مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه ویجت ها را روی صفحه قفل آیفون خود قرار دهیم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیفون شما دارای ویجت های قفل صفحه است که به شما امکان دسترسی سریع به اطلاعات مربوط به برنامه، آب و هوا و موارد دیگر را می دهد. حتی می‌توانید این ویجت‌ها را به حالت‌های فوکوس خاص متصل کنید تا بسته به کاری که انجام می‌دهید، ویجت‌های مختلف ظاهر شوند (یا ناپدید شوند). اینها در iOS 16 اضافه شدند.

با استفاده Lock Screen Gallery

روی صفحه قفل خود ضربه بزنید و نگه دارید تا گالری صفحه قفل نمایش داده شود، سپس روی نماد مثبت «+» ضربه بزنید تا یک صفحه قفل جدید اضافه کنید.

اضافه کردن صفحه قفل جدید به آیفون

اکنون یک تصویر زمینه را انتخاب کنید تا در صفحه قفل شما ظاهر شود. برای استفاده از تصویری که گرفته اید یا در دستگاه خود ذخیره کرده اید، روی گزینه “Photos” ضربه بزنید. همچنین می توانید از شکلک، آب و هوا، موقعیت سیارات و موارد دیگر استفاده کنید.

تصویر زمینه قفل صفحه را در آیفون انتخاب کنید

با انتخاب تصویر زمینه، صفحه قفل خود را با ضربه زدن روی عناصر مختلف تغییر دهید. می‌توانید روی تاریخ ضربه بزنید تا اطلاعاتی که در اینجا نمایش داده می‌شوند را تغییر دهید، که اطلاعات بیشتری را به نمایش تاریخ اضافه می‌کند، مانند میزان انرژی که مصرف کرده‌اید یا رویدادهای تقویم آینده.

نمایش تاریخ را در صفحه قفل آیفون تغییر دهید

همچنین می‌توانید برای انتخاب فونت و طرح رنگی خاص، روی زمان ضربه بزنید و برای تغییر نحوه نمایش پس‌زمینه با فیلترها، انگشت خود را به چپ و راست روی کاغذ دیواری بکشید.

افزودن ویجت به آیفون

در نهایت، روی کادر «افزودن ابزارک‌ها» ضربه بزنید تا یک ردیف از ویجت‌ها را به صفحه قفل خود اضافه کنید.

مرتبط:نحوه رفع مشکل کم شدن ناگهانی باتری ایفون

انتخاب ابزارک ها

ویجت ها مشابه Complications در Apple Watch هستند، حتی برخی از آنها یکسان هستند. اینها شامل حلقه‌های فعالیت و معیارهای هواشناسی فردی برای کیفیت هوا، دما و شاخص UV است. بسیاری از این دایره‌ها به صورت دایره‌های کوچک‌تر ظاهر می‌شوند که می‌توانید چهار مورد از آن‌ها را روی یک صفحه قفل قرار دهید.

ویجت های دایره ای برای آیفون

برخی دیگر به شکل مستطیل های دو قد، از جمله پیش بینی آب و هوای دقیق تر، یادآوری های آینده، عناوین اخبار و اطلاعات مربوط به بازارها و سهام هستند. شما می توانید دو مورد از این ها، یا یک ویجت مستطیلی و دو ویجت دایره ای کوچکتر را قرار دهید.

ویجت های مستطیلی برای صفحه قفل آیفون

وقتی انتخاب می‌کنید از ویجت‌ها استفاده کنید، از امکان استفاده از «اثر عمق» با کاغذ دیواری خود چشم پوشی می‌کنید. این را می توان با استفاده از دکمه بیضی «…» هنگام سفارشی کردن یک کاغذ دیواری تغییر داد.

جلوه عمق iOS 16 در تغییر صفحه قفل

این افکت امکان پوشاندن برخی از عناصر یک تصویر را به صورت شبانه روزی فراهم می کند تا احساسی پویاتر داشته باشید. چشمگیر به نظر می رسد، اما به خصوص مفید نیست و ویجت ها مسلما مفیدتر هستند.

 

صفحه‌های قفل را به حالت‌های فوکوس گره بزنید

هنگام انتخاب یک صفحه قفل از گالری صفحه قفل، روی دکمه “فوکوس” ضربه بزنید تا صفحه قفل انتخابی خود را به یک حالت فوکوس خاص گره بزنید. با فرض اینکه حالت‌های فوکوس را قبلاً تنظیم کرده‌اید، این به شما امکان می‌دهد تا زمانی که حالت‌های فوکوس خاص فعال هستند، اطلاعات مرتبط را نشان دهید.

لینک فوکوس صفحه قفل iOS 16

بنابراین می‌توانید یک صفحه قفل «Work» راه‌اندازی کنید که در ساعات کاری فعال می‌شود و قرارهای تقویم یا اطلاعات موجودی را نمایش می‌دهد، یک صفحه قفل «Fitness» که هنگام شروع تمرین در Apple Watch با حلقه‌های تناسب اندام یا اطلاعات باتری ساعت روشن می‌شود. و یک صفحه قفل سفارشی «Downtime» با کنترل‌هایی برای دستگاه‌های هوشمند در اطراف خانه و سرفصل‌های اخبار.

یک حالت فوکوس را برای پیوند با صفحه قفل خود انتخاب کنید

گالری صفحه قفل و ویجت‌های مرتبط با آن با به‌روزرسانی iOS 16 در دسترس هستند. اگر این گزینه ها را نمی بینید، مطمئن شوید که آیفون خود را به روز کرده اید (و اینکه دستگاه شما با iOS 16 سازگار است).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *