینترنت بی سیم است. داده‌ها از طریق کابل‌ها منتقل می‌شوند و این فرآیند را بسیار سریع‌تر می‌کند و اطمینان می‌دهد که سرعت‌ها بسیار بالاتر از هر اتصال اینترنت بی‌سیم است. این ممکن است مشکل حالت آفلاین را نیز حل کند.

بررسی وضعیت سرور بازی Dota 2

فرض کنید فکر می کنید مشکل اتصال و پکت لاس (Packet loss) از طرف شما نیست. در آن صورت، این احتمال وجود دارد که سرورهای Dota 2 به دلیل بارهای زیاد احتمالی ضعیف عمل کنند. بررسی وضعیت سرور بازی Dota 2 ایده خوبی برای شناسایی این موضوع است که مشکل از دست دادن بسته از کجا ناشی می شود.

نحوه بررسی وضعیت سرور

با استفاده از یک وب سایت شخص ثالث به نام Steam Status می توانید وضعیت سرورهای Dota 2 را مشاهده کنید. در وب سایت می توانید وضعیت زنده سرورهای Dota 2 و سایر سرورهای استیم از جمله Team Fortress 2 و Counter-Strike: Global Offensive را مشاهده کنید. اگر نشان داده شود که Dota 2 Game Coordinator عادی نیست، پس مشکل از انتهای شما نیست.

وضعیت سرور استیم

VPN یا پروکسی خود را غیرفعال/خاموش کنید

تقریباً همه گیمرهای رایانه شخصی برای دسترسی به محتوا یا سرورهای بازی که در منطقه خودشان در دسترس نیستند از VPN یا خدمات پروکسی استفاده می کنند. اگرچه VPN ها ممکن است مفید باشند، اما اغلب می توانند باعث تاخیر و مشکلات اتصال به سرورهای بازی شوند. در نتیجه، بازیکنان می توانند تاخیر، افزایش پینگ و از دست دادن بسته را تجربه کنند. بنابراین، VPN یا Proxy خود را خاموش کنید یا از یک سرور DNS جایگزین به جای سرور DNS ترجیحی خود استفاده کنید.

خاموش کردن vpn

نحوه خاموش کردن سرورهای پروکسی

خاموش کردن سرویس VPN ساده است، بنابراین در این مقاله نحوه انجام آن را به شما آموزش نمی دهیم. درعوض، راهنمای گام به گام خاموش کردن سرورهای پراکسی دستگاهتان را به شما ارائه خواهیم داد.

  1. تنظیمات خود را باز کنید یا Windows + I را به طور همزمان فشار دهید تا منو باز شود.
  2. به Network & Internet بروید که در سمت چپ می توانید پیدا کنید.
  3. روی Proxy کلیک کنید، سپس مطمئن شوید که تنظیمات سرور پروکسی را خاموش کنید.
  4. همچنین توصیه می شود که تنظیمات تشخیص خودکار را نیز خاموش کنید.

بررسی فایل های بازی Dota 2

مرحله بعدی این است که فایل های بازی Dota 2 خود را تأیید کنید. گاهی اوقات، فایل های بازی شما ممکن است از بین بروند یا خراب شوند و از اجرای صحیح بازی شما جلوگیری کنند. فایل‌های مربوط به شبکه و اتصال نیز ممکن است ناپدید شوند، بنابراین به شما توصیه می‌کنیم فایل‌های بازی خود را تأیید کنید و مطمئن شوید که همه چیز تعمیر شده و آماده است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

  1. مشتری Steam خود را راه اندازی کنید و به کتابخانه بروید.
  2. به دنبال Dota 2 بگردید، سپس روی آن راست کلیک کنید.
  3. روی Properties کلیک کنید.
  4. یک منوی جدید ظاهر می شود که در آن روی Local Files کلیک می کنید.
  5. روی دکمه Verify Integrity of Game Files کلیک کنید.

وری فای کردن

پس از انجام مراحل، استیم به طور خودکار شروع به بررسی فایل های بازی شما می کند و فایل های گم شده یا خراب را برطرف می کند. صبر کنید تا فرآیند به پایان برسد، سپس بررسی کنید که آیا هنوز با مشکلات از دست دادن بسته مواجه هستید یا خیر. تأیید فایل های بازی می تواند خطاهایی مانند Error Loading Resource Files و Error Scene System 022 را نیز برطرف کند.

اگر مشکل شما هنوز رفع نشده است این مقاله را هم مطالعه کنید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا