مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه مخفی کردن وضعیت اینستاگرام

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا نمی‌خواهید هر زمان که در اینستاگرام آنلاین هستید، فعالیت خود و دیگران را نشان دهید یا ببینید راهی برای مخفی کردن وضعیت اینستاگرام شما وجود دارد که در این آموزش به آن خواهیم پرداخت

اگر تا به حال از اینستاگرام استفاده کرده باشید، احتمالاً متوجه فعالیت یا وضعیت آنلاین افراد شده اید – آن نقطه سبز آشنا که نشان می دهد یک شخص در حال حاضر آنلاین است.

با روشن بودن وضعیت فعالیت، هم حساب‌هایی که دنبال می‌کنید و هم حساب‌هایی که پیام می‌دهید، همگی می‌توانند متوجه شوند که آنلاین هستید. اگر کسی بتواند شما را آنلاین ببیند اما به پیام او پاسخ نداده باشد، ممکن است ناخوشایند باشد.
مرتبط:نحوه مشاهده تاریخچه تغییر نام کاربری در اینستاگرام

برای جلوگیری از این امر، می توانید مخفی کردن وضعیت اینستاگرام خود را فعال کنید. با این حال، یک نکته وجود دارد: وضعیت فعالیت افراد دیگر نیز از شما پنهان خواهد شد. اگر می توانید با آن زندگی کنید، در اینجا نحوه غیرفعال کردن وضعیت آنلاین خود در اینستاگرام آمده است.

مرتبط:نحوه دانلود استوری در اینستاگرام

نحوه مخفی کردن وضعیت اینستاگرام

وضعیت فعالیت اینستاگرام شما علاوه بر نمایش زمانی که آنلاین هستید، آخرین زمان فعالیت شما در برنامه را نیز نشان می دهد. این را می توان در صندوق ورودی مستقیم مشاهده کرد.

اگر در یک چت، نظارت بر فعالیت به عنوان یک نشانگر تایپ نیز عمل می کند که به شما امکان می دهد ببینید طرف مقابل در حال تایپ نظر یا پاسخ است.

برای مخفی کردن وضعیت فعالیت خود و محدود کردن تعاملات ناخواسته در اینستاگرام:

  1. اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود راه اندازی کنید.
  2. روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.
  3. روی منوی سه خطی همبرگر در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
  4. روی Settings و سپس Privacy ضربه بزنید.

تنظیمات اینستاگرام در اپلیکیشن موبایل

تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام در موبایل
وضعیت فعالیت اینستاگرام در موبایل
4. به پایین بروید و روی وضعیت فعالیت ضربه بزنید.
5. سوئیچ نمایش وضعیت فعالیت را خاموش کنید.

 

بعد از اینکه وضعیت فعالیت اینستاگرام خود را مخفی کنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی وضعیت فعالیت خود را خاموش کردید، حساب‌هایی که دنبال می‌کنید یا پیام داده‌اید دیگر نمی‌توانند وضعیت آنلاین شما را ببینند، همچنین نمی‌توانید وضعیت آنها را ببینید.

هنگامی که وضعیت آنلاین شما پنهان شود، کلید نمایش زمانی که با هم فعال هستید به طور خودکار خاموش می شود. این بدان معناست که نمی‌بینید چه زمانی شما و حساب‌هایی که دنبال می‌کنید یا افرادی که به آنها پیام داده‌اید هر دو در یک چت فعال هستند.

همچنین نمی‌توانید نشانگر تایپ را هنگام گپ زدن با دیگران ببینید. اما، هنگام استفاده از اینستاگرام، حریم خصوصی بیشتری به دست خواهید آورد. بهترین بخش این است که می توانید هر چند بار که بخواهید آن را روشن یا خاموش کنید.
از حالت مخفی کاری استفاده کنید و شناسایی نشده بمانید

با خاموش بودن وضعیت فعالیت خود، می توانید زیر رادار پرواز کنید و بی سر و صدا کارهای روزمره خود را انجام دهید. این قابلیت در فیسبوک و مسنجر نیز موجود است.

اگرچه رسانه‌های اجتماعی در اصل فضایی هستند که افراد در آن با هم ارتباط برقرار می‌کنند و شبکه‌سازی می‌کنند، اما گاهی اوقات ممکن است شما فقط در حال و هوا نباشید و بخواهید تنها بمانید. و این کاملاً خوب است.

در هر صورت، دلیلی وجود دارد که چرا شبکه های اجتماعی و بسیاری از فناوری های مدرن دارای تنظیمات حریم خصوصی هستند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا