مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم : همه ما ناخن هایمان را جویده ایم. استرس، بی حوصلگی یا حتی هیجان عصبی می تواند ما را به تسلیم شدن به این عادت قدیمی سوق دهد بدون اینکه حتی متوجه باشیم در حال انجام چه کاری هستیم.

برای بسیاری از افراد جویدن ناخن از دوران کودکی شروع می شود. برای برخی، هرگز متوقف نمی شود. غلبه بر عادتی که برای مدت طولانی ایجاد شده است، بسیار دشوار است. اما ممکن است، و دلایل خوبی برای ترک این عادت وجود دارد.

بیشتر بخوانید :12 نکته برای داشتن ناخن های قوی و سالم

ساییدن ناخن‌ها به مرور زمان به دندان‌های شما آسیب می‌زند و هر بار که ناخن‌هایتان را می‌جوید در معرض آسیب و عفونت قرار می‌گیرید.

برای اینکه بهترین ظاهر خود را داشته باشید و دندان ها و انگشتان خود را سالم نگه دارید، باید اقدامات لازم برای پایان دادن به این عادت وسوسه انگیز را انجام دهید.

امیدواریم این لیست از نکات شما را در مسیر درست قرار دهد.

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم
چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم

محرک ها را شناسایی کنید

اولین بخش مبارزه با عادتتان این است که بدانید بیشتر ناخن جویدن را چه زمانی انجام می دهید. مراقب رفتار خود باشید و زمانی که متوجه می شوید ناخن هایتان را می جوید، کارهایی که انجام می دهید را بنویسید. احتمالاً شاهد توسعه یک الگو خواهید بود. ممکن است زمانی گاز بگیرید که “منطقه بندی شده” یا بی حوصله هستید. شاید وقتی برای امتحان درس می خوانید گاز می گیرید. دانش، نصف جنگ است. اگر بدانید چه موقعیت هایی باعث گاز گرفتن شما می شود، بهتر می توانید در برابر آن اقدام کنید.

10 فواید با ارزش ماساژ درمانی برای سلامتی

حواس خود را پرت کنید

اکنون که می دانید چه چیزی باعث جویدن ناخن شما می شود، می توانید تکنیک هایی برای جلوگیری از این عادت ایجاد کنید. اگر گاز گرفتن شما به دلیل استرس ایجاد شده است، زمانی که همه چیز سخت می شود مراقبه کنید. یوگا، تنفس عمیق، یا استفاده از توپ استرس نیز می تواند به شما در مدیریت عادت کمک کند. حتی اگر نیاز به گاز گرفتن چیزی دارید، می توانید آدامس بجوید.

به طور منظم ناخن های خود را کوتاه کنید

عادت خود را تا حد کوبیدن شکست دهید. اگر ناخن‌هایتان از قبل کوتاه شده باشند، نمی‌توانید آنها را بجوید (حداقل تلاش بیشتری می‌طلبد). ناخن های خود را هفته ای یک بار به اندازه دلخواه کوتاه کنید. این به شما کمک می کند تا از جلسات جویدن ناخن به جای کوتاه کردن با ابزار مناسب جلوگیری کنید. به محض اینکه وارد یک روال کوتاه کردن ناخن شوید، ممکن است متوجه شوید که وسوسه می شوید کمتر آنها را بجوید.

ناخن های خود را بپوشانید

اگر پیشنهادات بالا برای شما کارساز نبود، روش‌های شدیدتری در دسترس هستند (نگران نباشید، نه خیلی شدید). یک گزینه عالی این است که ناخن های خود را بپوشانید تا از نظر فیزیکی امکان جویدن آنها وجود نداشته باشد. این کار را می توان با پوشیدن دستکش یا بستن بانداژ دور نوک انگشتان انجام داد. برای تأثیر کامل، می خواهید ناخن های خود را برای چند هفته پوشانده باشید. مادربزرگم همیشه به من می گفت ترک عادت دو هفته طول می کشد.

8 اشتباه در حذف موهای زائد که باید از آنها اجتناب کرد

هنگام دوش گرفتن و خواب راحت دستکش یا بانداژ خود را بردارید. اگر به دنبال پوشاندن ناخن های خود هستید، ناخن های مصنوعی نیز گزینه ای عالی، اما دائمی تر هستند.

مانیکور

مانیکور منظم از Threads به چند روش به شما کمک می کند. اول از همه، آنها ناخن های شما را کوتاه می کنند و عالی به نظر می رسند. دوم، آنها شما را از جویدن ناخن‌هایتان باز می‌دارند، زیرا نمی‌خواهید چیزی را که برای آن پول و زمان صرف کرده‌اید خراب کنید. زمانی که ببینید ناخن‌هایتان چقدر عالی به نظر می‌رسند، انگیزه بیشتری برای حفظ سلامت و ظاهر آن‌ها خواهید داشت.

یک بازدارنده اعمال کنید

داروخانه محلی شما احتمالاً یک لاک ناخن جویدنی با طعم تلخ می فروشد که برای کمک به ترک این عادت ایجاد شده است. بدیهی است که طعم لاک ها به این منظور است که شما را از جویدن ناخن هایتان باز دارد، بنابراین مزه بدی دارد. شاید تجربه خوشایندی نباشد، اما مطمئنا موثر است.

از دوستان/خانواده کمک بخواهید

این یکی راحته. به سادگی از فردی که زمان زیادی را در اطراف خود می گذرانید بخواهید که به شما اطلاع دهد که ناخن هایتان را می جوید. آن‌ها می‌توانند شفاهی به شما اطلاع دهند، یا می‌توانید از آنها بخواهید که دستتان را بردارند، هر چه بهتر است به ذهنتان خطور کند که باید گاز نگیرید.

با پزشک خود صحبت کنید

اگر تمام توصیه های ذکر شده در بالا با شکست مواجه شد، اگر ناخن جویدن شدید است، ایده خوبی است که به پزشک خود مراجعه کنید. این می تواند نشانه ای از مسائل اساسی بزرگتر باشد.

اراده زیادی لازم است، اما اگر به توصیه‌های این وبلاگ پایبند باشید، باید زودتر از این‌ها عادت ناخن جویدن خود را ترک کنید. یک قرار ملاقات برای مانیکور در Threads ترتیب دهید تا عادت خود را از راه درست شروع کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا